ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Тест Роршаха на прикладі сонячних плям

Just for fun
Пляма AR3014

Сонце випустило одразу три спалахи через «бурю», що обертається навколо плями AR3014.

Це одна з найбільших сонячних плям за останні роки, протягнулась більш ніж на 125 000 км. Це у майже 10 разів більше за діаметр Землі.

Сонячні плями — це темні області з сильним магнітним полем, зазвичай розміром з планету або більше, які утворюються на поверхні Сонця. Вони можуть викликати явища, такі як сонячні спалахи та викиди корональної маси. Ці області Сонця здаються темнішими, тому що вони прохолодніші, ніж їх оточення.

Частота та інтенсивність сонячних плям на поверхні, вказують на рівень сонячної активності протягом 11-річного сонячного циклу.

На малюнку зображення сонячної плями AR3014, темніша область на плямі називається тінь, а навколишня – напівтінь.

Хоча вчені не повністю розуміють, як утворюються сонячні плями, дослідники зазвичай послуговуються теорією, яка вперше була запропонована американським астрономом Горацієм Бебкоком у 1961 році про те, що сонячні плями утворюються під впливом магнітного поля Сонця.

Джерело новини: The Universe Space Tech.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 2 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Успішний Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

Не зовсім коректно використовувати у порівнянні плями на Сонці та плями з тесту Роршаха. У тесті використовуються симетричні плями. Беруть аркуш паперу, згинають по середині та крапають чорнила на одну з половинок і після аркуш знову згинають для відбиття довільного "малюнку". Цікаво, що у справжніх тестах Герман Роршах використовував чорнила різного кольору, а не одного, як нам розповідає масова культура коміксів та кінематографу...

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.