Компанії Blue Origin та Sierra Space представили свою космічну станцію
Промислова група на чолі з компаніями Blue Origin та Sierra Space анонсувала проект створення низькоорбітальної станції. Його було представлено на 72-му Міжнародному астронавтичному конгресі.

Багатомодульну станцію під назвою Orbital Reef планується ввести в дію у другій половині поточного десятиліття. Об’єкт на зображенні вище – пізніша версія проекту. Спочатку до складу станції входитимуть основний, надувний та науковий модулі, а також один масив сонячних батарей та радіаторів. Ця базова конфігурація буде втричі меншою від представленої вище, але зможе приймати на борт до десяти астронавтів одночасно, маючи обсяг у 90 відсотків від обсягу Міжнародної космічної станції та потреби в потужності на 100 кВт.

Основні учасники проекту – компанії Blue Origin та Sierra Space. Перша зробить свій внесок за допомогою створення основних модулів, допоміжних систем, а також ракети New Glenn, за допомогою якої компоненти станції виводитимуться на орбіту.
Sierra Space забезпечить Orbital Reef житловими приміщеннями, якими виступлять надувні модулі LIFE, а також надасть космічний корабель Dream Chaser, що займатиметься візництвом екіпажів та вантажів на станцію.

У проекті також візьме участь Boeing, яка створить науковий модуль та забезпечить доступ до можливостей космічного корабля CST-100 Starliner. Компанія Redwire Space відповідатиме за дослідження та виробництво в умовах мікрогравітації, а також експлуатацію корисного навантаження та конструкцій, що розгортатимуться. Фірма Genesis Engineering Solutions надасть незвичайний одномісний пілотований космічний апарат, а Університет штату Арізона очолить університетський консорціум, що займатиметься дослідженнями та інформаційно-просвітницькою діяльністю в рамках проекту.

До проекту Orbital Reef мають право приєднатися та інші компанії. Як сказав старший віце-президент з програм перспективного розвитку у Blue Origin Брент Шервуд:
Архітектуру розроблено таким чином, що її можна масштабувати безкінечно, доповнюючи основними модулями та масивами енергопостачання, а також приєднуючи модулі з обох боків. Станція може збільшуватися в довжину, що дозволяє додавати додаткові корисні потужності, порти стикувань і так далі.
Також Шервуд не виключив, що невеликі компоненти станції можуть запускатися без New Glenn, тобто. на інших носіях:
Модулі та системи великого обсягу, створенням яких займеться Blue Origin, оптимізовані для діаметра та вантажопідйомності New Glenn. Деякі з елементів менші – тому можуть запускатися і на інших ракетах. Але основним носієм у плані будівництва станції все ж таки виступить New Glenn.
Представники компаній відмовилися повідомити, скільки коштуватиме створення станції. Але Шервуд зазначив, що вартість становитиме приблизно на порядок меншу суму, ніж було вкладено у будівництво МКС.

Проект Orbital Reef бере участь у програмі NASA Commercial LEO Destinations (CLD). У рамках цієї ініціативи агентство планує підтримати створення приватних космічних станцій, що прийдуть на заміну МКС, виведення якої з експлуатації може відбутися вже наприкінці цього десятиліття. NASA очікує, що в період з 2022 по 2025 фінансовий рік на фінансування програми буде виділено до 400 мільйонів доларів США. Передбачається, що ця сума дозволить частково підтримати від двох до чотирьох проектів створення низькоорбітальних станцій.
У вересні цього року директор відділу комерційних космічних польотів NASA Філ МакАлістер розповів в інтерв’ю CNBC, що агентство отримало в рамках програми CLD приблизно дюжину пропозицій від різних компаній. Про один із них – станції під назвою Starlab – ми вже розповідали.
Срач на рівному місці. Маск має ваду яку давно озвучив - синдром Аспергера. В технічному плані все…
Вони не конкуренти SpaceX, їх приціл на ніші, що займають такі провайдери як DataGroup. А якщо точніше,…
Я не сильно искал, но по моему примеру получается так, что и у США нет своих роботов.…
Именно на это я указал выше - в Китае практически нет заводов с отечественными роботизированными линиями. Во…
Дякую, ще прошу звернути увагу до трабли з додаванням посилань (доволі часто лепить як статтю в розділі…
А павэрэщаць? ;)
Дмитре, доброго дня. Проблема була в тому, що ви вставили цей текст в поле підпису до зображення,…
Ну да, а как бы... Маск для своих всех фабрик покупает немецкие роботы, как для США, так…
Вот только роботы на нем явно не китайские...
Та нет. Там это успешно решают, было бы желание. Завод Теслы - тому пример. Пойди да поищи…
Инерциалка на максималках. Чрезвычайно круто. Но все равно, для начальной и контрольных точек, нужен GPS. Или астролябия.…
Ну, есть там отдельные слова, не более.
Касательно Маска отдельно. То недавно интервью было с ним канала CNBC, которые его хейтат и откровенную чушь…
>Мне понравился его обзор американской конституции и ролик про высшее образование. Да, по многим вопросам тоже интересная…
Jeff Foust анализирует последствия для НАСА решения заморозить в 2024 и 2025 г. все гос. расходы кроме…
>Да и не надо менять ни законы, ни конституцию. Достаточно дать по башке нескольким особо зажравшимся сенаторам.…
>95% сегодняшней ручной работы будут делать роботы. Вот как раз с разработкой отечественной промышленной робототехники у Китая…
> В Китае действительно результат налицо – с демографией там просто шикарно стало, так шикарно что уже…
> Т.е. вы хотите сменить не только законы (тот же акт про NASA), но и конституцию США?…
В Китае действительно результат налицо - с демографией там просто шикарно стало, так шикарно что уже к…
Т.е. вы хотите сменить не только законы (тот же акт про NASA), но и конституцию США? :)
> Ein Volk, ein Reich, ein Führer вроде бы уже проходили – херово вышло, трупов многовато было…
> У SpaceX нет Когресса, который указывает им на что тратить их деньги. Это уже детали. И…
Ein Volk, ein Reich, ein Führer вроде бы уже проходили - херово вышло, трупов многовато было
Чем мог - тем помог...