Дебют ракети Ariane 6 переноситься на кінець 2023 року

Європейське космічне агентство знову перенесло перший політ ракети-носія Ariane 6. Цього разу старт відкладено на кінець 2023 року.
На брифінгу 19 жовтня представники ЄКА, підрядник ArianeGroup та постачальник послуг запуску Arianespace спільно заявили, що дата зміщується з початку 2023 року на його четвертий квартал, а сам запуск буде здійснено з космодрому Куру у Французькій Гвіані.
Генеральний директор ЄКА Джозеф Ашбахер сказав, що така дата виникла внаслідок зовнішнього перегляду програми, проведеного у травні. Також він попередив, що дата не є остаточною.
З проектом такого масштабу треба розуміти, що це запланована дата і що за програмою ще потрібно успішно та вчасно виконати деякі пункти, щоб розклад залишався актуальним.
Джозеф Ашбахер, директор ЄКА
Ашбахер та інші не вказали конкретних причин перенесення запуску, який спочатку мав відбутися ще у 2020 році. Натомість вони підкреслили кілька поточних критично важливих тестів, зокрема, вогневі випробування другого ступеня, що почалися цього місяця, і комплексні випробування прототипу Ariane 6 в Куру. Окрім того, ще одним важливим етапом буде кваліфікаційна перевірка системи запуску.
Генеральний директор ArianeGroup Андре-Юбер Руссель зазначив, що вогневі випробування були «надзвичайно успішними», а аналіз даних, отриманих у ході 45-секундного випробування, продовжується. За його словами, потрібно провести ще багато випробувань ракети, у тому числі три інші вогневі тести.
Наразі метою є завершення випробувань як другого ступеня, так і комплексних пускових тестів у першому кварталі 2023 року. Після цього, за словами Русселя, буде проведено аналіз даних цих випробувань та проведено підготовку ракети до польоту. За словами Русселя, льотна модель ракети знаходиться на фінальному етапі складання і вже незабаром буде відправлена до Кури.
Ariane 6 розрахована на відносно коротку пускову кампанію в два-три тижні, але він припустив, що для підготовки до першого старту може знадобитися більше часу – до кількох місяців.
Представники ЄКА та ArianeGroup не уточнили, скільки коштувало перенесення запуску. Даніель Ноєншвандер, директор ЄКА з космічних перевезень, розповів, що орієнтовна вартість розробки Ariane 6 на сьогодні складає близько 4 мільярдів євро, але не уточнив фінальну вартість з урахуванням повної роботи над ракетою.
На міністерських зборах у листопаді минулого року ЄКА запросили 600 мільйонів євро на «програму переходу» для Ariane 6, щоб підтримати зростаюче виробництво ракети, у міру її введення в комерційне користування. За словами Ноєншвандера, держави-члени ЄКА вже виділили близько двох третин суми.
Крім того, ЄКА шукатиме способи підтримки створення модифікації Ariane 6 Block 2, яка відрізнятиметься твердопаливним двигуном Р120+ на бічних прискорювачах ракети, а також покращеннями для двигуна другого ступеня Vinci. За словами представників ЄКА, це збільшить масу, що виводиться на низьку навколоземну орбіту, на три тонни.
Срач на рівному місці. Маск має ваду яку давно озвучив - синдром Аспергера. В технічному плані все…
Вони не конкуренти SpaceX, їх приціл на ніші, що займають такі провайдери як DataGroup. А якщо точніше,…
Я не сильно искал, но по моему примеру получается так, что и у США нет своих роботов.…
Именно на это я указал выше - в Китае практически нет заводов с отечественными роботизированными линиями. Во…
Дякую, ще прошу звернути увагу до трабли з додаванням посилань (доволі часто лепить як статтю в розділі…
А павэрэщаць? ;)
Дмитре, доброго дня. Проблема була в тому, що ви вставили цей текст в поле підпису до зображення,…
Ну да, а как бы... Маск для своих всех фабрик покупает немецкие роботы, как для США, так…
Вот только роботы на нем явно не китайские...
Та нет. Там это успешно решают, было бы желание. Завод Теслы - тому пример. Пойди да поищи…
Инерциалка на максималках. Чрезвычайно круто. Но все равно, для начальной и контрольных точек, нужен GPS. Или астролябия.…
Ну, есть там отдельные слова, не более.
Касательно Маска отдельно. То недавно интервью было с ним канала CNBC, которые его хейтат и откровенную чушь…
>Мне понравился его обзор американской конституции и ролик про высшее образование. Да, по многим вопросам тоже интересная…
Jeff Foust анализирует последствия для НАСА решения заморозить в 2024 и 2025 г. все гос. расходы кроме…
>Да и не надо менять ни законы, ни конституцию. Достаточно дать по башке нескольким особо зажравшимся сенаторам.…
>95% сегодняшней ручной работы будут делать роботы. Вот как раз с разработкой отечественной промышленной робототехники у Китая…
> В Китае действительно результат налицо – с демографией там просто шикарно стало, так шикарно что уже…
> Т.е. вы хотите сменить не только законы (тот же акт про NASA), но и конституцию США?…
В Китае действительно результат налицо - с демографией там просто шикарно стало, так шикарно что уже к…
Т.е. вы хотите сменить не только законы (тот же акт про NASA), но и конституцию США? :)
> Ein Volk, ein Reich, ein Führer вроде бы уже проходили – херово вышло, трупов многовато было…
> У SpaceX нет Когресса, который указывает им на что тратить их деньги. Это уже детали. И…
Ein Volk, ein Reich, ein Führer вроде бы уже проходили - херово вышло, трупов многовато было
Чем мог - тем помог...