Астрономи виявили надзвичайно рідкісну подвійну зоряну систему

За допомогою телескопа SMARTS Міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо в Чилі астрономам вдалося виявити подвійну зоряну систему надзвичайно рідкісного типу – можливо, одну з всього десяти у Чумацькому шляху.
Система CPD-29 2176 розташована за 11400 світлових років від нас, і в майбутньому вона може стати місцем народження кілонової, або злиття нейтронних зірок. Наразі тільки одна з двох зірок в системі є нейтронною – але вчені вважають, що перетворення другої є лише питанням часу.
Кілонові – надзвичайно рідкісне явище. Це не дивно, якщо згадати, що нейтронні зірки народжуються в результаті вибуху наднових: енергії від цих подій майже завжди вистачає, щоб «виштовхнути» другу зірку з бінарної системи. Винятком є так звані «виснажені» наднові, що утворюються з зірок, які ще до колапсу втрачають велику частину своєї атмосфери. Вони вибухають набагато слабше, не руйнуючи власної системи.
Саме така наднова колись перетворилася на одну з зірок в CPD-29 2176: «Ця нейтронна зірка мала сформуватися, не «викинувши» з системи свого компаньйона. Виснажена наднова – найкраще пояснення того, чому ці зірки обертаються так близько одна до одної», – пояснює Ноель Річардсон, головний автор дослідження.
Для виникнення кілонової друга зірка теж спочатку має стати виснаженою надновою. Побудовані вченими моделі свідчать, що саме це й відбудеться: згодом нейтронна зірка почне поглинати атмосферу своєї сусідки, позбавляючи її маси та послаблюючи майбутній вибух.
«Астрономи вже довго сперечалися про те, які саме умови призводять до кілонових. Наша робота вказує на один з можливих варіантів: дві нейтронні зірки у бінарній системі, одна з яких утворилася без звичного для нас вибуху», – каже Андре-Ніколя Шене, співавтор дослідження.
Кілонові – не просто космічна дивина: вони є джерелом більшости важких елементів у Всесвіті. Однак дослідити цю кілонову доведеться вже нашим далеким нащадкам: схоже, що до вибуху у CPD-29 2176 ще не менше мільйона років.
Как они вылазили из-подо льда, я хотел описать, но у меня есть задумка статьи, как нам сейчас,…
К 19 ноября и Леонид Константинович Каденюк. Сейчас вроде так считается.
Потрясающий рассказ, спасибо!) Сразу понял, что они живут на Европе, интересно было узнать, как афалии выберутся из-подо…
На что ответ?
Насколько знаю, китайская интернет-компания ByteDance (Тик-Ток принадлежит ей) является крупнейший в мире частной компанией. На конец прошлого…
А, ведь, когда-то СпейсХ рассматривались как аутсайдер с создании пилотируемого корабля.
В том-то и дело, что Китай, скорее всего, как раз и будет стремится к делёжке территорий.
>Потому что вы прочитали статью по диагонали и обвиняете меня в том, что я и так подробно…
Хм - этоже Боинг. После покупки Макдонелов и смены менеджемента на "эффективную команду" они вообще ни один…
Мутно якось все ... Маск сказав - Маск зробив ... А тут ... І не складніший же…
Хоча... я отак на межі дрімоти покрутив Оумуамуа в уяві, і побачив одну можливість результуючого векторра на…
Колебаться не надо. Лучше - пробовать. Учитесь работать в GIMP. Помогающих материалов - вагон и маленькая тележка.…
я б долучився, то ось яке питання - як же бути із версткою? бо всяка там інфографіка…
Удивительно как что-то вообще может идти не так если есть специальные пазы, канавки, шестерни, подшипники и прочие…
Скорее всего авторы хотели акцентировать внимание на сложности поиска планет у бинарных систем, таких как компоненты А…
Так, ми ж про возгонку газів, які є "робочим тілом", не про беспосередню роботу квантів
Почту в личку кидайте.
56-61 возьму
Эффект Ярковского - это реактивный эффект НЕ от испарения водорода из льда. Это появление слабого реактивного импульса за счёт теплового…
Листайте (112 Мб): https://drive.google.com/file/d/1KyW9rosTsHWJrx9gqMobblVVey82wZa5/view?usp=sharing 96 -108 уже забиты.
Я бы мог взять что-то. С 54 и до конца если была бы возможность пролистать, я бы…
Например https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%AF%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE
Ответ - никак. Все за уши притянуто.
Реактивний рух від возгонки газів зрозумілий. Незрозуміло тільки як формувався вектор тяги. Адже та байда крутиться, і…
Плана никакого нет. Я возмусь за первого человека в космосе - к 12 апреля. Из остального -…