ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Голосування. Головні космічні події 2022 року

4

Вибір основних космічних подій року став для Alpha Centauri традицією. Ми з вами обирали переможців у різних номінаціях три роки поспіль: голосування проводилися на нашому сайті у 2018-му, 2019-му, 2020-му та 2021-му. Звичайно, 2022-й винятком не став.

Проте став він для всієї команди Альфа Центавра роком війни. Напад Російської Федерації на Україну зламав більшість планів АЦ, але, що страшніше, позбавив сотні тисяч людей житла, а десятки тисяч – життів. Проте вперше з 1991 року наша держава отримала шанс добити бридку континентальну імперію на півночі, що століттями отруювала наші землі, позбавляла нас свободи та майбутнього. Ми впевнені, що вже у 2023 році зможемо дихати спокійніше. Ми продовжимо підтримувати Збройні Сили України та допомагати їм наближати перемогу. І це голосування, яке проводиться попри всі складнощі, має стати завершальним символом кривавого 2022-го для нашої маленької команди.

Цього року ми виявляємо переможців у дев`яти номінаціях. У кожній номінації є 5-6 претендентів на перемогу, а для кожного претендента складено невеликий пояснювальний текст (іноді – із посиланнями). Ви можете переключатися між претендентами за допомогою стрілочок, які відображені поверх картинок. Таким чином ви отримаєте повну інформацію про кожного з них.

Переконливо просимо не голосувати за те, що здається вам найбільш знайомим. У кожній номінації є кілька гідних учасників, тому радимо перед оцінкою ознайомитися з кожним з них. Ну а розповісти про своїх фаворитів можна (і треба!) у коментарях.

Для голосування потрібно залогінитись на сайті, це можна зробити в пару кліків — увійти через одну з запропонованих соціальних мереж: Telegram, Twitter, Facebook, Google.

Підсумки голосування Alpha Centauri підіб’є у спеціальному відеоролику, який вийде на нашому YouTube-каналі.

Отже… Настав час обирати переможців!

Розчарування року

Цей рік відзначився великою кількістю переносів і затримок у цікавих і важливих та космічних програмах. Що засмутило вас найбільше?

Банкрутство Masten Space Systems

Цього року заснована 18 років тому компанія Masten Space Systems зіткнулася з серйозними фінансовими труднощами, у зв’язку з чим подала заяву про банкрутство. Фірма займалася розробкою технологій для ракет і місячних модулів; її активи перейшли в руки конкурента – компанії Astrobotic. Вона заявила, що продовжить розпочату Masten розробку суборбітальної ракети Xogdor. Крім того, компанія використовує напрацювання Masten для вдосконалення власних місячних посадкових апаратів. Засновник і технічний директор Masten Space Systems Девід Мастен приєднався до Astrobotic як головний інженер. Так програма NASA з доставки вантажів на Місяць CLPS втратила ще одного учасника.

Разочарование года

 • Дебют ракеты Starship (39%, 276 голос)
 • Starliner (29%, 209 голос)
 • Перенос миссии ExoMars (17%, 122 голос)
 • Прекращение работы летающей обсерватории SOFIA (11%, 81 голос)
 • Банкротство Masten Space Systems (3%, 24 голос)

Всего проголосовавших: 712

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Прогрес року

У цій номінації зібрані найрізноманітніші компанії, проєкти та програми. Хай переможе той, хто перевершив сам себе.

Virgin Orbit

Компанія Virgin Orbit відома своїм нестандартним підходом до запусків: розроблена нею ракета LauncherOne стартує з під крила літака-носія Boeing 747-400. За цей рік носій зробив подібне двічі – у січні та липні, доставивши на орбіту 14 супутників. На самому початку 2022-го компанія відзначилася виходом на публічні торги: її акції стали котируватися на біржі Nasdaq.
За минулий рік компанія уклала чотири контракти на запуск, отримала ліцензію, що дає змогу проводити старти з території Бразилії, а також почала роботу над доступом до запуску ракет із територій Польщі, Австралії та Південної Кореї. Крім того, Virgin Orbit підписала угоду з компанією L3Harris на поставку і модернізацію двох Boeing 747-400, які виступлять як нові літаки-носії для LauncherOne.

Прогресс года

 • Программа «Артемида» (54%, 382 голос)
 • Китайская космическая станция (21%, 152 голос)
 • SpaceX (18%, 130 голос)
 • Космическая отрасль Южной Кореи (4%, 27 голос)
 • Virgin Orbit (2%, 16 голос)

Всего проголосовавших: 707

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Анонс року

2022-й був багатий на різного роду анонси. Надаємо вам можливість вибрати найбільш перспективну ініціативу.

