ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Нове відкриття телескопа ім. Джеймса Вебба руйнує відомі моделі зародження та розвитку Всесвіту

1
Зображення шести потенційних масивних галактик, якими вони були через 500-800 мільйонів років після Великого вибуху. Одне з яскравих джерел (унизу ліворуч) може містити таку ж кількість зірок, яку сьогодні налічує Чумацький Шлях.
Джерело: NASA, ESA, CSA, I. Labbe (Swinburne University of Technology). Обробка зображення: G. Brammer (Niels Bohr Institute’s Cosmic Dawn Center at the University of Copenhagen)

Використовуючи перший набір даних телескопа ім. Джеймса Вебба, вченим вдалося відкрити шість галактик, що утворилися в ранньому Всесвіті всього лише через 500-700 мільйонів років після Великого вибуху, але вже є такими ж зрілими, як Чумацький Шлях, яким ми знаємо його зараз. Робота науковців була опублікована в журналі Nature і ставить під сумнів минуле розуміння формування галактик.

Нові галактики набагато масивніші, аніж можна було б уявити. Ми очікували відкрити крихітні молоді об’єкти, але знайшли такі зрілі й дорослі у той час, який вважається світанком Всесвіту. Відкриття того, що формування масивних галактик почалося дуже рано після Великого вибуху, змінює усталені факти. Проте це наш перший погляд у таку далечінь, тому важливо залишатись неупередженими. Попри те, що дані вказують, що це галактики, існує велика ймовірність того, що деякі з об’єктів можуть бути затемненими надмасивними чорними дірами. Однак незалежно від цього, виявлена маса зірок у той період Всесвіту у 100 разів більша, аніж вважалося раніше, і це вражає.

Джоел Лежа, доцент астрономії та астрофізики в Пенсильванському університеті

Вчений додав, що масивність нових галактик суперечить 99% законів космології. Тому це вимагатиме перегляду або її моделей, або розуміння формування таких об’єктів у ранньому Всесвіті.

Першою думкою було, що ми просто зробили помилку і скоро знайдемо її, однак досі не виявили. За допомогою телескопа ім. Джеймса Вебба ми дізналися те, про що і не думали запитувати у Всесвіту. Проте це сталося – і дуже швидко.

Одним із способів підтвердити висновки команди і виключити будь-які сумніви чи помилки є отримання спектрального зображення галактик. Це допоможе визначити справжні відстані до них, а також дасть розуміння їхнього складу, показавши, які гази та інші елементи галактики містять у собі.

Джерело

27
Увійдіть, щоб читати ще 63 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Фальшивий Марк Уотні
Вечность назад

Кто сейчас вспоминает про 10 лярдов на этот телескоп? >Учёный добавил, что массивность новых галактик противоречит 99% законов космологии. Если данные правильные, то это будет толчком к пересмотру текущих теорий и гипотез и вообще, переосмысления устройства вселенной. Это просто копейки за такой инструмент. И это он поработал полгода. При всём уважении к наземным телескопам, но космические открывают просто грандиозные возможности для открытий и исследований.

Чудернацький Джон Інспракер
Вечность назад

Космологи уже приготовились ввести новое понятие Тёмное время.

Корисний Майор Том
Вечность назад

Все хорошо, но одна ласточка весны не делает .

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.