Зміщення орбіти Юпітера може покращити умови життя на Землі

Змоделювавши альтернативні варіанти улаштування Сонячної системи, вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді дійшли цікавого висновку: якби орбіта Юпітера була більш витягнутою, то це викликало б серйозні зміни в умовах життя на Землі, причому зміни на краще.
Якби положення Юпітера залишилося незмінним, але змінилася б форма його орбіти, це могло фактично поліпшити заселеність планети. Багато хто переконаний, що Земля є уособленням планети, яка є заселеною, і що будь-яка зміна орбіти такої масивної планети як Юпітер негативно позначиться на нашій планеті.
Пем Вервоорт, провідний автор дослідження
Нове дослідження показало, що якби орбіта Юпітера була витягнутою, то витягнулася б і орбіта Землі. Тоді апогей орбіти нашої планети був би ще далі, а перигей – ще ближче, ніж зараз. Вчені з’ясували, що завдяки цьому в деяких найхолодніших місцях планети стало б набагато тепліше – температура там увійшла б у діапазон від 0°C до 100°C, що сформувало б більшу різноманітність форм життя.
Автори дослідження вважають, що їхня робота допоможе астрономам визначати, які екзопланети можуть бути заселеними. Планети з круговою орбітою постійно знаходяться на одній відстані від своєї зірки, тоді як на витягнутій орбіті вона постійно змінюється, що впливає на кількість випромінювання, яку отримує планета. Це, у свою чергу, визначає клімат і пори року. На ці параметри впливатиме і нахил осі обертання планети. Хоча сучасні телескопи досить потужні, щоб визначити ексцентриситет орбіт екзопланет, вони не так добре пристосовані для вимірювання їхнього нахилу щодо материнської зірки.
Зараз же потенційна заселеність планети розраховується по тому, чи знаходиться вона в такій зоні своєї зірки, де температура дозволяє існувати рідкій воді на поверхні.
Перше, на що люди звертають увагу при пошуку екзопланет — це зона заселеності, діапазон відстаней між зіркою і планетою, в якому на поверхні останньої потенційно може бути рідка вода. Це дуже проста первинна метрика, але вона не враховує форму орбіти планети, нахил її осі чи сезонні зміни.
Стівен Кейн, астрофізик з Каліфорнійського університету у Ріверсайді
Вчені виявили, що якби Юпітер був набагато ближчим до Сонця, ніж зараз, то це могло б викликати сильний нахил осі Землі. Це призвело б до того, що наша планета отримувала б менше сонячного світла, що в свою чергу означає, що на великих площах поверхні нашої планети були б від’ємні температури.
Важливо зрозуміти, як Юпітер вплинув на клімат Землі з часом: як це змінило нас у минулому і як може вплинути на нас у майбутньому.
Яка несподівана новина :) Ніколи такого не було :)
Пасиб, 2018й я даже не смотрел если честно. ЗЫ справедливости ради у дракош там в цене сидит…
https://oig.nasa.gov/docs/IG-18-016.pdf >Using current flight projections for CRS-2, SpaceX’s average price per kilogram increased by 50 percent compared…
Некоторое время назад сделал бота для отслеживания запусков и др. событий. https://t.me/RL365Bot Upcomig launches кнопка выводит список…
> The first flight of Boeing’s CST-100 Starliner commercial crew vehicle with astronauts on board, previously scheduled…
Супер!
А вось тут яшчэ цікавая навіна. https://astronews.ru/cgi-bin/mng.cgi?page=news&news=20230319131805
>То есть карта высот? Но мне даже страшно подумать насколько неточен такой метод. Так первые карты и…
Иван и Яков, убедили. Спасибо!
Ніяк - Маск вже спростував цю інформацію
Цікаво як на це дивиться дядечко Сем. І особливо син його, Пентагон. Одна річ, продавати арабам будь-що,…
Кстати - можно ссыль на отчет аудита про увеличение стоимости дракош? а то пересмотрел сохраненные отчеты что…
В среднесрочной перспективе территориальный вопрос может возникнуть между владельцами частных колоний и государственных. И я писал, что…
>Это с экипажем неужели. Какая стоимость пуска текущего грузовика, примерно? >Можно за меньшие деньги использовать тот что…
Да, компании 20 лямов, и Маску лично 20 лямов. На фоне текущей Теслы - порядок цифр другой.…
Если честно - полутруп Рогозмоса меня слабо инетересует, а у ULA и Arianspace есть будущее только в…
Якщо б його розробкою займалось SpaceX - він вже літав би, IMO
Интересный факт. Цитата(перевод): > К понедельнику Россия запустила три ракеты, две «Союз» и одну «Протон», в 2023…
А мені шкода DC... Міг би вже літати. https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/BKtHxoNpX7rLF6ZLscgP5D.jpg Скажете, що це конкурент Драгону? Так. Але Маск…
> Для вулкана нужна магма под давлением, кора которая это давление держит, разве нет? Да. А кто…
Мне кажется - вы не тому комментарий кинули. Я в свою очередь уже заколебался повторять, что я…
Скорее пока только шанс на шанс :) Сделка еще не закрыта.
> В дополнение к работе НАСА и Аксиом. ... Вот тут я с вами полностью согласен. Когда…
> maybe a way to make multiple awards, give some an opportunity to try recycling components from…
Не важно, сможет SpaceX закончить Старшип или нет, просто пока не будет готового решения, которое на порядки…