Susie

На Міжнародному астронавтичному конгресі, що проходив у Парижі, компанія ArianeGroup представила концепт багаторазового космічного корабля Susie. Його вироблятимуть у двох виконаннях: вантажному і пілотованому, з можливістю прийняти на борт екіпаж із п’яти осіб. Корабель проєктується сумісним із ракетою Ariane 6 у модифікації А64 і приземлятиметься методом реактивної посадки. Його злітна маса складе 25 тонн, а вантажопідйомність – 7 тонн. ArianeGroup не дала орієнтовних термінів першого польоту Susie.

Анонс года

 • Подключение мобильных телефонов к Starlink (38%, 264 голос)
 • Лунная система энергоснабжения (23%, 159 голос)
 • Инициатива Polaris (16%, 112 голос)
 • Продление работы МКС до 2030 года (12%, 79 голос)
 • Susie (10%, 72 голос)

Всего проголосовавших: 686

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Угода року

У цій номінації ми зібрали найбільші та найцікавіші угоди, укладені між компаніями та організаціями космічної галузі у 2022 році. Вибрати найдостойнішу належить вам!

NASA та Lockheed Martin

Мова про суму: 194 мільйони доларів

У лютому цього року NASA видало корпорації Lockheed Martin контракт на розробку ракети Mars Ascent Vehicle – невеликого носія, який має доставити зразки ґрунту з поверхні Червоної планети на марсіанську орбіту в рамках місії Mars Sample Return. Контракт передбачає проектування і випробування двоступеневої твердопаливної ракети.

Сделка года

 • NASA + SpaceX (47%, 314 голос)
 • OneWeb + SpaceX (23%, 155 голос)
 • NASA + Lockheed Martin (11%, 70 голос)
 • NASA + Axiom Space (9%, 63 голос)
 • Amazon + поставщики пусковых услуг (6%, 43 голос)
 • United Launch Alliance + Aerojet Rocketdyne (3%, 20 голос)

Всего проголосовавших: 665

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Стартап року

У цій номінації зібрані невеликі космічні компанії, які у 2022 році досягли великих успіхів. За вами – вибір переможця!

Pixxel

Індійська супутникова компанія має намір посісти велике місце в новій ніші на ринку спостереження Землі – гіперспектральній зйомці. Цього року Pixxel запустила свої перші два супутники, а також підписала угоди з концерном Rio Tinto і компанією DataFarming: таким чином зібрані супутниками компанії дані допоможуть у гірничо-металургійній і сільськогосподарській справі. Крім того, компанії вдалося привернути увагу інвесторів: у квітні Pixxel отримала 25 мільйонів доларів, які допоможуть їй у створенні свого низькоорбітального угруповання з 30 апаратів.

Стартап года

 • Firefly Aerospace (32%, 202 голос)
 • SpinLaunch (32%, 201 голос)
 • Lynk (22%, 138 голос)
 • Slingshot Aerospace (7%, 42 голос)
 • Pixxel (4%, 24 голос)
 • Galactic Energy (2%, 15 голос)

Всего проголосовавших: 622

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Запуск року

Обираємо найважливіший запуск 2022-го. Претендентів на перемогу вишикували в хронологічному порядку.

OFT-2 (Starliner)

19 травня з майданчика SLC-41 на мисі Канаверал стартувала ракета Atlas 5 компанії United Launch Alliance. У рамках безпілотної місії OFT-2 носій відправив до МКС космічний корабель Boeing Starliner. Він зістикувався зі станцією через дві доби після старту і провів у її складі трохи менше ніж 5 діб. Starliner відстикувався від МКС 25 травня і благополучно приземлився на полігоні “Вайт-Сендс”.

Запуск года

 • Artemis 1 (SLS/Orion) (90%, 605 голос)
 • USSF-44 (Falcon Heavy) (5%, 36 голос)
 • HAKUTO-R (2%, 14 голос)
 • OFT-2 (Starliner) (1%, 10 голос)
 • KLPO (Danuri) (1%, 8 голос)

Всего проголосовавших: 673

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Наукове відкриття року

За 2022 рік в астрономії та планетології було зроблено безліч цікавих відкриттів. Давайте виберемо, яке з них є найважливішим!

