ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Стартап The Spaceport Company провів випробування свого плавучого космодрому

23 травня стартап The Spaceport Company оголосив про перші успішні випробування своєї плавучої пускової платформи: з неї було запущено чотири метеорологічні ракети, розроблені іншою компанією – Evolution Space. У The Spaceport Company вважають, що морські пускові платформи потенційно здатні вирішити проблему завантаженості наземних стартових комплексів.

No Title

twitter.com
Старт метеорологічної ракети з майданчика The Spaceport Company у Мексиканській затоці. Відео: The Spaceport Company

Місця проведення запусків не оголошували, проте 22 травня Федеральне управління цивільної авіації США закривало повітряний простір для проведення “космічних випробувань” у районі Мексиканської затоки.

За словами засновника The Spaceport Company Тома Маротти, проведені випробування дали змогу набратися досвіду, який стане в нагоді в будівництві морського космодрому для орбітальних запусків: йдеться про отримання відповідних дозволів, очищення повітряного та водного просторів і дистанційний запуск ракети.

The Spaceport Company розробляє плавучі платформи, засновані на конструкції самопідіймальних суден: такий майданчик зможе припливти в потрібне місце, закріпитися на дні та піднятися над водою. Він буде здатний приймати невеликі ракети вантажопідйомністю до однієї тонни.

Маротта заявляв, що його стартап працює над отриманням фінансування, чому посприяють демонстраційні польоти і партнерство з постачальниками: у квітні The Spaceport Company уклала договір із ракетобудівною компанією Vaya Space для проведення запусків її носіїв у 2025 році.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

22
Увійдіть, щоб читати ще 18 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Зворушливий Знайка
Вечность назад

Интересный стартап. И главное неожиданное направление, хотя почему неожиданное, скорее необычное. Казалось бы очевидное решение, но до сих пор про работы в этом направлении(кроме давно и благополучно ржавеющего СиЛанча) не было слышно. Не ракеты, не спутники, не ОС, не скафандры, не марсоходы, там везде уже конкуренция... похоже ребята с конструирования нефтяных платформ решили переключиться и поднять денег на морских космодромах. А ведь идея абсолютно верная. Наземные космодромы сильно ограничены, земли(в США) под них не осталось, а те что есть обложены такой пачкой запретов, ограничений, бумагомарательства и копошащихся паразитов всех мастей, что пробить эту "броню" могут только самые богатые конторы. Зато нейтральные воды бескрайни и удобны. Половина, если не больше, проблем исчезает само собой. Да полёты с ФАА ещё надо согласовывать, ну может эколухи побухтят, но в какой юрисдикции они это делать будут? Пусть жалуются в "Спортлото". Если ребята наработают компетенции, хорошо себя покажут, то со временем их кто-нибудь обязательно купит. Если не Спейсы, то БлюОриджины, или кто-нить из сегодняшней космической мелочи. Удачи стартапу.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.