ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Найкоротша доба

29-го червня 2022 року земна доба протривала на 1,59 мілісенуди менше 24 годин 🌎⏱️

Це найкоротша доба за весь час точних наукових спостережень за допомогою атомних годинників, що почалися у кінці 1960-х.

Ще декілька років тому консенсус полягав у тому, що обертання нашої планети постійно сповільнюється, Міжнародна служба обертання Землі (англ. International Earth Rotation Service) навіть додавала до доби секунди, подібно до додаткового дня у високосному році (востаннє це відбувалося 31-го грудня 2016 року). У довгостроковій перспективі обертання Землі сповільнюється під впливом гравітаційної дії Місяця, однак атомні годинники фіксують прискорення обертання протягом декількох останніх років.

У 2020 році науковці зафіксували 28 найкоротших днів за весь час спостережень, 29-го червня 2022 року Земля здійснила найшвидший відомий оберт навколо власної осі, а 26-го липня доба знову тривала трохи менше 24 годин, цього разу на 1,5 мілісекунди.

Наразі у вчених є декілька теорії, що пояснюють прискорення обертання, це:

– Танення льодовиків на полюсах планети

– Процеси всередині ядра Землі

– Сейсмічна активність

– Чандлерівський рух (зміна положення географічних полюсів планети)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.