ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Короткий гід по сайту Alpha Centauri

7

Для новачків та бувалих.

Останні кілька тижнів на сайті спостерігається підвищена активність користувачів. У зв’язку з чим ми вирішили опублікувати невеликий гід – як користуватися функціями сайту, які можливості є у користувачів і чим тут взагалі можна займатися.

Ваш профіль

Реєструватися на сайті потрібно для того, аби не бачити рекламу і брати участь в обговореннях. Також зареєстровані користувачі можуть публікувати власні статті, відео, нотатки, все що завгодно. Головне, щоб це стосувалось космосу.

Ось так виглядає сторінка профілю

Перейшовши в будь-який профіль на сайті, користувач побачить відразу кілька речей. Ім’я облікового запису, дату реєстрації, опис, обкладинку і аватарку користувача. Час, коли він востаннє був онлайн. А ще рейтинг, про який ми поговоримо докладніше нижче.

Якщо говорити про менеджмент власного профіля, всі необхідні посилання завжди знаходяться на відстані одного кліку по вашій аватарці в правому верхньому куті.

Це меню, наприклад, дозволяє швидко отримати доступ до закладок, сповіщень, приватних повідомлень та налаштувань.

Там же знаходяться чернетки, матеріали, які ви починали писати, зберегли, але з якоїсь причини поки не публікували. І матеріали, які були зняті з публікації редакцією. Про це теж нижче.

Також там є сторінка налаштувань.

Тут, звісно, можна змінити аватарку профілю, його обкладинку, додати той самий опис. І вибрати, які повідомлення ви отримуватимете під час взаємодії інших користувачів з вашими постами/коментарями. Тут же за бажанням можна відключити кнопку перекладача Google під матеріалами (раптом вона комусь не потрібна) і панель нових коментарів, яка у користувачів ПК знаходиться праворуч. Після внесення змін не забувайте натиснути кнопку «Зберегти всі налаштування».

Якщо ж ви перебуваєте на сторінці іншого користувача, ви все ще зможете переглядати його пости і коментарі. Там буде окремий пункт меню, що дозволяє відправити користувачеві приватне повідомлення.
До речі, профілі редакції сайту мають відмітку коло імені профілю. Є в нас і верифіковані акаунти (наприклад, учасників АМА-сесій). Їх відмічено синьою позначкою.

Нотифікації та особисті повідомлення

Як я вже сказав, тут все досить просто: обидва пункти доступні з будь-якої сторінки сайту та знаходяться у верхньому правому куті, біля вашої аватарки. Якщо ви маєте непрочитане повідомлення або сповіщення, біля аватарки з’явиться червоний значок:

Саме час перевірити оновлення!

Власне, тут теж все має бути зрозумілим: в «повідомлення» приходять сповіщення про те, що хтось поставив лайк або дізлайк вашому коментарю. Або, наприклад, прокоментував вашу статтю. Туди ж приходять системні повідомлення від адміністрації і повідомлення про помічені помилки у ваших публікаціях. Число непрочитаних повідомлень можна побачити поруч з відповідним пунктом.

Сторінка сповіщень

Сторінка сповіщень виглядає наступним чином. Непрочитані сповіщення виділено легким помаранчевим кольором. Щоб відзначити їх як прочитані, достатньо клікнути по будь-якій їхній частині. Або натиснути кнопку «помітити все як прочитане».

На сторінці ж повідомлень все має бути очевидно без додаткових пояснень.

Підписки

На сайті чимало публікацій (враховуючи, що проєкт невеликий), тому нам довелось потурбуватись, аби користувачі не втрачали з поля зору обговорення під постами, які їх цікавлять.

Ви завжди можете підписатися на коментарі під конкретним матеріалом за допомогою відповідної кнопки:

Дзвоник допоможе не втратити важливі обговорення!

Після цього всі нові коментарі під обраною публікацією будуть приходити до вас прямо в повідомлення. Список всіх постів, на які ви підписані, доступний на сторінці «обговорення» праворуч (в мобільній версії – під коментарями):

Так, маю всього лише одну підписку 🙁 Але у вас їх може бути скільки завгодно!

Рейтинг

Рейтинг на сайті має на меті дві цілі: заохочення активних користувачів та саморегуляція спільноти. Пояснюю.
За кожну оцінку вашої статті або коментаря ви отримуєте певну кількість рейтингу. Якщо оцінка позитивна, то карма підвищується. Від’ємна оцінка знижує карму.

Існує декілька порогів рейтингу, які визначають можливості користувача. Людина з від’ємним рейтингом спершу втрачає можливість писати коментарі, а згодом – ще й оцінювати інших користувачів. А потім, у якості виключної міри, писати матеріали. Вважається, що будь-який «замінусований» профіль буде мати шанс реабілітуватися, написавши цікаву статтю.

