ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Успіх недавнього запуску Firefly Aerospace викликає сумніви

Старт ракети Alpha з майданчика SLC-2W, що відбувся 1 жовтня. Фото: Michael Baylor

Нещодавно ми писали про успішний старт ракети Alpha компанії Firefly Aerospace, про корисне навантаження носія і про перипетії, що передували цій довгоочікуваній для багатьох події.

Однак, як виявилося згодом, запуск не був таким бездоганним, як про це заявили представники фірми. Так, згідно з планом польоту, все корисне навантаження мало бути виведене на орбіту висотою 300 кілометрів. Однак, за даними стеження Космічних сил США, фактична орбіта супутників виявилася набагато нижчою — з перигеєм 220 та апогеєм 275 кілометрів.

Внаслідок цього три об’єкти — власне корисне навантаження — увійшли в атмосферу 5 жовтня, а четвертий — розгінний блок — 7-го. Поки що невідомою залишається доля платформи Serenity: за даними Space-Track, вона все ще на орбіті, але інші джерела говорять і про її втрату.

Однак, незважаючи на позаштатну орбіту корисного навантаження та його швидку втрату, Firefly, як і раніше, вважає запуск успішним. Свою позицію компанія аргументує тим, що основним завданням місії був вихід на задану орбіту після відключення другого ступеня, і це завдання було стовідсотково досягнуто.

Роботу розгінного блоку компанія майже не коментує. Було лише оголошено, що зближення сопла розгінного блоку та другого ступеня після розділення, яке було зафіксоване бортовими камерами і, на думку експертів, стало причиною позаштатного виведення, «було в межах норми».

Джерело

16
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Зоряний Майор Том
Вечность назад

Fake it till you make it! +1

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.