ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Blue Origin запустять місію до Марсу

Ракета New Glenn на майданчику стартового комплексу LC-36 у поданні художника. Зображення: Blue Origin

9 лютого NASA оголосило про вибір ракети-носія New Glenn компанії Blue Origin для запуску двох невеликих апаратів до Марса. Початок місії заплановано на кінець 2024 року.

Рішення було ухвалено в рамках контракту серії VARD. Корисним вантажем стануть два супутники-близнюки ESCAPADE, що вивчатимуть магнітосферу Марса. Це вже не перший контракт на запуск New Glenn. Раніше найбільшим носієм Blue Origin зацікавилася Amazon для виведення на орбіту угруповання Project Kuiper – проте ракета досі не здійснила жодного польоту.

Ані Управління, ані компанія не розкривають деталей договору. Схоже, що апарати полетять у складі rideshare-місії: 120-кілограмові супутники надто малі, щоб виправдати окремий запуск New Glenn з її заявленою спроможністю вивести 45 тонн на низьку навколоземну орбіту.

ESCAPADE було анонсовано у 2019 році як одну з трьох «Малих інноваційних місій з дослідження планет» (SIMPLEx). Спочатку вона мала полетіти як вторинний вантаж разом з місією Psyche, проте зміни в траєкторії польоту останньої через зміну носія з Falcon 9 на Falcon Heavy поставила запуск ESCAPADE під загрозу. Врятувати проєкт вдалося завдяки компанії Rocket Lab, що внесла необхідні доопрацювання у конструкцію супутників.

Джерело

12
Увійдіть, щоб читати ще 6 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Прекрасний Дарт Мол
Вечность назад

Бабушка надвое казала... Им бы хоть орбитальный полёт своего долгостроя осуществить. Ничего, подождём...

Нервна Аліса Селезньова
Вечность назад

Когось мені ця епопея з нью Гленном нагадує. Вже аж смішно стає

Зворушливий Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

Дополнительная деталь: аппараты для миссии ESCAPADE делает Rocket Lab на базе своей платформы Photon.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.