PopularEditorialNewBest

Тисячолітній зореліт. Ідеальне паливо. Частина 1

3В закладки

Описуючи зорельоти, фантасти зазвичай згадують, як паливо, антиматерію… Проте є паливо, яке, з однаковою ефективністю, значно простіше використовувати. Це звичайна матерія. Залишилось тільки придумати, як перетворити масу в енергію? Такий метод існує і він не потребує нових законів фізики, нових неіснуючих матеріалів і ін. Чорна Діра (далі ЧД) не тільки поглинає матерію, а й випромінює її (в теорії) випромінювання Гокінга. Спектр випромінювання залежить від маси Чорної Діри. Чим менша ЧД, тим більша потужність випромінювання. При масі ЧД від 500 000т до 5 000 000т (і розмірі менше атома), її зручно використовувати для Сфери Дайсона або в якості двигуна зорельота. Випромінює ЧД такої маси гамма промені високої енергії.

Можна створити сферу навколо ЧД з поглинаючого матеріалу. Це може бути суцільно-металева оболонка або «насипна» оболонка з будь-якого матеріалу (матеріал астероїдів). При цьому ЧД знаходитиметься в центрі внаслідок тиску Гокінга яке створюватиме проміжок між ЧД і оболонкою не дозволяючи останній впасти на ЧД. Оболонка внаслідок гамма випромінювання нагріватиметься, та відповідно виділятиме теплове випромінювання залежно від температури. Прийнятною є температури близько 1500К (щоб поверхня знаходилась у твердому стані, хоча це не обов»язково). Цікавим є використання «насипної» оболонки: при більшій масі ніж суцільно-металева, вона дає одну важливу перевагу. Досить проста додати маси оболонки (досипати 🙂 і прошарок між оболонкою та ЧД зменшиться до нуля, та частина оболонки поглинеться ЧД. Отже, маємо кулю, розміром від кількох сотень метрів до кількох кілометрів нагріту до 1500К,до котрої можна просто «досипати» матеріалу. І котра буде перетворювати в енергію всю масу згідно формули Енштейна (Е=мс2). Час існування ЧД буде від кількох років до кількох тисячоліть (в залежності від маси), після чого її можна «заправити» вищезгаданим способом. Залишилось тільки спрямувати інфрачервоні та видимі промені за допомогою звичайного параболічного дзеркала в протилежному руху зорельота напрямку. Готовий привід Корабля Поколінь (або одного покоління :). Залишила маленька проблема — створити Чорну Діру.

Існує багато ресурсів присвячених двигунам на випромінюванні Гокінга, проте абсолютна більшість англійською мовою (Black Hole Drive)… А я, коли буде кому цікаво, в наступній частині спробую порахувати конкретні цифри та рішення і звичайно знайти методи створення Чорної Діри…

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

17
Войдите, чтобы видеть ещё 24 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Завистливый Спок
Вечность назад

Думается мне, цивилизация, способная заарканить черную дыру, гораздо раньше способна открыть метод телепортации между звездами.

Экономный Джефф Бизнес
Вечность назад

При массе чёрной дыры 5 000 000 т её температура составит 2,1 ГэВ и излучать она будет в основном далеко не фотоны, а скорее протоны и нейтроны (с антипротонами и антинейтронами, конечно). Мощность чёрной дыры составит 14,2 ТВт. Даже если использовать вовсе не камни, а графит, вольфрам и иные жаростойкие материалы, максимальная допустимая плотность мощности, приходящейся на нашу сферу, всё равно составляет не более 1 МВт/м^2. Иначе сфера оперативно испариться в космос... При такой мощности чёрной дыры и допустимой плотности мощности диаметр сферы должен быть не менее... двух километров! И ни о каком касании сферой чёрной дыры речи не идёт и близко, т.к. стенка испариться ещё за сотни метров до чёрной дыры, а пар сдует поток излучения. С чёрной дырой массой 500 000 т всё ещё намного хуже: температура уже 21 ГэВ, мощность - 1,4 ПВт. Сфера нужна диаметром 67 км. Тяга фотонного двигателя (а у нас тут его разновидность) составляет P/c, где P - мощность, а c - скорость света. Для чёрной дыры в 5 000 000 т тяга выходит 47,3 кН. Это как у весьма хилого ЖРД... Ускорение, даже если считать массу только чёрной дыры, менее 0,000001 g... Для чёрной дыры в 500 000 т ситуация гораздо лучше: тяга 4,7 МН. А ускорение (вновь считаем одну только чёрную дыру) уже "целых" 0,001 g. Разгон до 10% от скорости света займёт... 100 лет! Ещё раз: это если у нас 67 км сфера и ещё большего размера отражатель имеют нулевую массу...

Волшебная Космическая Альпака
Вечность назад

Ого :) Розмах задумів вражає. От тільки цікавить співвідношення 5 Мт ЧД + 1 Мт конструкцій до потужності отриманого і конвертованого в потрібний бік випромінювання. Яка там тяга в підсумку буде? Яке прискорення?

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.