ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Firefly Aerospace змогла здійснити успішний запуск ракети

1 жовтня о 07:01 UTC ракета Alpha компанії Firefly Aerospace здійснила успішний старт з космодрому на базі Космічних сил США Вандерберг.

Через вісім хвилин після старту другий ступінь вийшов на розрахункову орбіту, де здійснив виведення корисних навантажень. Менш ніж за дві години по тому компанія офіційно оголосила про повний успіх місії.

Старт ракети Alpha з майданчика SLC-2W, що відбувся 1 жовтня. На фото чітко видно роботу гасово-кисневих двигунів Reaver. Фото: Brian Sandoval | Spaceflight Now

Вперше компанія намагалася запустити Alpha майже три тижні тому, 11 вересня. Автоматика зупинила зворотній відлік всього за хвилину до запуску. Пізніше представник Firefly повідомив, що причиною відміни був виявлений витік гелію в системі наддуву другого ступеню носія.

Друга спроба, запланована на наступний день, була відкладена за погодними умовами, після чого сприятливих умов за всією трасою запуску довелося чекати до 30 вересня.

В ході випробовувальної місії, що отримала романтичну назву «To The Black», на трьохсоткілометрову орбіту з нахиленням 137 градусів було виведено кілька космічних апаратів:

  • Кубсат «The Teachers in Spacek», призначений для збирання базових даних про політ з метою їх використання викладачами;
  • Кубсат NASA TechEdSat-15 3U, що несе на борту кілька демонстраційних приладів;
  • Платформа PicoBus з шістьма супутниками PocketQube для AMSAT Spain, Fossa та Libra Space Foundation.

Нагадаємо, що перший запуск ракети був здійснений компанією трохи більше року тому. Того разу один з чотирьох двигунів Reaver  першого ступеню ракети відімкнувся через 15 секунд після старту. Не дивлячись на це, ракета продовжила політ, але при досягненні максимального аеродинамічного опору втратила стійкість і була підірвана по команді з землі.

Після виявлення причини аварії компанія внесла низку змін як в саму ракету, так і в виробничий процес її виготовлення та підготовки до запуску.

В липні колишній генеральний директор компнанії Пітер Шумахер оголосив, що компанія планує до шести запусків протягом 2023 року, для забезпечення чого розширює виробничі потужності на своєму заводі в Техасі.

В ході одного з майбутніх запусків ракетою буде виведено космічний апарат виробництва Millennium Space. Ця місія, названа Victus Nox, буде здійснена в інтересах Космічних сил США та слугуватиме подальшому розвитку стратегії “швидких запусків», започаткованої місією TacRS-2 в червні 2021 року. Задачею компанії є скорочення часу між отриманням замовлення та запуском до 24 годин.

Джерело

19
Увійдіть, щоб читати ще 7 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.