ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

На цьому тижні – новий знімок ЧОРНОЇ ДІРИ!

Відтепер чорні діри не зможуть більше залишатися інкогніто. Фото чорної діри Стрілець A із зірочкою, яке було опубліковане 12 травня, доводить, що навіть такі складні в дослідженні об’єкти (про це – пізніше) можна спостерігати, якщо у вас в наявності Телескоп горизонту подій (ТГП) (масив з восьми найбільших радіотелескопів в різних куточках Землі).

Раніше, 10 квітня 2019 року, було поширене перше зображення надмасивної чорної діри Мессьє 87, якій дали назву Повегі. Але з самого початку метою проекту ТГП було спостереження за іншим об’єктом – Стрілець A* – центром Чумацького шляху, але зазнімкувати саме цю чорну діру доволі складно. В порівнянні із М87, Стрілець А* всього лише в 4 млн разів масивніший за Сонце. Тому, незважаючи на те, що газ навколо центру мас рухається в обох об’єктах з однаковою швидкістю, повний оберт навколо М87 складає – від кількох днів до кількох тижнів, а у Стрільця А* – всього кілька хвилин. Цей факт значно ускладнював спостереження за центральною чорною дірою.

Але варто завважити, що на фото ми можемо побачити не саму чорну діру, а лише її тінь, тобто область підсвіченого газу навколо темного центру.

Хоча фото об’єктів дуже схожі, але кожне нове зображення не тільки підтверджує ЗТВ Айнштайна, а й несе важливий меседж для інших «темних» об’єктів – від всевидячого ока не сховатися, продовжуйте рендерити далі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

12

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.