Український супутник PolyITAN-HP-30 летить уже сьогодні
Сьогодні о 16:56 зі стартової площадки на мисі Канаверал стартує ракета Falcon 9 з корисним навантаженням місії Transporter-6. Серед 114 малих супутників на борту ракети знаходитиметься український студентський супутник PolyITAN-HP-30 (інша назва — PolyITAN-2-HP).
Супутник розроблений науковою групою Київського політехнічного інституту під керівництвом Бориса Рассамакіна. Це уже третій супутник розроблений студентами КПІ. В 2014 на орбіту вийшов експериментальний PolyITAN-1, він досі продовжує працювати. В 2017 був запущений PolyITAN-2-SAU, він провів в космосі два роки, виконуючи дослідження атмосфери Землі.

PolyITAN-HP-30 — це кубсат формату 2U, тобто розміром 20х10х10 см. На його борту знаходиться експериментальна теплова труба — частина системи терморегулювання космічних апаратів. Така система необхідна кожному космічному апарату для відведення тепла від місць його концентрації, наприклад від електроніки, щоб запобігти їх виходу з ладу.

Космічні апарати знаходяться майже у повному вакуумі, тому їх елементи не можуть віддавати достатньо тепла повітрю навколо. Єдиним самостійним способом відведення тепла залишається випромінення, проте воно відбувається значно повільніше, ніж нагрів елементів апарата від власної роботи. Для того, щоб пришвидшити випромінення тепла, використовуються системи терморегуляції. Вони відводять тепло від гарячих елементів космічного апарата до радіаторів, де воно ефективно випромінюється у космос.
Відведення тепла в таких системах часто досягається за допомогою теплових труб. Це буквально трубки, в яких рухається теплоносій — рідина/газ, що випаровується у зоні нагріву, поглинаючи тепло, а потім конденсується у зоні охолодження, віддаючи тепло радіаторам.

На борту PolyITAN-HP-30 досліджуватиметься робота саме таких теплових труб. На рух теплоносія і, відповідно, теплові характеристики труб впливає тяжіння Землі. В космосі, в умовах мікрогравітації, робота теплових труб відрізняється від роботи в Земних умовах. Основною ціллю супутника PolyITAN-HP-30 є якраз дослідження їх характеристик в постійній невагомості. Також він допоможе виявити можливі хиби й переваги в процесі подальшого створення теплових труб для різних космічних апаратів.

Супутник знаходиться під обтічником ракети в пусковому контейнері, з якого його виштовхне пружина після виходу на орбіту. Відділення PolyITAN-HP-30 від ракети носія відбудеться через 1 годину 5 хвилин і 12 секунд після старту, тобто о 18:01. Якщо пощастить, то навіть вдасться побачити його з камер другого ступені Falcon 9.


Цей пост я написав для свого особистого каналу в телеграмі, де розповідаю про події, технології і власні успіхи в сфері космонавтики. Якщо цікаво почитати, запрошую підписатись: https://t.me/astro_bodya
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Я так понял, что там организуется бегающая по кругу внутри тороидальной камеры небольшая зона детонации, а поддерживают…
Нет там никаких пустых мест в теории. Однако многие тяжелые элементы практически невозможно синтезировать даже в лабораториях,…
> Искусственно созданные» — это сплавы, Я не химик,но на ум приходят ..,Эйнштейний, Калифорний..,их там есть.. Дмитрий,…
Из статьи и видео я так и не понял где там собственно взрывы. Вижу сплошное, ровное горение.…
Все наблюдатели сходятся на том, что у Virgin Galalactic большие финансовые проблемы, которые только обострилась после потери…
> На всякий случай напоминаю, что на Марсе нет магнитных полюсов. Именно поэтому я и добавил :…
> Даже искусственно созданных там есть..,и почему они не могут в условиях космоса сами образовываться Тут вы…
Всё верно, но: > Трудно себе представить, что на астероидах какая-то своя периодическая таблица элементов Менделеева. Таблица…
> Это если астронавты или аппараты НАСА найдут. Пока НАСА будет конкурсы весёлые устраивать... прилетят условные китайцы.…
Возможно и не важно, но просто интересно.
Їм вказали на ділянку неба і сказали порівняти її з мапою зірок, вони відмітили на ній зірки…
Я давно предлагал про Рогозу забыть и не упоминать.
Если уж играть в аналогии, то здесь не так важно кто кого сожрал, интерес представляет ответ на…
> Все, что нажито непосильным трудом!
Судя по вики компаньон у пульсара это коричневый карлик. То есть возможно и при появлении этой бинарной…
А я могу предположить.., что то .,что сейчас называют V.2.0 это Starshield.. А если это так, чисто…
ESA не будет отправлять астронавтов - и правильно сделает. Китайские товарищи не всем товарищи.Отсюда: https://interfax.com.ua/news/general/887207.html "Так, санкции…
> Эти данные помогут учёным узнать, до какой максимальной массы могут «расти» пульсары – тела, существующие на…
Это Илон наш Маск во всем виноват, все темнит. Сейчас идет заполнение оболочек Gen2 спутниками V1.5. Кроме…
Тогда надо и Рогозина запретить, а так совсем уж неинтересно.
Да, место пуска + орбита вывода(наклонение) Но всё же..,я не пойму почему всюду говорят о V.2.0 ?…
Правильно сравнивать с V1.5, а там было 53. Кроме того надо учитывать место пуска и способ приземления…
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/YellowTerror.jpg
> Ну, у нас тут сайт научно-технический, Та что Вы говорите!!!)))) > так что давайте придерживаться научного…
Ну тут не буквально пушка, а излучатель (просто очень сильный пучок микроволн).