ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

OneWeb втратила $229 через скасування запусків на Союзах та викрадення Роскосмосом супутників

Встановлені на диспенсер РН Союз супутники OneWeb. Джерело: Reuters

Згідно своєму фінансовому звіту, що був опублікований компанією OneWeb минулого місяця, вона зазнала збитків у сумі 229,2 млн. доларів, причиною яких були дії “роскосмосу”.

В звіті говориться, що збитки виникли внаслідок перенесення на невизначений термін раніше запланованого на 4 березня 2022 року запуску ракети-носія “союз” з корисним навантаженням компанії. Окрім прямих збитків, перенесення запуску викликало за собою “ланцюжок” наступних перенесень, знецінення страхових внесків та інші негативні для компанії наслідки.

Компанія OneWeb ще в березні цього року збиралася здійснити запуск 36 своїх супутників за допомогою ракети-носія “Союз” згідно раніше укладеній з “роскосмосом” угоді. Проте російський уряд, знехтувавши всіма нормами міжнародного права, висунув британському уряду абсурдні вимоги здійснення запуску, зокрема – необхідність відмови від своєї частки в компанії. Правління OneWeb цілком закономірно визнала ці умови неприйнятними.

Внаслідок цього були призупинені всі запуски супутників компанії з космодрому “Бакйонур”, а вже доставлені на стартовий майданчик супутники російською стороною були поміщені на “відповідальне зберігання” (по суті – захоплені), в тому ж стані вони знаходяться й понині.

Як далі уточнюється в звіті, сума збитків не включає в себе платежі у розмірі 44,1 млн. доларів, раніше передбачені угодою про майбутні запуски, від яких OneWeb з цілком очевидних причин відмовилася (як відмовилася й від подальшої співпраці з російською компанією в цілому). Не дивлячись на це, збитки через дії “роскосмосу” становлять більше ніж половину сукупних річних збитків компанії.

Виходячи з заяви OneWeb, наразі ведуться перемовини стосовно відшкодування збитків та повернення вкрадених супутників, але жодних результатів поки що не досягнуто.

Також компанія оголосила про відкриття контрактів з індійською космічною агенцією ISRO та зі SpaceX на запуск решти супутників першого покоління. Згідно з заявою керівництва OneWeb, запуски почнуться в кінці 22 року та будуть завершені в другому кварталі 23-го.

Крім того, OneWeb повідомила про прибутки в розмірі 9,6 млн. доларів за рік, що були отримані в результаті придбання TrustComm – постачальника керованого супутникового зв’язку, який після поглинання отримав назву OneWeb Technologies. 

Варто згадати, що 26 липня OneWeb оголосила про свої плани злиття з Eutelsat, в результаті якого угрупування низькоорбітальних супутників компанії буде об’єднано з парком геостаціонарних супутників Eutelsat. Очікується, що злиття буде корисним як для обох компаній, так і для їх клієнтів і завершиться в середині 2023 року.

Джерело

22
Увійдіть, щоб читати ще 44 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Чарівний Майор Том
Вечность назад

Контент видалено за запитом автора

Кричущий Дмітрій Олєговіч
Вечность назад

> Лучше с умным потерять, чем с дураком найти. Рогосмосу удалось и эту поговорку опровергнуть.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.