Існує певне обмеження за кількістю коментарів, які можна оцінити протягом декількох хвилин. Якщо ви вичерпали свій ліміт – сайт повідомить вас про це. З появою нових користувачів та приростом активності на сайті ліміти будуть збільшуватися для всіх користувачів.

Додатний рейтинг наразі мало впливає на можливості профілю. Головна відмінність – той самий ліміт можливих оцінок у користувачів з високим додатним рейтингом буде вищим. Також будуть введені інші відмінності у майбутньому.

Оцінки коментарів не є анонімними: якщо навести мишку на оцінку (або клікнути по ній у мобільній версії), то можна побачити хто яку оцінку поставив. Оцінки публікацій при цьому не є публічними – їх може переглянути тільки адміністрація. У майбутньому оцінку власних постів зможуть побачити користувачі з високим рейтингом.
Адміністрації не втручається у процес нарахування рейтингу, за рідкісними виключеннями.

Існує загальний рейтинг, де можна побачити карму декількох десятків користувачів з топу. Також там можна відслідковувати динаміку профілів: на скільки сходинок та на яку кількість балів змінився їх рейтинг з початку поточного тижня або місяця.

Соціальні функції дещо обмежені у новостворених профілів.
Найкращий спосіб отримати рейтинг – долучатися до обговорень та писати статті. Це може робити будь-який користувач сайту. А для створення статтей у нас є чудовий та зручний редактор.

Редактор текстів

Це головна сторінка на сайті для наших авторів. Давайте швиденько переглянемо наявні функції та можливості.

Так виглядає редактор. Ми віримо у тебе, %username%!

Будь-яка публікація складається з ключових елементів: заголовок, тіло публікації, короткий опис і обкладинка. Чимало авторів забувають користуватися останніми двома можливостями – тоді редактор сам обирає обкладинку публікації та її короткий опис. Інколи результат виходить не дуже гарним, тому раджу все ж таки не забувати про оформлення публікації.

Ще один важливий пункт – Рубрика. Прошу вас обирати рубрику серйозно і не вписувати текст у 4-5 категорій одночасно. Більшість матеріалів на сайті потрапляють або у «Новини», або у «Статті». Ну або у «Відео» – на ваш смак.

Сам редактор має масу можливостей, тут є все, що потрібно для написання і красивого оформлення матеріалу. Можливість вставляти зображення, вбудовувати відео з YouTube, Vimeo та інших сервісів для розміщення відеофайлів, оформляти цитати, додавати заголовки, роздільники, виділяти текст курсивом і жирним шрифтом. Повний набір інструментів, яким, проте, теж варто користуватися помірно і з розумом.

Після написання матеріалу його можна зберегти для подальшого редагування, або опублікувати одразу. Збережений матеріал потрапляє у ваші чорнетки. Опублікований матеріал – одразу у стрічку публікацій. На сторінці матеріалу, який ви написали, є кнопка «Редагувати». Пояснювати її призначення не буду.
Зазначу ще один момент: кожен місяць ми обираємо двох авторів самих класних авторських текстів на сайті і вручаємо їм невелику, але, сподіваюся, приємну матеріальну винагороду. Прекрасний стимул старанно готувати цікаві публікації!

Стрічка публікацій

На сайті є три основні стрічки. Головна сторінка ( «Популярне») – сюди потрапляють всі пости редакції (як і акаунти, вони відзначені галочкою біля заголовка) і ті, що набрали певну кількість позитивних оцінок користувацькі тексти. «Свіже» – загальна стрічка, де публікується все підряд. І «Краще» – тут, як можна здогадатися, розміщені найбільш рейтингові публікації за тиждень, місяць, три місяці, рік і за весь час існування сайту. Стрічка «Краще» – найзручніший спосіб ознайомитися з якісними і улюбленими всіма записами.

Окремим пунктом йде категорія «Редакція». В ній розміщено виключно ті пости, які було створено учасниками нашої редакції.

Щоразу коли ви заходите до нас на сайт, він запам’ятовує, які публікації ви вже бачили. Якщо наступного разу, коли ви зайшли, з’явиться щось нове, то вас про це сповістять.

9+ натякає на те, що ви вже давненько до нас не заходили!
Перемикач між «Популярним», «Свіжим» і «Кращим» знаходиться у верхній частині сторінки.

Непрочитані записи будуть позначені оранжевими заголовками.

Крім цього існують окремі стрічки для всіх рубрик, котрі існують на сайті. Частина з них представлена в головному лівому меню, інші можна побачити, клікнувши по пункту «Ще рубрики».

