PopularEditorialNew
BestОбсуждаемое

На цьому тижні – новий знімок ЧОРНОЇ ДІРИ!

Відтепер чорні діри не зможуть більше залишатися інкогніто. Фото чорної діри Стрілець A із зірочкою, яке було опубліковане 12 травня, доводить, що навіть такі складні в дослідженні об’єкти (про це – пізніше) можна спостерігати, якщо у вас в наявності Телескоп горизонту подій (ТГП) (масив з восьми найбільших радіотелескопів в різних куточках Землі).

Раніше, 10 квітня 2019 року, було поширене перше зображення надмасивної чорної діри Мессьє 87, якій дали назву Повегі. Але з самого початку метою проекту ТГП було спостереження за іншим об’єктом — Стрілець A* — центром Чумацького шляху, але зазнімкувати саме цю чорну діру доволі складно. В порівнянні із М87, Стрілець А* всього лише в 4 млн разів масивніший за Сонце. Тому, незважаючи на те, що газ навколо центру мас рухається в обох об’єктах з однаковою швидкістю, повний оберт навколо М87 складає – від кількох днів до кількох тижнів, а у Стрільця А* — всього кілька хвилин. Цей факт значно ускладнював спостереження за центральною чорною дірою.

Але варто завважити, що на фото ми можемо побачити не саму чорну діру, а лише її тінь, тобто область підсвіченого газу навколо темного центру.

Хоча фото об’єктів дуже схожі, але кожне нове зображення не тільки підтверджує ЗТВ Айнштайна, а й несе важливий меседж для інших «темних» об’єктів – від всевидячого ока не сховатися, продовжуйте рендерити далі!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

12

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть комментарии, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
If you were unable to log in, try this link.