ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Компанія Sierra Space отримує чималі інвестиції

1

Sierra Space, дочірній компанії Sierra Nevada Corporation, вдалося залучити 1,4 мільярда доларів США в рамках інвестиційного раунду серії A. Тепер вартість підприємства оцінюють у 4,5 мільярда доларів.

Sierra Space є одним із головних партнерів у проєкті приватної космічної станції Orbital Reef поряд з Blue Origin, Boeing та Redwire. Внесок компанії – космічний корабель Dream Chaser та модуль LIFE. Джерело: Sierra Space

Раунд очолили компанії General Atlantic, Coatue та Moore Strategic Ventures за участі багатьох інших підприємств та фондів. У Sierra Space це схарактеризували як другий за величиною захід із залучення приватного капіталу за всю історію аерокосмічного та оборонного секторів.

За словами виконавчого директора Sierra Space Тома Вайса, дві третини залучених коштів компанія планує вкласти в роботу над Dream Chaser – космічним кораблем для доставлення вантажів на Міжнародну космічну станцію, перший політ якого запланований на 2022 рік. Сюди входить розробка пілотованої моделі (її перший політ з екіпажем на борту може відбутися вже у 2025-му), а також версії Dream Chaser для військового застосування. Прокоментувати відмінності останньої моделі від двох інших Вайс відмовився.

Решту отриманих коштів буде витрачено на розробку Life Integrated Flexible Environment, або LIFE – надувного модуля об’ємом 300 кубічних метрів, що, як і Dream Chaser, є частиною анонсованого в кінці жовтня концепту приватної космічної станції Orbital Reef. Це – спільний проєкт Sierra Space, Blue Origin, Boeing та Redwire. Як сказав Вайс, станцію планують ввести в дію у 2027 році.

У найближчі 18 місяців компанія також планує подвоїти свій штат співробітників, що наразі налічує 1100 осіб.

За словами директора, Sierra Space продовжуватиме розглядати доступні варіанти залучення капіталу в майбутньому, включно з виходом на біржу. Зараз компанія має достатньо коштів, щоб вести роботу за своїми проєктами до 2024 року. Sierra Space планує глибше вивчення варіантів додаткового фінансування приблизно через рік, і почне приймати рішення щодо цього у першому кварталі 2023-го.

Джерело

29
Увійдіть, щоб читати ще 60 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Зворушлива Лея С.
Вечность назад

У Sierra Space хороший КК, способный взлетать вертикально на любом носителе, и садится по-самолётному. Это гораздо перспективнее, особенно в плане туристических полётов, чем посадка в капсулах на парашюте. Чисто психологически, плавная посадка лучше, чем "удар" об воду или землю, даже если он смягчён десять раз. Многие этого почему-то не понимают. Когда они доведут свой Dream Chaser до ума, то все туристы "будут ихними". Если, конечно, Маск "не перебежит им дорогу" своим Старшипом. Но, Старшипу нужны сотни пассажиров, а до этого ещё далеко. Имеется в виду далеко до надёжной отработки посадки Старшипа с пассажирами на Землю. Всё-таки, вертикальная посадка - дело "стрёмное"... Да и для массовых полётов на Старшипе в космосе ещё надо понастроить "отелей". А это ещё одна трудная и небыстрая задача. А иметь "челнок", возящий туда-сюда по 5-10 пассажиров в космос - самая реальная задача ближайшего будущего. Тут хватит и того, что есть МКС и ещё того, что построят в ближайшее время.

Успішний Пол Атрейдес
Вечность назад

> Сюда же входит разработка пилотируемой модели (её первый полёт с экипажем на борту может состояться в 2025-м), Боинг напрягся ?

Осяйний Пітер Снепбек
Вечность назад

В ці компоненти, в модуль-надуванку і шатл вкладатися не дуже ризиковано, як на мене. Бо ці розробки отримають застосування, якщо навіть тіло проекту Orbital Reef зазнає краху

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.