Сьогодні американський марсохід Perseverance здійснюватиме посадку на Марс

В закладки

Через сім місяців після запуску із Землі, сьогодні пізно ввечері за київським часом ровер Perseverance досягне Марса і спробує здійснити посадку.

Трансляцію цієї нетривіальної події буде вести Alpha Centauri.

Критична фаза зниження почнеться не раніше 22:30, момент посадки запланований близько 22:55.

Станом на 06:45 ранку 18 лютого апарат місії Mars 2020 все ще рухається до мети на швидкості 76’744 км/год; йому залишається подолати всього 1,2 млн км. У NASA стверджують, що з новітньою апаратурою це буде «найточніша посадка в історії».

Ліга нагадує, що Perseverance має «сісти» в кратері Езеро, де, як вважають вчені, мільярди років тому було озеро і могло існувати життя. Пошук його слідів – одна з основних задач ровера США наступного покоління. Зовні він майже копія попередника Curiosity, який все ще функціонує на Марсі, тому що побудований «за його образом і подобою», але з урахуванням прогресу технологій.

Як все має статися:

  • Якраз перед спуском від марсохода відокремиться польотний модуль, який підтримував його системи і коригував траєкторію (він згорить в атмосфері).
  • Незабаром після цього настануть так звані «сім хвилин жаху»: в цей відрізок часу ровер, захований від найсильнішого нагріву (до 2100°С) об атмосферу, втрачає зв’язок із Землею і здійснює спуск в автоматичному режимі.
  • Іншими словами, пройшло все успішно чи ні, ми дізнаємося постфактум. Для точної посадки ровер, на відміну від Curiosity, оснащений радарною системою, яка після відстрілу теплощита починає сканувати рельєф внизу і плюс-мінус коригувати курс для максимально точного руху в визначену заздалегідь зону приземлення.
  • Потім від’єднується «задня» кришка – і марсохід, підтримуваний двигунами коригування, починає падати вниз, гальмуючи вже безпосередньо біля поверхні. Приблизно в 20-21 м від неї ровер на тросах м’яко опускається і в момент торкання його швидкість становить не більше 2,7 км/год. Так, принаймні, має бути за розрахунками інженерів.
  • Щоб не впасти на нього зверху, посадкова платформа з тросами відлітає в сторону і розбивається на безпечній відстані.

Крім пошуку біосигнатур, марсохід випробує технології для використання в майбутніх пілотованих польотах: наприклад, отримання кисню з навколишнього середовища, застосування дрона-вертольота Ingenuity в атмосфері іншої планети, відбір проб в 40+ капсул, які в 2026-му місія США/ЄС підбере і відправить на Землю тощо. Ровер вперше оснастили мікрофонами і камерами (23 штуки!), які дадуть можливість почути звуки спуску/посадки і побачити цю подію.

Джерело: Vdome.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

23
Войдите, чтобы видеть комментарии, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Джон Инспракер
Вечность назад

Ура!

Дмитрий Олегович
Вечность назад

В дальнем углу пыльного ангара тихо заплакал Экзомарс...

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.