ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Стартап Orbex побудує космодром у Шотландії

Старт ракети Prime з майданчика космодрому Сатерленд в уяві художника. Зображення: Orbex

Ракетобудівний стартап Orbex оголосив, що отримав дозвіл на початок будівництва пускового комплексу в північній частині Шотландії для майбутнього запуску своєї ракети, який планується на кінець 2023 року.

Orbex підписала з агентством Highlands and Islands Enterprise (HIE) договір про оренду ділянки площею 4 гектари у північно-західній частині Шотландії – Сатерленді. Термін оренди складає 50 років із опцією продовження на 25 років.

За словами генерального директора компанії Кріса Лармора, будівництво космодрому розпочнеться “найближчим часом” і завершиться у 2023 році. Orbex не розкриває деталей щодо інфраструктури стартового комплексу. Лармор сказав, що вартість та експлуатація побудованого об’єкта протягом трьох років перевищить 20 мільйонів фунтів стерлінгів.

Оголошення про майбутній космодром було зроблено після того, як Orbex закрила інвестиційний раунд серії С, зібравши від інвесторів близько 40,4 мільйонів фунтів. Один з них – Jacobs, інженерна компанія зі США, що є головним підрядником для наземних систем, які використовують у NASA для SLS. Jacobs стане таким і у будівництві космодрому Сатерленд.

Плани на космодром у Сатерленді з’явилися ще в 2018 році, коли Космічне агентство Великобританії обрало це місце як кращу локацію для майданчика вертикального запуску. У той же час воно видало гранти для Lockheed Martin та Orbex, які мають на увазі розробку техніки, здатної запускатися з території майбутнього комплексу.

Розвиток космодрому затримувався роками через екологічні перевірки, дозволи регулюючих органів та судові слухання. Зрештою Lockheed Martin обрала інший майданчик для проведення своїх місій, а космодром Сатерленд залишився за Orbex: саме звідти британський стартап запускатиме свої носії Prime. Компанія розраховує, що у майбутньому зможе запускати до 12 ракет на рік.

Orbex – перша європейська компанія, яка керує власним космодромом. Це важлива конкурентна перевага, яка значно полегшить роботу з клієнтами по мірі розширення масштабів нашої роботи.

Кріс Лармор, генеральний директор Orbex

Будівництво космодрому Сатерленд є великим кроком до можливостей вертикальних запусків у Шотландії та веде до появи нових робочих місць як тут, так і за межами країни. Я впевнений, що новий договір дозволить Orbex зміцнити позиції Великобританії як провідної країни в Європі щодо комерційних космічних послуг та надасть можливість міжнародного фінансування.

Ян Аннет, заступник генерального директора Космічного агентства Великої Британії

Джерело

5
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.