ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Інтернет з малого супутника на геостаціонарній орбіті? Звісно, ​​чому б ні

«Тепер у нас є новий спосіб підключення дуже віддалених місць».

 Співробітники штаб-квартири Astranis у Сан-Франциско реагують на розгортання супутника Arcturus цього місяця.

Стартап-космічна компанія повідомляє, що успішно розгорнула та випробувала супутник розміром з кухонну плиту на геостаціонарній орбіті (GEO) та почала надавати Інтернет-послуги на Алясці.

Раніше цього місяця супутник «Arcturus», створений компанією Astranis, був запущений як допоміжний корисний вантаж на ракеті Falcon Heavy. Відокремившись через кілька годин після старту він успішно розгорнувши свої сонячні батареї, мачту та субрефлектор.

Шлюз Astranis в Юті. Джерело Astranis

Отримавши контроль над супутником, Astranis почав надсилати команди та оновлювати програмне забезпечення для польоту, перш ніж підняти орбіту Арктура та розташувати його в геостаціонарному положенні безпосередньо над Аляскою. Опинившись там, супутник з’єднався з інтернет-шлюзом у штаті Юта та зв’язався з декількома користувацькими терміналами на Алясці, де Astranis забезпечить високошвидкісну смугу пропускання для інтернет-провайдера Pacific Dataport.

Довести, що це працює

Це стало важливою віхою для Astranis, заснованої в 2015 році Джоном Гедмарком (John Gedmark) і Райаном МакЛінко (Ryan McLinko), щоб перевірити, чи зможуть мікросупутники, побудовані переважно власними силами, надавати високошвидкісний Інтернет із геостаціонарного простору за низькою ціною. Це ознаменувало першу демонстрацію того, що технологія малих супутників Astranis дійсно працює в космосі та може витримати суворе радіаційне та термальне середовище, в якому раніше переважали набагато більші супутники, які коштували сотні мільйонів доларів.

«Дивовижно бачити що все пройшло так добре у такому великому випробуванні», — сказав Гедмарк в інтерв’ю. «Чесно кажучи, це було дуже круто. Це було так, як коли Ironman вперше ввімкнув свій костюм і включив його, і ви знаєте, що деякі дуже круті речі ось-ось вийде з ладу».

Astranis відрізняється від сузір’їв на низькій навколоземній орбіті, таких як Starlink від SpaceX, у якому сотні супутників летять над головою в нічному небі. Супутники Astranis літають на висоті 37 000 км і залишаються над однією точкою світу, де вони можуть надавати постійне безперервне обслуговування. На цій висоті є проблеми із затримкою, але компанія Astranis продемонструвала, що невеликі, відносно недорогі супутники можуть забезпечувати зв’язок.

Компанія має на меті надати пропускну здатність та інші послуги телекомунікаційним провайдерам у віддалених районах — наприклад, замість прокладки дорогих оптоволоконних кабелів до віддалених веж стільникового зв’язку невелика антена на кожній вежі могла б приймати сигнал із супутника Astranis. Військові також сильно зацікавлені в можливості розміщення цих невеликих супутників над передовими базами, де вони могли б забезпечити постійний зв’язок.

«Тепер у нас є новий спосіб підключення дуже віддалених місць», — сказав Гедмарк. «Це новий інструмент у наборі інструментів для вирішення всіх проблем із підключенням, з якими стикаються Космічні сили США та інші частини уряду».

Масштабування

На сьогоднішній день компанія Astranis залучила 550 мільйонів доларів і добре капіталізована для зростання завдяки команді з 300 осіб. Компанія вже побудувала ще чотири супутники, один з яких буде обслуговувати клієнта в Перу, два для Wi-Fi авіакомпаній і один для невизначеного клієнта, які будуть запущені в рамках спеціальної місії Falcon 9 пізніше цього літа або на початку осені.

Тепер, коли компанія впевнена, що її розроблена на замовлення технологія працює, вона планує збільшити виробництво до двох супутників на місяць, сказав Гедмарк. Супутники розміром 1 х 1 метр, які мають масу близько 400 кг, будуть створені, щоб задовольнити будь-який попит усюди, де б це не було потрібно.

«Ми просто збираємося продовжувати їх випускати, поки є попит», — сказав він. «І ми думаємо, що на це буде великий попит. Ми плануємо запустити десятки, а потім і сотні».

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

8

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 10 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Марнотратна Лілу
Вечность назад

Дуже цікавий сартап - бажаю йому успіхів, бо тількі конкуренція забезпечить якісні та недорогі послуги на цьому ринку.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.