ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Airbus представила концепцію орбітального модуля майбутньої космічної станції

Концепція орбітального модуля Airbus LOOP майбутньої космічної станції. Джерело: Airbus 2023

У своєму новому відео компанія Airbus розповіла про концепцію багатоцільового орбітального модуля Airbus LOOP. Він буде придатним для майбутніх космічних місій і подорожей на Марс. LOOP був розроблений з огляду на вже вдалий досвід створення модулів Міжнародної космічної станції «Коламбус» та європейських – для космічного корабля «Оріон» та ATV.

Новий модуль Airbus містить науковий і житловий відсіки та центрифугу для двох членів екіпажу, яка імітує гравітацію. Загалом він має достатньо місця на команду з чотирьох осіб, проте тимчасово може прийняти й до восьми астронавтів. LOOP має вісім метрів у діаметрі та стільки ж в довжині. У кожен із відсіків можна потрапити через центральний тунель, оточений тепличною конструкцією, яка розроблена для проведення експериментів із рослинами. До того ж, відсіки та їхні компоненти можуть бути адаптовані до вимог і завдань кожної місії окремо.

Погляд художника на три відсіки орбітального модуля Airbus LOOP. Джерело: Airbus 2023

Житловий відсік являє собою «зону для спільного користування» з великими ілюмінаторами та велотренажерами. Науковий – обладнаний комп’ютерами та шлюзом для виходу в космос. Найцікавішим елементом є центрифуга, яка також містить реквізити для тренувань і відсіки для екіпажу, кожен із яких призначений для однієї людини. Поки немає даних, яку гравітацію вона може надавати, проте за розрахунками програм SpaceCalc та SpinCalc вдалося зімітувати марсіанську гравітацію (близько 38% від земної) та місячну (приблизно 16,5% від земної).

Така конструкція відповідає вимогам довготривалого перебування в космосі та сумісна як з теперішніми космічними транспортними засобами, так і з тими, які розробляються: Airbus LOOP може бути інтегрований у майбутню місячну орбітальну станцію Lunar Gateway. За словами представників компанії, кілька їхніх модулів також можна об’єднати в повноцінну космічну станцію.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18
Увійдіть, щоб читати ще 40 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Корисний Ілон
Вечность назад

> Самым интересным элементом является центрифуга, которая содержит реквизиты для тренировок и отсеки для для экипажа, каждый из которых предназначен для одного человека. Насколько я понял это вон тот нижний(на картинке) этаж с крутящимися "гробиками"... Так? То есть этот громадный "спинер" с огромными "поршнями" комнат они собираются вращать 24/7 в воздушной атмосфере станции? А они посчитали сколько на это потребуется энергии тратить? Это не отдельнокрутящийся в вакууме модуль у которого энерго затраты только на трение "подшипников", это полноценный гигантский воздушный "насос", который с лёгкостью сожрёт едва не половину энергии тех чахленьких солнечных панелек с самой первой картинки. Вывод: Сей нежизнеспособный проект - творение "воздушных дизайнеров".

Тревожний Марк Уотні
Вечность назад

Судячи з габаритів, "зализують" під карго старшіпа. Але тут же в мене постає питання. Уявив у карго 2 таких LOOPа. А над ними ще відсік екіпажа з кількома субвідсіками. А під ними баки, об'ємом більшим за МКС. І двигуни, повноцінні маршові двигуни. Щоби що, той ЛУП?

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.