ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA обрало дві місії для дослідження минулого Венери

У рамках програми Discovery NASA обрало дві місії, що мають полетіти до Венери наприкінці цього десятиріччя. Їхня мета – зрозуміти, як вона стала тим пеклом, яким вона є зараз, незважаючи на велику кількість спільних рис з планетою Земля. Є навіть вірогідність, що саме Венера була першим придатним до життя світом у Сонячній системі, і мала свій океан та клімат, подібний до земного.

Місії було обрано з чотирьох концептів, що розглядалися NASA у лютому 2020-го року за конкурсом Discovery 2019. Вибір ґрунтується на потенційній науковій цінності учасників, а також на реалістичності планів розробки. Команди місій тепер працюють над кінцевими версіями вимог, проєктів та планів.

Обом командам агенція виділила на розробку близько 500 мільйонів доларів; обидва запуски заплановані на період з 2028-го по 2030-й рік.

Тепер детальніше про переможців:

DAVINCI+

DAVINCI+ (Deep Atmosphere Venus Investigation of Noble gases, Chemistry, and Imaging – Досліждення інертних газів та хімічного складу глибокої атмосфери Венери та фотографування) досліджує склад атмосфери Венери для того, щоб зрозуміти процес її формування та розвитку. Інша мета – визначити, чи був колись на планеті океан. Місія складається зі сферичного спускового апарату, що пірне у щільну атмосферу планети, де і проаналізує її хімічний склад.

За уявленням художника, так виглядатиме спуск DAVINCI+. Ця місія – одна з двох обраних NASA за конкурсом Discovery для дослідження Венери. Credit: NASA/Goddard Space Flight Center

Крім цього, DAVINCI+ зробить перші в історії високоякісні фото унікальних венеріанських геологічних утворень, відомих як «тесера» («Tesserae) – вони є приблизними аналогами земних континентів. Це – перша з 1978-го року місія США у атмосферу Венери, і її результати можуть змінити наше уявлення про планетоутворення як всередині, так і за кордонами Сонячної системи. Головний дослідник місії – Джеймс Ґарвін з Центру космічних польотів імені Ґоддарда.

VERITAS

VERITAS (Venus Emissivity, Radio Science, InSAR, Topography, and Spectroscopy – випромінювальна здатність, радіонаука, InSAR, топографія та спектроскопія Венери) допоможе дізнатися більше про геологічну історію Венери та зрозуміти, чому процес розвитку планети так сильно відрізнявся від процесу розвитку Землі. Місія використає технологію InSAR – інтерферометричний радар з синтезованою апертурою – для того, щоб створити тривимірну реконструкцію поверхні Венери, а також визначити, чи активні на планеті тектонічні та вулканічні процеси.

Концепт-арт VERITAS показує, як апарат створює топографічну карту поверхні Венери за допомогою радара. Credit: NASA/JPL-Caltech

Крім цього, VERITAS дослідить інфрачервоне світло, що випромінюється поверхнею Венери, щоб визначити типи порід, з яких вона складається. Ці ж дані допоможуть виявити, чи має планета активні вулкани, що виділяють в атмосферу водяну пару. Головним дослідником є Сюзан Смрекар з Лабораторії реактивного руху. Окрім цієї організації, в проєкті беруть участь Німецький центр авіації та космонавтики, що надасть інфрачервоні технології, а також Італійська космічна агенція та Національний центр космічних досліджень, що у Франції – вони працюють над радаром та іншими компонентами.

Помічник наукового адміністратора NASA Томас Цурбухен каже: «Наша планетологічна програма набирає обертів: ми активно досліджуємо світ, який NASA не відвідувало більш ніж 30 років». Він додав, що очікує «потужної синергії» з іншими науковими програмами агенції, в тому числі Телескопом імені Джеймса Вебба.

Том Ваґнер, науковець, що працює над програмою Discovery, дуже високо оцінює значимість цих місій: «Те, наскільки мало ми знаємо про Венеру, вражає. Однак, результати цих місій розкажуть нам про цю планету все – від її густих хмар, до вулканів на поверхні, і до самого ядра».

Разом з VERITAS і DAVINCI+ у космос полетять дві демонстраційні місії, Deep Space Atomic Clock-2 та CUVIS, відповідно.

Deep Space Atomic Clock-2 виробництва Лабораторії реактивного руху – надточний годинник, що підвищить якість радіоспостережень, а також допоможе автономним апаратам у маневруванні.

CUVIS – Compact Ultraviolet to Visible Imaging Spectrometer – розроблений Центром імені Ґоддарда. Він буде проводити високоточні виміри світла в ультрафіолетовому діапазоні, що допоможе дізнатися більше про явище невідомої природи, через яке до половини сонячной енергії, отримуваної Венерою, поглинається її атмосферою.

Обидві місії було обрано з концептів, що брали участь у конкурсі за програмою Discovery у 2019-му році. За посиланням можна подивитися Announcement of Opportunity – документ, що містить умови конкурсу та вимоги до місій-учасників.

Джерело – прес-реліз NASA.

36
Увійдіть, щоб читати ще 14 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Зворушливий Спок
Вечность назад

Бачу, що тут 8 коментарів. Так лічильник показує. Шукаю під статтею і не находжу жодного. Від нас щось приховують! Земля пласка! Нібіру насувається!

Спокійний Пітер Снепбек
Вечность назад

Относительно Венеры НАСА пару-тройку лет назад устраивало конкурс на лучшую конструкцию механохода для сверх-долгой(1-2 земных месяца наверное) миссии венерианского ровера.Электроника работающая при 500С у них уже есть..Но вместо этого праздника опять Pioneer-Venus 40 летней давности.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.