ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Альтернатива Starship: NASA готова обрати другого розробника пілотованого посадкового модуля для програми «Артеміда»

1
Погляд художника на місячний посадковий модуль ILV спільної розробки Blue Origin, Lockheed Martin, Northrop Grumman і Draper. Зображення: NASA

16 вересня у NASA оголосили про початок конкурсу на розробку другого місячного посадкового апарату для програми «Артеміда». Прийом пропозицій триватиме до 15 листопада, а переможця буде оголошено у травні 2023 року.

Перед учасниками стоїть завдання розробки посадкового модуля для місій, що підуть за Artemis 3 – першим пілотованим польотом у рамках програми. До запуску Artemis 5 у 2028 році компанія-переможець має здійснити дві посадки на Місяць – одну з екіпажем та одну без – після чого зможе бути обраною для експлуатації у майбутніх місіях.

Конкурс проходить у рамках проєкту Sustaining Lunar Development (SLD), мета якого – «закласти основу для довготривалого дослідження Місяця», забезпечивши конкурентні умови у програмі Human Landing System (HLS).

Новий посадковий модуль має відповідати вимогам кількох умовних місій до Південного полюса Місяця. Перша, Polar Sortie Mission, полягає у доставленні двох астронавтів до місця посадки, перебуванні там протягом шести з чвертю днів та проведенні чотирьох запланованих та одного позапланового виходу екіпажу на поверхню.

У рамках другої місії, Polar Excursion Mission, апарат має провести 33 дні на поверхні Місяця. Проте цього разу передбачається наявність базової інфраструктури в місці посадки, тож кораблю залишається доставити чотирьох астронавтів до готового житлового модуля і дочекатися їх повернення. Крім цього, апарат повинен мати змогу транспортувати вантажі та здійснювати короткі місії до інших регіонів нашої супутниці, окрім полюсів.

Наразі нічого не відомо про те, які компанії братимуть участь у програмі. Серед ймовірних претендентів – Blue Origin та Dynetics, які марно намагалися оскаржити перемогу SpaceX у першому конкурсі в рамках HLS у 2021 році – проте обидва підприємства не виказували наміру висунути свою кандидатуру. Також можливою видається участь партнера Blue Origin по HLS Lockheed Martin: перед невдалою спробою запуску ракети SLS 28 серпня представник компанії заявив, що вони розглядають цей варіант.

Джерело

15
Увійдіть, щоб читати ще 26 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Зоряний Дарт Мол
Вечность назад

Контент видалено за запитом автора

Веселий Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

буду болеть за Dynetics, у них самый крутой проект...

Ідейний Дейв Боумен
Вечность назад

Теме почти год, долго что-то в НАСА запрягали, чтобы объявить конкурс. Во всех планах Артемиды уже включен 2-й модуль. Что самое интересное, в статье не указано, что логично - Спейсам нельзя участвовать в конкурсе.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.