ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Дебют ракети Ariane 6 переноситься на кінець 2023 року

Прототип ракети Ariane 6. Фото: ESA | Manuel Pedoussaut

Європейське космічне агентство знову перенесло перший політ ракети-носія Ariane 6. Цього разу старт відкладено на кінець 2023 року.

На брифінгу 19 жовтня представники ЄКА, підрядник ArianeGroup та постачальник послуг запуску Arianespace спільно заявили, що дата зміщується з початку 2023 року на його четвертий квартал, а сам запуск буде здійснено з космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Генеральний директор ЄКА Джозеф Ашбахер сказав, що така дата виникла внаслідок зовнішнього перегляду програми, проведеного у травні. Також він попередив, що дата не є остаточною.

З проектом такого масштабу треба розуміти, що це запланована дата і що за програмою ще потрібно успішно та вчасно виконати деякі пункти, щоб розклад залишався актуальним.

Джозеф Ашбахер, директор ЄКА

Ашбахер та інші не вказали конкретних причин перенесення запуску, який спочатку мав відбутися ще у 2020 році. Натомість вони підкреслили кілька поточних критично важливих тестів, зокрема, вогневі випробування другого ступеня, що почалися цього місяця, і комплексні випробування прототипу Ariane 6 в Куру. Окрім того, ще одним важливим етапом буде кваліфікаційна перевірка системи запуску.

Генеральний директор ArianeGroup Андре-Юбер Руссель зазначив, що вогневі випробування були «надзвичайно успішними», а аналіз даних, отриманих у ході 45-секундного випробування, продовжується. За його словами, потрібно провести ще багато випробувань ракети, у тому числі три інші вогневі тести.

Наразі метою є завершення випробувань як другого ступеня, так і комплексних пускових тестів у першому кварталі 2023 року. Після цього, за словами Русселя, буде проведено аналіз даних цих випробувань та проведено підготовку ракети до польоту. За словами Русселя, льотна модель ракети знаходиться на фінальному етапі складання і вже незабаром буде відправлена ​​до Кури.
Ariane 6 розрахована на відносно коротку пускову кампанію в два-три тижні, але він припустив, що для підготовки до першого старту може знадобитися більше часу – до кількох місяців.

Представники ЄКА та ArianeGroup не уточнили, скільки коштувало перенесення запуску. Даніель Ноєншвандер, директор ЄКА з космічних перевезень, розповів, що орієнтовна вартість розробки Ariane 6 на сьогодні складає близько 4 мільярдів євро, але не уточнив фінальну вартість з урахуванням повної роботи над ракетою.

На міністерських зборах у листопаді минулого року ЄКА запросили 600 мільйонів євро на «програму переходу» для Ariane 6, щоб підтримати зростаюче виробництво ракети, у міру її введення в комерційне користування. За словами Ноєншвандера, держави-члени ЄКА вже виділили близько двох третин суми.

Крім того, ЄКА шукатиме способи підтримки створення модифікації Ariane 6 Block 2, яка відрізнятиметься твердопаливним двигуном Р120+ на бічних прискорювачах ракети, а також покращеннями для двигуна другого ступеня Vinci. За словами представників ЄКА, це збільшить масу, що виводиться на низьку навколоземну орбіту, на три тонни.

Джерело

11
Увійдіть, щоб читати ще 52 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Відмінний Майор Том
Вечность назад

Мне жутко интересно, ведётся ли в Ариане или в других мастодонтах хоть какая-нибудь работа над "новым космосом" - многоразовые ракеты. Ну хоть в тихаря, не публично. Или у них уже до такой степени потеряна квалификация что могут только пилить "дедушкины игрушки", прям как Рогозмос. Ведь не нужно было обладать какими-то провидческими способностями чтобы ещё лет 5 назад понять что одноразовость ведёт в тупик. За 5-то лет можно было уже наработать кое что и хотя бы прототипы испытывать. Благо есть на кого равняться, с кого копии снимать. Почему китайцы могут, а Запад - нет? Гордые сильно? Китайцы вон не гордые, но ведь сегодня эти "гордые" уже к Маску на поклон ходят, а лет через 10 будут у китайцев клянчить. Позорники. Все эти мастодонты как поскользнувшиеся альпинисты - скользят по склону набирая скорость. Они вроде бы и живы ещё, но их уже ничего не спасёт, ведь они не удосужились закрепить страховку. И всем вокруг понятно что жить падающим мастодонтам до момента пока башкой не встретят каменную глыбу внизу. И чем мастодонт крупнее тем больше будет куча кишок и кровавее лужа.

Корисний Марк Уотні
Вечность назад

При том, что руководство Arianespace уже упоминало, что коммерчески ракета устарела на момент окончания проектирования и будет сильно дороже Falcon 9 в эксплуатации. Привет им от Роскосмоса и растущих частных компаний Европы.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.