Мініатюрна місія до Марса пройшла перевірку NASA
Раніше відкладена марсіанська місія, що втратила шанс полетіти зі SpaceX та була врятована Rocket Lab, отримала зелене світло від NASA.

20-го серпня від NASA поступила новина, що місія під назвою Escape and Plasma Acceleration and Dynamics Explorers (EscaPADE) пройшла етап оцінки Key Decision Point C, що дозволяє їй перейти на заключну стадію розробки.
EscaPADE – одна з трьох місій у програмі Small Innovative Missions for Planetary Exploration (SIMPLEx) й складається з двох невеликих супутників-близнюків: Blue і Gold. Її мета – дослідження взаємодії сонячного вітру з магнітосферою Марса та того, як це впливає на атмосферу планети.
Спочатку місія мала розпочатися у 2022-му, а апарати мали дістатися орбіти Червоної планети у складі місії Психея як додатковий корисний вантаж. Плани зірвало рішення змінити ракету-носій для головної місії з Falcon-9 на Falcon Heavy: зміни у траєкторії польоту сильно утруднили б вивід супутників EscaPADE на орбіту. Пізніше NASA та SpaceX все ж змогли знайти більш вигідну траєкторію, але попередній аналіз показав, що необхідні доробки супутників потребуватимуть забагато часу.
Відродити проєкт стало можливим завдяки Rocket Lab: у червні компанія заявила про те, що виграла контракт від Лабораторії Космічних Наук (SSL) Університету Каліфорнії в Берклі на розробку супутників для EscaPADE на базі платформи Photon. Тепер, після вдалого завершення Key Decision Point C, шлях у космос для місії відкритий.
“Ми неймовірно раді тому, що досягли цього, – каже Роб Ліліс, науковий керівник EscaPADE у SSL. – Ми з нетерпінням чекаємо завершення проєктування, початку збирання, випробувань, запуску, й, нарешті, польоту на орбіту Марса”.
“EscaPADE – інноваційна місія, що показує, що просунуті міжпланетні наукові дослідження зараз доступні за частку звичайної ціни, й ми з гордістю зробимо її реальністю з Photon, – заявив Пітер Бек, виконавчий директор Rocket Lab. – Ми раді, що отримали зелене світло від NASA”.
Rocket Lab займатиметься виробництвом супутників, але не запуском. У NASA зараз шукають можливість відправити апарати до Марса за допомогою райдшеру, як і дві інші програми SIMPLEx. Дату старту намічають на січень 2024-го – у такому випадку перші наукові дані від Blue та Gold почнуть надходити у 2026-му.
Джерело: SpaceNews
Це завдання (порівняння поточних карт висот від вимірювального приладу з еталонним набором висот) не вимагає ніякого штучного…
я трошки не про те. Це ж описана, фактично, робота для повного робота, що керується ШІ. Тобто…
Путаете с Галактик.
Да там банальная тупая ошибка разработки. Никакие бы тесты не помогли. Ну, может быть бы помогли, но…
Virgin Orbit никак не относится к "полететь во “псевдокосмос” "
С самого начала было видно что это глупая затея. Желающих полететь во "псевдокосмос" много не наберётся...
Я поражаюсь такой беззастенчивой растрате денег. И это в США! Напоминает "самодурные" действия Путина в российской экономике.…
Старлайнер - на свалку! Они ничего, кроме постоянного "томления", не дают...
> Ни один автоматический режим не в состоянии выявить все баги Баги выявляет не автоматический режим, а…
Як та сама особа, яку за глаза у кращому випадку називають скотинякою, за мій нудний і в'їдливий…
Ни один автоматический режим не в состоянии выявить все баги, особенно в таких системах. Все это цифровое…
> Типова помилка програмерів – ну змінили карту висот, нахера тестовий прогін робити – все ж робили…
Гадаю, в подібних R&D командах, програмери відіграють допоміжну роль. Це промах Постановника Задачі, тобто рангом повище від…
Цитаты(перевод): > «Хотя посадочный модуль оценил свою собственную высоту как нулевую или на поверхности Луны, позже было…
Типова помилка програмерів - ну змінили карту висот, нахера тестовий прогін робити - все ж робили раніше…
Цитата(перевод): > ракета из какой-либо страны работала на авиационном керосине, изготовленном из угля. Подумаешь, эка невидаль, вон…
Дивно, і як вони планують створювати винищувач 6го покоління? Адже той має бути повним роботом. Помилка в…
Ждать до середины июня совсем недолго. Будем посмотреть.
ну, научились более или менее надёжно делать железо, перенесли проблемы в софт. Давно ожидалось.
так, я пам'ятаю. Прекрасна робота
А тут є ще один цікавий момент. Потужність, як така, має важливе значення на етапі підйому на…
IMO - проблемы с тестированием софта каждый из нас может наблюдать чуть ли не каждый день...
Розмір має значення... крім того при польотах навіть до Юпітеру/Сутурну його потужність на одиницю площи вже відчутно…
> https://thealphacentauri.net/81819-orbiter-s-ispolzovaniem-solar-thermal-propulsion/
>All Orbital Flight Test-2 anomalies are closed Да, только новые вылезли.