PopularEditorialNew
BestОбсуждаемое

Асоціація реінтеграції Криму позбавила рашистів важливої космічної компоненти

1

Виявляється, «телескопна» війна Німеччини з Московією за долю приладу «eROSITA», має і наземну компоненту, яка прямо зав’язана на військові можливості рашистів і стосується українського радіо-телескопа «РТ-70», що розташований в Сакському районі тимчасово окупованого Криму.

Подробиці битви розповідає Association of Reintegration of Crimea, на своїй сторінці в мережі Facebook:

Наша Асоціація з 2020 року досліджує протиправне використання окупантами обладнання Національного космічного агентства України в Криму, зокрема розташованого у Сакському районі радіотелескопу «РТ-70» та протиправні спроби російських загарбників залучити його до міжнародних проектів «Роскосмосу».

Ми вже писали про спроби росіян злочинно залучити ці потужності у міждержавний проект астрофізичної лабораторії «Спектр-Рентген-Гамма» («Спектр-РГ») який досліджує Всесвіт у рентгенівському діапазоні.

Цей проект мав спільно вчинятися «Роскосмосом», Німецьким центром авіації та космонавтики (DLR) та NASA, при цьому з певного етапу росіяни намагалися всіляко приховати участь у проекті кримського «РТ-70», але наша Асоціація оприлюднила неспростовні докази зворотнього.

Проект міг призвести до формування агресором нових систем геолокації, з орієнтацією на рентгенівське випромінювання зірок, що неодмінно були б використані усіма видами військ агрессора, зокрема гіперзвуковими ракетами, та саме з цією потребою він власне й реалізовувався «Роскосмосом».

У березні 2022 року наша Асоціація офіційно та аргументовано звернулося до NASA та усіх європейських уповноважених агентств, зокрема державних та дослідницьких інституцій, таких як DLR, з вимогою припинити будь-яке співробітництво у сфері космосу з усіма російськими структурами, зокрема описуючи незаконне використання окупантами кримської космічної інфраструктури.

Надалі космічні агентства США, Канади та Європейського Союзу відмовили голові «Роскосмосу» Рогозіну на його ультимативну вимогу зняти з російської космічної індустрії санкції, зумовлені масштабною агресією проти України.

Наразі ж Німецький центр авіації та космонавтики, до якого неодноразово зверталася наша Асоціація, нарешті вжив практичних заходів із відключення свого телескопу «eROSITA», як одного з двох об’єктів німецько-російської орбітальної обсерваторії «Спектр-РГ», яка наразі перебуває у космосі.

Примітно що спочатку, 3 червня DLR звернувся до «Роскосмосу» з пропозицією відключити телескоп добровільно, на що очільник «Роскосмосу» сумнозвісний Дмитро Рогозін надав протиправну вказівку підлеглим «відновити роботу німецького телескопу» та «виправити помилку німців».

Російська пропаганда визнала, що Німеччина надалі примусово відключила «eROSITA», та саме через війну в Україні але при цьому агресором заявляється, що «вчені у росії знають як він працює».

Але наразі ані вказівок Рогозіна, ані «таємних знань» російських фахівців недостатньо та німецький радіотелескоп перебуває виключеним. Тепер у «Роскосмосі» заявляють про те, що примусове розблокування агресором роботи телескопу всупереч позиції його власників займе «місяць-півтора».

У підсумку росіяни не отримають ані ефективно працюючого обладнання, ані можливості надалі будь-яки чином співпрацювати у сфері космічних досліджень з усіма цивілізованими державами світу.

Вважаю цей приклад яскравим і показовим, ця історія безперечно зробить свій внесок в переформатування геополітичних правил космічної гри. Здичавілим не місце в людському Космосі, як і на Землі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

36

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть ещё 42 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Занимательный Знайка
Вечность назад

Все це маячня та гра на публіку. Насправді Німеччина підтримує злочинну російську владу: "Незважаючи на загарбницьку війну, Німеччина в січні-квітні 2022 року збільшила імпорт з Росії на 60% (!) і перерахувала Москві майже на 6 мільярдів євро. Торгівля з Україною впала на 11% "(твіт Андрія Мельника, посла України у Німеччині)

Полезная Алиса Селезнёва
Вечность назад

Короче, выясняется насколько Запад, со своей "доброй волей и желанием сотрудничества", влез в кабалу к России. Везде там активы, которые Россия может "зажать"... Не говорю уже про нефть, газ, прочее сырьё и зерно. Везде Россия в выгрышном положении. Такую "партию" сложили эти "любвеобильные козлы" на Западе. Надеюсь наперёд будут умнее, хотя теперь понесут потери гораздо большие, чем Россия. Выбираться из этой "аховой" ситуации Западу долго придётся, поставляя походу России вагоны денег. Я даже подозреваю что выбираться будут так долго, что Россия вполне успеет в той или иной степени "заместить" импорт из Запада или наладить его из других стран.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
If you were unable to log in, try this link.