ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Приватну пілотовану місію Polaris Dawn перенесено з кінця цього року на березень 2023

1
Вихід у відкритий космос із пілотованого корабля SpaceX Dragon 2 у рамках комерційної місії Polaris Dawn. Бачення художника. Зображення: Polaris Program

Приватна місія Polaris Dawn, яку фінансує засновник Shift4 та мільярдер Джаред Айзекман, була перенесена з грудня цього року на березень 2023. Дата може бути посунута ще далі, зокрема через проблеми, які не залежать від самої місії.

Програма Polaris, оголошена Айзекманом у лютому, планувалась на четвертий квартал 2022 року. Екіпаж із чотирьох людей, до якого входить сам мільярдер, мав полетіти на більшу висоту, ніж попередні пілотовані приватні місії, та здійснити перший вихід у відкритий космос.

Ще в липні дата не була змінена і планувалась на грудень, однак вже до вересня запуск перенесли на березень 2023 року. Цей термін був підтверджений 24 жовтня в оголошенні про біомедичні експерименти, які Polaris мають намір виконати під час п’ятиденного польоту.

Речниця Polaris Сара Ґровер зазначила, що плани на грудень були переоцінені, зважаючи на програмне забезпечення, обладнання та підготовку учасників до місії. Проте дата може бути посунута ще далі.

Безпосередньо Polaris не летить до МКС, але запуск відбуватиметься з того ж самого майданчику LC-39, із якого стартують всі інші місії, зокрема Crew-6, яка запланована на лютий 2023. Додатковим фактором є використання цього комплексу для польотів Falcon Heavy. Ґровер не конкретизувала, але потенційно йдеться про застосування ракети-носія Космічними силами США.

На додачу до ризиків, які пов’язані з розкладом, наближення зими несе із собою складний період. На дату запуску можуть вплинути інші місії до МКС, які мають власні невизначеності. Наприклад, з боку Falcon Heavy та державними пріоритетами щодо її використання.

Сара Ґровер, речниця Polaris

Наступна переоцінка дати запуску відбудеться в листопаді. На неї вплине підготовка екіпажу до виходу у відкритий космос, якої ще не робили для жодної приватної місії. Подробиці тренувань поки що не розкриваються.

У майбутньому заплановано другий політ за програмою Polaris, також на кораблі Crew Dragon. Потенційно він може відправитись на обслуговування чи ремонт телескопу “Габбл”, про які було оголошено NASA разом із SpaceX 29 вересня. А третя місія має стати першою, у якій буде задіяно Starship. Проте ані Polaris, ані SpaceX ще не називали приблизних дат.

Джерело

14
Увійдіть, щоб читати ще 6 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Корисна Космічна Альпака
Вечность назад

Ждём-с. Особенно интересна будет версия полёта Драгона для ремонта Хабла. Его ремонту уже поставили крест, а тут открываются новые возможности. Маск всё-таки много дал этому миру...

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.