Категорія «Посилання» стосується лише тих матеріялів, які містять всередині тільки одне посилання і нічого більше. Це взагалі окрема стрічка, публікації з якої потрапляють лише в цю категорію. Для «посилань» також встановлено лічильник.

Сторінка «Обговорення» покаже вам список останніх коментарів. Вона стане в нагоді користувачам мобільних пристроїв.

У всіх стрічках, що формуються на сайті, можуть враховуватися також ваші особисті уподобання. Про це читайте в наступному пункті.

Підписки на користувачів та категорії

За замовчуванням користувач Alpha Centauri підписаний на публікації всіх користувачів і на записи з усіх категорій. Проте, як показує практика, вас можуть не цікавити деякі рубрики або ви можете забажати приховати від себе публікації / коментарі певних користувачів. І така можливість на сайті є.

Виділена кнопка «Ігнорувати» приховає як пости Алефа, так і його коментарі. Два місця, де ви будете бачити посилання на публікації користувача – його профіль і стрічка коментарів (якщо хтось буде обговорювати його запис).

Аналогічним чином можна вчинити і з будь-якоїю рубрикою на сайті. Ви дуже серйозний і не любите Гумор? Будь ласка – відкриваємо відповідну категорію і відписуємося. Набридли історичні пости про Аполлони і Бурани? Розділ «Історія» теж можна приховати!

Кнопка приховування записів знаходиться в лівому верхньому кутку відповідної категорії. Натиснувши її, ви не будете бачити дописи з цієї категорії в жодній стрічці, окрім самої сторінки категорії.

На момент оновлення цього посібника розблокувати профіль/рубрику можна тільки знову зайшовши на її сторінку. Але в майбутньому для цих дій з’явиться окремий пункт в налаштуваннях вашого особистого профілю.

Також варто знати

Кілька слів про обговорення. Окрім останніх прочитаних записів сайт запам’ятовує також прочитані вами коментарі. І якщо в публікації, яку ви вже прочитали, з’явились нові коментарі, їх кількість відобразиться в стрічці поряд із загальною кількістю коментарів:

Павле, ви таки не пгочитали цілих сім коментагів!

У самому ж записі нові коментарі теж будуть виділені жовтим кольором:

Якщо ви пишете коментар-відповідь, можете процитувати частину вихідного повідомлення, додати перед нею символ >
А саму відповідь продовжуйте писати з нового рядка. Результат виглядатиме так:

У коментарі буде красиво оформлена цитата!

Користувачі ПК можуть також відправити автору публікації повідомлення про помилку. Для цього, як і говорить підпис під кожним записом, достатньо виділити необхідний фрагмент тексту і натиснути CTRL + ENTER. Бажано забезпечити повідомлення коротким коментарем. Повідомлення прийде в «Сповіщення».

Адміністрація може розпублікувати ваш запис, якщо в ньому багато граматичних помилок, або є щось, що потрібно виправити. Повідомлення про це (разом з коментарем і порадами) автор теж отримає в «Сповіщення», а продовжити роботу над публікацією зможе через свої «Чернетки».

Для тих, хто користується сайтом увечері чи вночі, доступна темна тема: перемикач знаходиться у лівому меню знизу. Користувачі мобільних платформ можуть знайти це меню за допомогою кнопки-гамбургера у правому верхньому куті:

Це все, про що я хочу розповісти на момент написання публікації. Варто зазначити, що на сайті діють правила, з якими слід ознайомитися.

За бажанням власника профілю ми можемо повністю видалити його профіль разом з опублікованими дописами та коментарями. Цю дію неможливо скасувати.

В перекладі цієї сторінки взяли участь: Oleg Gromyak, Оля Бойм, Яків Бриль, Roman Sydor. Редакція щиро дякує зазначеним користувачам за допомогу.

42
Увійдіть, щоб читати ще 85 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Прекрасна Хелен Ріплі
Вечность назад

Сегодня порадовали новые значки слева. Они более приятней глазу, чем были цветные.

Чудернацька Лея С.
Вечность назад

Просьба, предложение к админам. Уже высказывал в обсуждениях, но здесь уместнее. Под статьей, новостью, публикацией в любом формате - кроме стандартных кнопок Плюс и Минус добавить кнопку со смайликом. Можно две. С грустным смайликом и веселым. Мне не нравится минусовать ни материал, ни людей (неодназначно получилось, сорри). За редким исключением. Недавно такая система оценки появилась, например, в Вайбере.

Винятковий Ілон
Вечность назад

Павел, очень много статей стало на украинском, в этой связи было бы идеально, если бы автопереводчик можно было включать в профиле, и заходя на сайт видеть все уже в переведенном виде.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.