Застосунок для мобільних пристроїв та Push-сповіщення
Друзі, радий нарешті представити вашій увазі оновлення нашого сайту, що вже давно готувалося.
Ми бачимо, що понад дві третини з вас користуються сайтом з мобільних пристроїв та планшетів. В умовах, коли сайт спочатку підганявся під читання на великих екранах, це призводить до не найкомфортнішого досвіду користування.
Зараз, уперше з початку повномасштабної війни, я нарешті знову можу повернутись до роботи над сайтом. І можу запевнити вас, що найближчі місяці будуть присвячені тому, щоб зробити Альфа Центавра зручнішою для користування саме на мобільних девайсах.
Застосунок
Почати я вирішив із головного. Найчастіший запит, пов’язаний з «мобільною» частиною сайту – мобільний застосунок (додаток).
Скажу чесно — сам я зазвичай користуюся мобільними версіями сайтів замість встановлення програм. Хоча запит мені зрозумілий, проте коштів і сил на розробку окремого додатку, на жаль, не вистачає. Тому було вирішено знайти компроміс: замість додатку Альфа Центавра, що встановлюється з магазину, ми перетворили наш сайт на Progressive Web App — різновид веб-додатків. По суті сайт «встановлюється» на ваш смартфон або планшет і підвантажує тільки необхідну інформацію.
Над, власне, підвантаженням інформації ми ще працюватимемо, але найважливіший етап уже пройдено. Встановити нашу програму можна на домашній екран наступним чином:
На Android
- Якщо ви відкрили наш сайт через браузер, у нижній частині екрана клацніть на клавішу «Встановити». Додаток буде додано на ваш робочий стіл.
- Якщо клавіші “Встановити” знизу немає, клацніть по клавіші “опції” біля адресного рядка браузера. І виберіть у меню «Додати на домашній екран»:

На iOS
Відкрийте наш сайт через браузер Safari (на жаль, підтримується лише він). Клацніть по клавіші «Поділитися». Гортайте опції вниз і знайдіть пункт «Додати на домашній екран». Введіть бажане ім’я програми та підтвердіть вибір.

Після виконаних дій і на Android- і на iOS-пристрої у вас з’явиться іконка нашої програми. При кліку по ній ви тепер зможете взаємодіяти з сайтом: входити в профіль, читати та залишати коментарі, писати свої матеріали та переглядати дописи інших користувачів. Але головне, ви зможете отримувати Push-сповіщення.
Сповіщення
Найближчими тижнями я планую трохи перелопатити систему повідомлень загалом. Однак і зараз вона досить інформативна: користувачі отримують повідомлення про нові оцінки своїх коментарів, відповіді на ці коментарі. Про коментарі під своїми матеріалами загалом. Це дозволяє вам не втрачати нитку дискусії та залишатися на зв’язку в тих темах, які ви відзначили своєю активністю.
З сьогоднішнім оновленням я додав можливість отримання повідомлень із сайту прямо на ваш пристрій. На жаль, поки ця функція працює тільки на Android і Windows, однак я постараюсь якнайшвидше зробити її доступною і з-під iOS-пристроїв.
Отже, підписатися на повідомлення можна двома способами: прямо в меню сайту в додатку (викликається кліком по іконці трьох смужок праворуч зверху) або просто в браузері. Ви побачите там червону кнопку «Push-сповіщення», після натискання на яку браузер попросить вас підтвердити свій вибір. Щойно ви це зробите – відразу будете додані до бази наших користувачів.

