ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

ULA запустить перші інтернет-супутники Amazon

Старт ракети Vulcan в уяві художника. Зображення: ULA

Перші два супутники широкосмугового угруповання Kuiper від Amazon будуть запущені під час дебютного польоту ракети-носія Vulcan Centaur, розробленої компанією United Launch Alliance.

Спочатку апарати Kuipersat-1 та Kuipersat-2 мали бути запущені на ракеті RS1 компанії ABL Space Systems. Amazon відмовилася від доставки цих супутників із використанням цього носія, залишивши можливість його використання за укладеним контрактом у майбутньому.

У заяві ULA від 12 жовтня йдеться про те, що компанія розраховує відправити ракету на стартовий майданчик на мисі Канаверал у листопаді, а сам політ планується на перший квартал 2023 року. Носій вже знаходиться на фінальному етапі збирання на заводі ULA в Декейтері і чекає на установку двигунів BE-4. Однак Vulcan вже на роки відстає від свого графіка через затримки в їх розробці та тестуванні.

Крім супутників Amazon, ракета відправить на орбіту місячний посадковий модуль Peregrine від Astrobotic у рамках програми NASA Commercial Lunar Payload Services, а також корисне навантаження Celestis.

Щоб отримати сертифікацію на запуск військових та розвідувальних супутників США у рамках програми запуску космічних апаратів національної безпеки, Vulcan Centaur має успішно завершити дві комерційні орбітальні місії. Це має вирішальне значення для Міністерства оборони США. Зараз ULA запускає місії в інтересах національної безпеки за допомогою ракети-носія Atlas 5, але після 2022 року не зможе більше цього робити через санкції Конгресу на російські двигуни РД-180, які використовуються зараз, тому компанії вкрай важливо перейти на двигуни американського виробництва.

Ми прагнемо успішного виконання першого запуску і намагаємося дотримуватись графіка, щоб отримати сертифікацію до початку нашої першої місії з національної безпеки у четвертому кварталі 2023 року.

Марк Пеллер, віце-президент ULA з головних розробок

Успіх першого запуску Vulcan відіграє важливу роль у майбутньому її використання як комерційної ракети. У ULA підписано контракт на 47 запусків супутників угруповання Amazon Project Kuiper, у тому числі 38 із них на Vulcan. Amazon забезпечила собі до 92 запусків з ULA, Arianespace та Blue Origin для розгортання свого угруповання з 3236 апаратів.

Джерело

16
Увійдіть, щоб читати ще 3 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Відмінний Дмітрій Олєговіч
Вечность назад

Здесь важно, что ULA > рассчитывает отправить ракету на стартовую площадку на мысе Канаверал в ноябре, а сам полёт планируется на первый квартал 2023 года. Ждать осталось недолго.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.