ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Після початку вторгнення росії в Україну Європейська космічна агенція (ESA) припинила усі програми співпраці з орками

Після початку вторгнення росії в Україну Європейська космічна агенція (ESA) припинила усі програми співпраці з орками.

Важливу роль у цьому процесі зіграв австрійський науковець Йозеф Ашбахер (Josef Aschbacher), який на момент початку війни був головою агенції менше року.

Ось як він прокоментував дії московії: “Вторгнення в Україну – це огидна справа. Те, що відбувається там, суперечить європейським цінностям і ми не можемо співпрацювати з країною, яка витирає об ці цінності ноги”.

Після початку бойових дій представники росії припинили свою роботу на космодромі Куру (Французька Гвіана), а вивід супутників “OneWeb” на орбіту російською ракетою було скасовано (36 супутників досій перебувають у Казахстані).

До війни ESA використовувала російські ракети для виведення на орбіту “середніх” вантажів: коли вони були заважкими для ракети “Vega”, однак не достатньо об’ємними для використання ракети “Ariane 5”. Планувалося, що співпраця між Європою та росією тривала б навіть після появи нових ракет – “Vega-C” та “Ariane 6”, однак цьому було покладено край.

“Я не бачу можливості відновлення співпраці [з орками] і я говорю не лише від свого імені, але й від імені усіх країн-учасниць ESA” – додав Ашбахер.

У короткостроковій перспективі розрив відносин спричинить для європейців певні труднощі. На 2022-2023 роки було заплановано п’ять пусків “Союзів” для ESA, оскільки ракета “Ariane 6” буде готова лише наступного року, агенція планує звернутися за допомогою до “SpaceX”.

Варто зазначити, що до співпраці з росією європейців підштовхнуло NASA, у 2012 році з метою заощадження коштів для розробки телескопа “James Webb” американці скасували свою участь у проекті “ExoMars”, тоді ESA звернулися до росіян. Тепер NASA та ESA планують відновити співпрацю у рамках цього проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

24

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 2 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Вдалий Вернер фон Браун
Вечность назад

Европейцы много потеряли исторических орентиров, завязавшись на всякие "сотрудничества" с Россией, и не только научных, но и вполне материальных. Надо же так обмануться. Будут теперь тяжело и долго из этого "выползать"...

Хороший Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

Я всегда думал, что здесь принято при переводе давать ссылку на оригинал https://arstechnica.com/science/2022/09/european-space-chief-cannot-see-a-return-to-cooperation-with-russia/

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.