PopularEditorialNew
BestОбсуждаемое

Найкоротша доба

29-го червня 2022 року земна доба протривала на 1,59 мілісенуди менше 24 годин 🌎⏱️

Це найкоротша доба за весь час точних наукових спостережень за допомогою атомних годинників, що почалися у кінці 1960-х.

Ще декілька років тому консенсус полягав у тому, що обертання нашої планети постійно сповільнюється, Міжнародна служба обертання Землі (англ. International Earth Rotation Service) навіть додавала до доби секунди, подібно до додаткового дня у високосному році (востаннє це відбувалося 31-го грудня 2016 року). У довгостроковій перспективі обертання Землі сповільнюється під впливом гравітаційної дії Місяця, однак атомні годинники фіксують прискорення обертання протягом декількох останніх років.

У 2020 році науковці зафіксували 28 найкоротших днів за весь час спостережень, 29-го червня 2022 року Земля здійснила найшвидший відомий оберт навколо власної осі, а 26-го липня доба знову тривала трохи менше 24 годин, цього разу на 1,5 мілісекунди.

Наразі у вчених є декілька теорії, що пояснюють прискорення обертання, це:

— Танення льодовиків на полюсах планети

— Процеси всередині ядра Землі

— Сейсмічна активність

— Чандлерівський рух (зміна положення географічних полюсів планети)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

9

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть комментарии, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
If you were unable to log in, try this link.