«Юнона» отримала найдетальніші фото Європи

Автоматична міжпланетна станція NASA «Юнона» отримала найдетальніші на сьогодні світлини Європи – перші орбітальні фото цього супутника Юпітера за понад 20 років.
На знімках зафіксовано ділянку поверхні Європи розміром 150 на 200 кілометрів. Явно видні десятки тонких крижаних борозен (поодинокі лінії) та хребтів (подвійні лінії). Темні плями праворуч згори зображення, ймовірно, показують наслідки вивержень із глибин підповерхневого океану супутника.
Деталь трохи нижче від центру зображення, що нагадує музичну ноту, є елементом рельєфу; вона простягається на 67 км із півночі на південь і на 37 – із заходу на схід. Нарешті, білі точки, що покривають все фото – артефакт, викликаний високим рівнем радіації поблизу Європи.
Світлину було отримано 29 вересня під час прольоту «Юнони» всього за 412 кілометрів від поверхні супутника. Використали для цього інструмент Stellar Reference Unit (SRU) – камеру, призначену для визначення орієнтації апарата за розташуванням зірок.
В минулому SRU вже встиг зарекомендувати себе як цінний науковий інструмент: так, йому вдалося побачити аміачні грози на нічній стороні Юпітера, а також отримати детальне зображення системи кілець гіганта. Цього разу, розрахована на темряву глибокого космосу камера чудово показала себе в умовах нічного прольоту – до цікавої для науковців ділянки Європи доходило лише світло, відбите від юпітеріанських хмар.
Це – перший настільки якісний знімок цього регіону, отриманий при такому вдалому освітленні. Він сповнений дуже цікавих деталей, історія та походження яких може розповісти нам дуже багато про процеси, що формують крижану поверхню Європи.
Гайді Бекер, головна науковиця команди інструменту SRU
Найближчими тижнями буде чим зайнятися вченим усіх напрямків: під час 25-го витка «Юнони» навколо Юпітера всі інструменти станції збирали дані – зокрема під час прольоту біля полюсів гіганта.
Спочатку цілі місії «Юнони» були цілком зосереджені на Юпітері. Наша команда дуже рада, що нам вдалося розширити спектр наших наукових інтересів на три з чотирьох найбільших супутників планети, а також на її систему кілець. На сьогодні наша станція вже дослідила зблизька два супутники, і їхні крижані оболонки дуже відрізняються одна від одної. У 2023 році до них доєднається Іо – найбільш вулканічно активне тіло Сонячної системи.
Скотт Болтон, керівник місії «Юнона»
Європа – шостий за розміром супутник у Сонячній системі. Вчені впевнені, що під її поверхнею ховається океан солоної води – а отже, може ховатися і життя. Дані «Юнони» підготують вчених до місії Europa Clipper, мета якої – раз і назавжди визначити, чи придатний для життя крижаний супутник Юпітера.
Как они вылазили из-подо льда, я хотел описать, но у меня есть задумка статьи, как нам сейчас,…
К 19 ноября и Леонид Константинович Каденюк. Сейчас вроде так считается.
Потрясающий рассказ, спасибо!) Сразу понял, что они живут на Европе, интересно было узнать, как афалии выберутся из-подо…
На что ответ?
Насколько знаю, китайская интернет-компания ByteDance (Тик-Ток принадлежит ей) является крупнейший в мире частной компанией. На конец прошлого…
А, ведь, когда-то СпейсХ рассматривались как аутсайдер с создании пилотируемого корабля.
В том-то и дело, что Китай, скорее всего, как раз и будет стремится к делёжке территорий.
>Потому что вы прочитали статью по диагонали и обвиняете меня в том, что я и так подробно…
Хм - этоже Боинг. После покупки Макдонелов и смены менеджемента на "эффективную команду" они вообще ни один…
Мутно якось все ... Маск сказав - Маск зробив ... А тут ... І не складніший же…
Хоча... я отак на межі дрімоти покрутив Оумуамуа в уяві, і побачив одну можливість результуючого векторра на…
Колебаться не надо. Лучше - пробовать. Учитесь работать в GIMP. Помогающих материалов - вагон и маленькая тележка.…
я б долучився, то ось яке питання - як же бути із версткою? бо всяка там інфографіка…
Удивительно как что-то вообще может идти не так если есть специальные пазы, канавки, шестерни, подшипники и прочие…
Скорее всего авторы хотели акцентировать внимание на сложности поиска планет у бинарных систем, таких как компоненты А…
Так, ми ж про возгонку газів, які є "робочим тілом", не про беспосередню роботу квантів
Почту в личку кидайте.
56-61 возьму
Эффект Ярковского - это реактивный эффект НЕ от испарения водорода из льда. Это появление слабого реактивного импульса за счёт теплового…
Листайте (112 Мб): https://drive.google.com/file/d/1KyW9rosTsHWJrx9gqMobblVVey82wZa5/view?usp=sharing 96 -108 уже забиты.
Я бы мог взять что-то. С 54 и до конца если была бы возможность пролистать, я бы…
Например https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%AF%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE
Ответ - никак. Все за уши притянуто.
Реактивний рух від возгонки газів зрозумілий. Незрозуміло тільки як формувався вектор тяги. Адже та байда крутиться, і…
Плана никакого нет. Я возмусь за первого человека в космосе - к 12 апреля. Из остального -…