ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Мініатюрна місія до Марса пройшла перевірку NASA

1

Раніше відкладена марсіанська місія, що втратила шанс полетіти зі SpaceX та була врятована Rocket Lab, отримала зелене світло від NASA.

EscaPADE складається з двох супутників, Blue та Gold, що збиратимуть дані про взаємодію сонячного вітру з магнітосферою Марса та те, які процеси контролюють потік енергії та речовини в атмосферу та з неї.

20-го серпня від NASA поступила новина, що місія під назвою Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers (EscaPADE) пройшла етап оцінки Key Decision Point C, що дозволяє їй перейти на заключну стадію розробки.

EscaPADE – одна з трьох місій у програмі Small Innovative Missions for Planetary Exploration (SIMPLEx) й складається з двох невеликих супутників-близнюків: Blue і Gold. Її мета – дослідження взаємодії сонячного вітру з магнітосферою Марса та того, як це впливає на атмосферу планети.

Спочатку місія мала розпочатися у 2022-му, а апарати мали дістатися орбіти Червоної планети у складі місії Психея як додатковий корисний вантаж. Плани зірвало рішення змінити ракету-носій для головної місії з Falcon-9 на Falcon Heavy: зміни у траєкторії польоту сильно утруднили б вивід супутників EscaPADE на орбіту. Пізніше NASA та SpaceX все ж змогли знайти більш вигідну траєкторію, але попередній аналіз показав, що необхідні доробки супутників потребуватимуть забагато часу.

Відродити проєкт стало можливим завдяки Rocket Lab: у червні компанія заявила про те, що виграла контракт від Лабораторії Космічних Наук (SSL) Університету Каліфорнії в Берклі на розробку супутників для EscaPADE на базі платформи Photon. Тепер, після вдалого завершення Key Decision Point C, шлях у космос для місії відкритий.

“Ми неймовірно раді тому, що досягли цього, – каже Роб Ліліс, науковий керівник EscaPADE у SSL. – Ми з нетерпінням чекаємо завершення проєктування, початку збирання, випробувань, запуску, й, нарешті, польоту на орбіту Марса”.

“EscaPADE – інноваційна місія, що показує, що просунуті міжпланетні наукові дослідження зараз доступні за частку звичайної ціни, й ми з гордістю зробимо її реальністю з Photon, – заявив Пітер Бек, виконавчий директор Rocket Lab. – Ми раді, що отримали зелене світло від NASA”.

Rocket Lab займатиметься виробництвом супутників, але не запуском. У NASA зараз шукають можливість відправити апарати до Марса за допомогою райдшеру, як і дві інші програми SIMPLEx. Дату старту намічають на січень 2024-го – у такому випадку перші наукові дані від Blue та Gold почнуть надходити у 2026-му.

Джерело: SpaceNews

38
Увійдіть, щоб читати ще 12 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Прекрасний Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

А где можно почитать про другие две миссии SIMPLEx?

Зворушливий Джон Інспракер
Вечность назад

Бачу довгу вервечку, що поєднує апарат з чимсь. Вервечка з провідника? Перетинаючи магнітні лінії наводить електрику у вервечці? Чи як воно має працювати?

Веселий Спок
Вечность назад

Хорошая и продуманная миссия.Но не миниатюрная.Micro Micro Orbiter на базе 12U кубсата был бы интереснее.,надеюсь марсианский кубосатик все же состоится.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.