ПопулярноеРедакцияСвежее
ЛучшееОбсуждаемое

Багатостраждальна місія Starlink v1.0 L17 пройшла успішно

Місія Starlink v1.0 L17 була запланована ще на січень, але їй судилося «пропустити вперед» у черзі і v1.0 L18, і v1.0 L19. Нарешті, після багатьох переносів, 4 березня о 8:25 UTC зі стартового майданчика 39A Космічного Центру ім. Кенеді стартувала РН Falcon 9 з 60 супутниками Starlink під обтічником. Супутники успішно дістались орбіти 550 км, довівши розмір угруповання до 1141.

Парадоксально, та оскільки цього разу перша ступінь (на відміну від попередньої місії v1.0 L19) успішно сіла на платформу Of Course I Still Love You, запуск 4 березня привернув значно менше публічної уваги. До того ж, кількома годинами раніше в Бока Чіка Starship SN10 здійснив успішний політ та першу посадку, після чого вибухнув. Тривіальному запуску Starlink з такою медійною новиною годі тягатись.

Наведу деякі факти місії v1.0 L17, які ви могли пропустити (а серед них є рекорди та «ювілеї»):

  • Це 20-й по рахунку запуск супутників Starlink, 75-а успішна посадка ступені загалом, та 1-а після втрати бустера у місії v1.0L19 (ця втрата перервала серію із 24 успішних посадок).
  • Перша ступінь B1049 здійснила свій 8-й політ і посадку. Вперше вона літала ще у вересні 2018 і є найстарішою у флоті SpaceX. Тепер цей бустер наздогнав по кількості польотів рекордсмена B1051.
  • Активна половина обтічника літала 5-й раз, що стало рекордом серед стулок Falcon 9. Пасивна половинка використовувалась втретє. Обидві стулки були виловлені з води кораблями GO Searcher та GO Navigator.
  • Це перша місія Starlink, яка «вибилась» із порядку нумерації. L17 полетіла вже після L18 та L19. Причина — рекордна кількість переносів запуску. Ось тут їх нарахували 9. Запуск планувався ще на кінець січня. Спочатку перенесли через невдалі вогневі випробування, потім кілька разів через погоду та логістику плавучих платформ, тоді через невдалу посадку ступені після запуску v1.0L19, а 28 лютого через відміну на Т -1:24. І от нарешті 4 березня ступінь-ветеран B1049 таки здійснила 8-й політ і успішну посадку, а Starlink’и, що пропустили 2 місії поза чергою, зайняли місце на орбіті.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

31

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть ещё 1 комментарий, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Весёлый Джон Инспракер
Вечность назад

Дивився у запису. Чомусь не було камер на ракеті і трансляція з баржі перервалася.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.