Я дуже рекомендую спершу встановити наш застосунок у вигляді Progressive Web App на робочий стіл смартфона, залогінитися в ньому (це робиться буквально в два кліки). І тільки після цього підписуватись на повідомлення: у такому випадку ваш пристрій буде прив’язано до вашого облікового запису і ви отримуватимете повідомлення не тільки про нові матеріали, а й ті, які стосуються конкретно вашого профілю: щодо вподобайок, коментарів та відповідей.
Якщо ви раптом підписалися на повідомлення, не будучи при цьому залогіненими, не біда: просто виконайте вхід, зайдіть в налаштування профілю і клацніть по кнопці «Включити/Перевірити Push-сповіщення». У результаті ваш браузер/девайс буде повторно прив’язаний до вашого особистого облікового запису.
Читати повідомлення не обов’язково, їх можна просто «свайпати» убік та залишати на потім. При цьому, якщо ви позначите повідомлення прочитаними в програмі, вони автоматично пропадуть із центрів сповіщень ваших пристроїв.
Які сповіщення ми надсилаємо і як часто?
Зараз вручну ми надсилатимемо лише повідомлення про нові матеріали на сайті: новини або великі редакційні статті чи переклади. Згодом, можливо, з’явиться можливість отримувати повідомлення про нові відеоролики або матеріали користувачів, на яких ви захочете підписатись: технічний «кістяк» для цього вже підготовлений, а саму системи написана таким чином, щоб вона була максимально гнучкою. Ви зможете відслідковувати через сайт запуски певних ракет-носіїв та наші прямі трансляції.
Якщо ви не логінилися на сайті перед підпискою на повідомлення (підписалися просто в браузері або додатку), це єдиний тип повідомлень, які ви отримуватимете. Якщо ж ви увійшли до свого профілю і прив’язали його до пристрою, ви отримуватимете повідомлення про:
- коментарі під вашими матеріалами
- відповіді на ваші коментарі
- лайки/дизлайки під вашими коментарями
- друкарські помилки у ваших матеріалах
- про розпублікацію ваших записів адміністрацією
- про бан облікового запису
- системні повідомлення, які розсилаються всім зареєстрованим користувачам сайту
По суті, Push-сповіщення – це вихід ваших особистих повідомлень на сайті в операційну систему вашого пристрою. Це зручно та інформативно. І я впевнений, що це дозволить вам отримувати повноцінний досвід користування сайтом Альфа Центавра.
Крім цього було виправлено безліч сторонніх помилок, значно прискорено завантаження сайту для нових та незалогінених користувачів. Така робота велася постійно, тому я практично про неї не звітував.
Залишайтеся на зв’язку, будемо сповіщати вас про космічні справи та події!
Если делать ставки на то кто первый доберётся до Луны, США(без Маска) со своей СЛС (и прочими…
Показанный эксперимент очень слабо эмулирует реальные условия. Нагрев точечный, кратковременный, поверхность охлаждения велика. Из показанного ценность имеет…
... и доказать международной комиссии, что всего этого добились без применения галлюциногенов.
Хотел бы еще подчеркнуть гениальность разработчиков, они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные…
> коэффициент производственной массы Ø, который представляет собой массу топлива, доставленного в определенное место, деленную на массу…
Вот поэтому и надо писать "СССР". Точно также имея в виду сегодняшних жителей РФ не надо писать…
> Предлагаю вместо СССР писать все 12 его правопреемников. Зачем страдать этой ерундой? Никто ведь не пишет…
В начале 90-х 12 стран из 15 претендовали на наследие СССР. Латвия, Литва и Эстония считали СССР…
Я ж и говорю, надо посмотреть, кто что может. Раша должна пройти повторную квалификацию на право быть…
Наверняка так и есть. Просто после прочтения многочисленных комментариев, возникает стойкое ощущение что разработка любого телескопа начинается…
>Хотя косяк американского СМИ понятен – они и во времена СССР писали его как Russia, а граждане…
Почему 12 ? Мягкую посадку на Луну делал СССР, не правопреемники. Хотя косяк американского СМИ понятен -…
Это кому предложение, спейсньюс? Именно в совке постоянно путали Литву и Латвию ;-) Вот скоро в РК…
>Пока что только НАСА, Китай и Россия совершили мягкую посадку на поверхность Луны. >При чём тут РФ…
"надійности"
Как всегда факторов больше чем один. Кажется, С. Попов заметил, что когда начинали разработку он был школьником,…
Це ж не та сама команда робити буде. Не думаю, що так просто можна узагальнювати.
> Если Земли, то получается лунный тягач летит к нам на орбиту, и растаскивает спутники по всевозможным…
На чём 6,5м запускать, если не разворачивать?
Безумно дорогое зеркало Уэбба это прямое следствие предусмотренных для него задач.
Стаття ок, але ж порівнювати водневий двигун з метановими, ще й виключено по тязі а не питомому…
Это да, читал мнения известных астрономов о старшипе и открывающихся в связи с этим возможностях - все…
Мое не профессиональное мнение, там дело не столько в сегментах сколько в системах развертывания и калибровки. Грубо…
Не очень хорошая аналогия. Тот же Джеймс Уэбб разрабатывался в первую очередь с учетом возможностей носителя и…
В отличие от первого выстрела, второй по моему мнению лег гораздо ближе к цели. И, если отбросить…