ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Застосунок для мобільних пристроїв та Push-сповіщення

Друзі, радий нарешті представити вашій увазі оновлення нашого сайту, що вже давно готувалося.

Ми бачимо, що понад дві третини з вас користуються сайтом з мобільних пристроїв та планшетів. В умовах, коли сайт спочатку підганявся під читання на великих екранах, це призводить до не найкомфортнішого досвіду користування.

Зараз, уперше з початку повномасштабної війни, я нарешті знову можу повернутись до роботи над сайтом. І можу запевнити вас, що найближчі місяці будуть присвячені тому, щоб зробити Альфа Центавра зручнішою для користування саме на мобільних девайсах.

Застосунок

Почати я вирішив із головного. Найчастіший запит, пов’язаний з «мобільною» частиною сайту – мобільний застосунок (додаток).

Скажу чесно — сам я зазвичай користуюся мобільними версіями сайтів замість встановлення програм. Хоча запит мені зрозумілий, проте коштів і сил на розробку окремого додатку, на жаль, не вистачає. Тому було вирішено знайти компроміс: замість додатку Альфа Центавра, що встановлюється з магазину, ми перетворили наш сайт на Progressive Web App — різновид веб-додатків. По суті сайт «встановлюється» на ваш смартфон або планшет і підвантажує тільки необхідну інформацію.

Над, власне, підвантаженням інформації ми ще працюватимемо, але найважливіший етап уже пройдено. Встановити нашу програму можна на домашній екран наступним чином:

На Android

  • Якщо ви відкрили наш сайт через браузер, у нижній частині екрана клацніть на клавішу «Встановити». Додаток буде додано на ваш робочий стіл.
  • Якщо клавіші “Встановити” знизу немає, клацніть по клавіші “опції” біля адресного рядка браузера. І виберіть у меню «Додати на домашній екран»:
Так це виглядає на веб-сайті Starbucks. Ту ж картину має бути видно і на нашому сайті.

На iOS

Відкрийте наш сайт через браузер Safari (на жаль, підтримується лише він). Клацніть по клавіші «Поділитися». Гортайте опції вниз і знайдіть пункт «Додати на домашній екран». Введіть бажане ім’я програми та підтвердіть вибір.

Після виконаних дій і на Android- і на iOS-пристрої у вас з’явиться іконка нашої програми. При кліку по ній ви тепер зможете взаємодіяти з сайтом: входити в профіль, читати та залишати коментарі, писати свої матеріали та переглядати дописи інших користувачів. Але головне, ви зможете отримувати Push-сповіщення.

Сповіщення

Найближчими тижнями я планую трохи перелопатити систему повідомлень загалом. Однак і зараз вона досить інформативна: користувачі отримують повідомлення про нові оцінки своїх коментарів, відповіді на ці коментарі. Про коментарі під своїми матеріалами загалом. Це дозволяє вам не втрачати нитку дискусії та залишатися на зв’язку в тих темах, які ви відзначили своєю активністю.

З сьогоднішнім оновленням я додав можливість отримання повідомлень із сайту прямо на ваш пристрій. На жаль, поки ця функція працює тільки на Android і Windows, однак я постараюсь якнайшвидше зробити її доступною і з-під iOS-пристроїв.

Отже, підписатися на повідомлення можна двома способами: прямо в меню сайту в додатку (викликається кліком по іконці трьох смужок праворуч зверху) або просто в браузері. Ви побачите там червону кнопку «Push-сповіщення», після натискання на яку браузер попросить вас підтвердити свій вибір. Щойно ви це зробите – відразу будете додані до бази наших користувачів.

Я дуже рекомендую спершу встановити наш застосунок у вигляді Progressive Web App на робочий стіл смартфона, залогінитися в ньому (це робиться буквально в два кліки). І тільки після цього підписуватись на повідомлення: у такому випадку ваш пристрій буде прив’язано до вашого облікового запису і ви отримуватимете повідомлення не тільки про нові матеріали, а й ті, які стосуються конкретно вашого профілю: щодо вподобайок, коментарів та відповідей.

Якщо ви раптом підписалися на повідомлення, не будучи при цьому залогіненими, не біда: просто виконайте вхід, зайдіть в налаштування профілю і клацніть по кнопці «Включити/Перевірити Push-сповіщення». У результаті ваш браузер/девайс буде повторно прив’язаний до вашого особистого облікового запису.

Читати повідомлення не обов’язково, їх можна просто «свайпати» убік та залишати на потім. При цьому, якщо ви позначите повідомлення прочитаними в програмі, вони автоматично пропадуть із центрів сповіщень ваших пристроїв.

Які сповіщення ми надсилаємо і як часто?

Зараз вручну ми надсилатимемо лише повідомлення про нові матеріали на сайті: новини або великі редакційні статті чи переклади. Згодом, можливо, з’явиться можливість отримувати повідомлення про нові відеоролики або матеріали користувачів, на яких ви захочете підписатись: технічний «кістяк» для цього вже підготовлений, а саму системи написана таким чином, щоб вона була максимально гнучкою. Ви зможете відслідковувати через сайт запуски певних ракет-носіїв та наші прямі трансляції.

Якщо ви не логінилися на сайті перед підпискою на повідомлення (підписалися просто в браузері або додатку), це єдиний тип повідомлень, які ви отримуватимете. Якщо ж ви увійшли до свого профілю і прив’язали його до пристрою, ви отримуватимете повідомлення про:

  • коментарі під вашими матеріалами
  • відповіді на ваші коментарі
  • лайки/дизлайки під вашими коментарями
  • друкарські помилки у ваших матеріалах
  • про розпублікацію ваших записів адміністрацією
  • про бан облікового запису
  • системні повідомлення, які розсилаються всім зареєстрованим користувачам сайту

По суті, Push-сповіщення – це вихід ваших особистих повідомлень на сайті в операційну систему вашого пристрою. Це зручно та інформативно. І я впевнений, що це дозволить вам отримувати повноцінний досвід користування сайтом Альфа Центавра.

Крім цього було виправлено безліч сторонніх помилок, значно прискорено завантаження сайту для нових та незалогінених користувачів. Така робота велася постійно, тому я практично про неї не звітував.

Залишайтеся на зв’язку, будемо сповіщати вас про космічні справи та події!

34
Увійдіть, щоб читати ще 23 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Осяйний Спок
Вечность назад

Це - потужно!

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.