Найбільша молекула в протопланетному диску

Завдяки комплексу радіотелескопів ALMA вчені з Лейденської обсерваторії в Нідерландах вперше виявили в протопланетному диску диметилефір. Відкриття було описано в журналі Astronomy & Astrophysics.
Диметилефір став найбільшою з коли-небудь знайдених у протопланетних дисках молекулою. Його відкриття вказує на те, що в таких дисках можуть ховатися і більш складні молекули, зокрема амінокислоти і цукри, які є “цеглинками життя”. Вивчаючи їхнє утворення та еволюцію в протопланетних дисках, учені зможуть краще зрозуміти механізми потрапляння цих молекул на планети.

Научное открытие года

 • Первое изображение чёрной дыры в центре Млечного пути (46%, 300 голос)
 • Самая далёкая галактика из известных (18%, 114 голос)
 • Обнаружение углекислого газа в атмосфере экзопланеты (15%, 94 голос)
 • Самая далёкая звезда из известных (9%, 59 голос)
 • Самая большая молекула в протопланетном диске (7%, 43 голос)
 • Ближайшая к Земле чёрная дыра (6%, 38 голос)

Всего проголосовавших: 648

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Космічна місія року

У цій номінації зібрані космічні місії, які так чи інакше відзначилися у 2022 році: якісь із них тільки починають свій шлях, а якісь працюють уже роки. Яким буде ваш вибір?

Solar Orbiter

Європейський космічний зонд Solar Orbiter тільки починає досліджувати нашу зірку. Цього року апарат отримав найдетальніше зображення повного диска Сонця, пережив зіткнення з корональним викидом маси і в найдрібніших деталях показав динаміку сонячної корони. Чекаємо нових відкриттів!

Космическая миссия года

 • JWST (70%, 467 голос)
 • DART (18%, 120 голос)
 • Solar Orbiter (5%, 33 голос)
 • Mars 2020 (4%, 28 голос)
 • Hubble (2%, 15 голос)

Всего проголосовавших: 663

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Найочікуваніша подія 2023 року

Слова тут будуть зайві 🙂 Час обирати!

Запуск місії до астероїда Психея

У жовтні 2023-го ракета SpaceX Falcon Heavy має відправити в космос автоматичну міжпланетну станцію NASA Psyche. Її запуск очікувався в серпні цього року, проте був відкладений через технічні проблеми з випробувальним обладнанням. Метою космічного апарату стане астероїд Психея, який, як вважають учені, містить у своєму складі велику кількість металів. Його дослідження цікаве як з погляду розуміння властивостей металевих астероїдів, так і з погляду оцінки вигідності видобутку корисних копалин на них. Якщо запуск пройде без проблем, зонд прибуде до Психеї в серпні 2029 року.

Самое ожидаемое событие 2023 года

 • Запуск лунных исследовательских миссий (28%, 178 голос)
 • Дебют новых ракет (26%, 165 голос)
 • Запуск миссии JUICE (16%, 104 голос)
 • Дебют космического корабля Dream Chaser (13%, 84 голос)
 • Запуск миссии к астероиду Психея (12%, 78 голос)
 • Запуск космического телескопа Euclid (5%, 35 голос)

Всего проголосовавших: 644

Завантажується ... Завантажується ...

Для участі в голосуванні необхідно увійти на сайт.


Голосування триватиме до 12:00 26 грудня за київським часом. Бажаємо всім удачі і нехай переможуть найсильніші 🙂


74
Увійдіть, щоб читати ще 54 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Коханий Знайка
Вечность назад

!!!!! завершающим символом кровавого 2021-го исправьте А почему в самых ожидаемых на следующий год нет Starship?

Початковий Стармен
Вечность назад

Интересно почему нет Безоса в неудачниках с его BlueOrign. Особенно их мегадвигателем )

Зла Лея С.
Вечность назад

Довелося подумати над вибором у категоріях "Наукове відкриття року" та "Найочікуваніша подія 2023 року". У першій всі номінати класні - очі розбігаються. Але бачити у реальності картинки з "Інтерстеллар" - це просто диво - вибір за зображенням чорної діри :) У другій - вагався між Місяцем, дебютом, Психеєю та JUICE. Обрав би місію до системи Юпітера, але це скоріше очікування на 33-й, ніж на 23-й рік :) Тому обрав дебют Starship - це, сподіваюсь, крок до таких дослідницьких місій на Місяць, що нам і не снилося :)

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.