ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Astra планує здійснити перший запуск ракети Rocket 4 до кінця 2023 року

1
Astra активно працює над розробленням нового носія Rocket 4, проводячи повноцінні випробування двигуна, який застосовуватиметься на першому ступені ракети. Джерело: Astra

Astra повідомила, що досягла стабільного прогресу в розробленні нової ракети-носія та планує здійснити запуск Rocket 4 до кінця поточного року. За словами генерального директора Кріса Кемпа, уже проведено випробування паливних баків, і наразі тривають основні етапи відпрацювання компонентів, а саме завершення кваліфікації двигуна верхнього ступеня та повноцінне статичне вогневе випробування двигуна першого ступеня.

У серпні компанія зняла з виробництва меншу Rocket 3.3 після того, як у 3 із 5 запусках вона не досягла потрібної орбіти, зокрема в останній місії TROPICS-1 – її невдача була спричинена витоком палива в двигуні верхнього ступеня. Новий носій набагато більший та має вантажопідйомність у 600 кілограмів на орбітах середнього нахилу.

Генеральний директор наголосив на новому зобов’язанні Astra щодо надійності. Це вимагає технологічних та організаційних змін у компанії. Перші два випробувальних польоти під назвами “Альфа” та “Браво” мають розкрити цей потенціал, і компанія планує перейти до запусків для замовників.

Окрім Rocket 4, Astra також працює над розширенням виробництва електричного двигуна Astra Spacecraft Engine. Компанія уже отримала замовлення на 278 двигунів вартістю 77 мільйонів доларів, поставки яких очікуються на 2023 та 2024 роки. У новому цеху, який відкрила Astra, вироблятиметься близько 500 двигунів у рік.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

15
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Економна Аліса Селезньова
Вечность назад

Цікаво, якими насправді будуть характеристики Astra Rocket 4? Бо її параметри змінюються постійно. Торік у травні було оголошено, що Rocket 4 повинен виводити на LEO до 300 кг, а перший ступінь матиме два двигуни сумарною тягою близько 32 т. Зараз Astra обіцяє, що вантажність Rocket 4 становитиме вже до 600 кг на LEO. Плюс скоригували параметри двигунів першого ступеню - тяга збільшилася до 36 т. Загалом, найпомітніша зміна - у параметрах другого ступеню. Торік було вказано, що тяга двигуна приблизно 0,9 т. А зараз на офіційному сайті Astra Space вже можна побачити інші цифри - майже 3 т! Схоже, саме завдяки потужнішому другому ступеню планується подвоєння вантажності Rocket 4. Окрема загадка - які саме двигуни будуть використовуватися на першому ступеню? Бо півтора року тому було чимало галасу про те, що Astra Space чи придбала у Firefly ліцензію на виробництво двигунів Reaver, чи просто замовила 50 двигунів. Тоді обидві компанії заперечували факт подібної угоди. Але ж характеристики двигунів майбутньої Rocket 4 насправді дуже близькі до Reaver, який має тягу якраз 17-18 т.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.