PopularEditorialNew
BestОбсуждаемое

Після початку вторгнення росії в Україну Європейська космічна агенція (ESA) припинила усі програми співпраці з орками

Після початку вторгнення росії в Україну Європейська космічна агенція (ESA) припинила усі програми співпраці з орками.

Важливу роль у цьому процесі зіграв австрійський науковець Йозеф Ашбахер (Josef Aschbacher), який на момент початку війни був головою агенції менше року.

Ось як він прокоментував дії московії: «Вторгнення в Україну — це огидна справа. Те, що відбувається там, суперечить європейським цінностям і ми не можемо співпрацювати з країною, яка витирає об ці цінності ноги».

Після початку бойових дій представники росії припинили свою роботу на космодромі Куру (Французька Гвіана), а вивід супутників «OneWeb» на орбіту російською ракетою було скасовано (36 супутників досій перебувають у Казахстані).

До війни ESA використовувала російські ракети для виведення на орбіту «середніх» вантажів: коли вони були заважкими для ракети «Vega», однак не достатньо об’ємними для використання ракети «Ariane 5». Планувалося, що співпраця між Європою та росією тривала б навіть після появи нових ракет — «Vega-C» та «Ariane 6», однак цьому було покладено край.

«Я не бачу можливості відновлення співпраці [з орками] і я говорю не лише від свого імені, але й від імені усіх країн-учасниць ESA» — додав Ашбахер.

У короткостроковій перспективі розрив відносин спричинить для європейців певні труднощі. На 2022-2023 роки було заплановано п’ять пусків «Союзів» для ESA, оскільки ракета «Ariane 6» буде готова лише наступного року, агенція планує звернутися за допомогою до «SpaceX».

Варто зазначити, що до співпраці з росією європейців підштовхнуло NASA, у 2012 році з метою заощадження коштів для розробки телескопа «James Webb» американці скасували свою участь у проекті «ExoMars», тоді ESA звернулися до росіян. Тепер NASA та ESA планують відновити співпрацю у рамках цього проекту.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

24

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть ещё 2 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Звёздный Starman
Вечность назад

Европейцы много потеряли исторических орентиров, завязавшись на всякие "сотрудничества" с Россией, и не только научных, но и вполне материальных. Надо же так обмануться. Будут теперь тяжело и долго из этого "выползать"...

Замечательная Лилу
Вечность назад

Я всегда думал, что здесь принято при переводе давать ссылку на оригинал https://arstechnica.com/science/2022/09/european-space-chief-cannot-see-a-return-to-cooperation-with-russia/

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
If you were unable to log in, try this link.