ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Astra почне запуск своїх ракет з британських островів

Ракета-носій Астра. Фото: Astra Space

Astra – порівняно молода компанія, заснована у 2005 році. Основною сферою її діяльності є надання пускових послуг для виведення на навколоземну орбіту малих та надмалих супутників. Також компанія проводить розробки на користь DARPA та NASA.

Всі ракети-носії розробки та виробництва Astra мають досить оригінальну назву – вони називаються “Ракета” з додаванням порядкового номеру розробки. Перший запуск «Ракети — 1» відбувся у 2018 році і був, нажаль, неуспішним. Перший успішний запуск був проведений 2021-го. Це була «Ракета-3», яка вивела на навколоземну орбіту тестове корисне навантаження. На даний момент на рахунку Astra є 11 запусків (більшість з яких були тестовими). Як показує статистика, компанія рухається у правильному напрямку, і надійність їх носіїв наближається до прийнятного рівня.

Досі Astra здійснювала запуски з космодрому на Алясці та з мису Кнаверал. 10 травня керівництво компанії оголосило про розширення списку можливих місць старту та свої плани починаючи з 2023 року здійснювати пуски з космодрому SaxaVord, розташованого на Шетландських островах біля Великобританії. За словами представників компанії, зараз наближається до завершення етап погодження із регулюючими органами.

Слід зазначити, що пускова система Astra відрізняється великою мобільністю. За словами Кріса Кемпа, виконавчого директора компанії, комплекс може бути доставлений в будь-яку точку світу, і для цього буде достатньо одного стандартного вантажного контейнера. За його словами, чисельність персоналу, необхідного для підготовки до запуску, не перевищує шести осіб. «Наша мобільна система запуску також дозволяє нашим союзникам — урядам, які не мають доступу до космосу, швидко створювати власні суверенні можливості космічних запусків» – також сказав Кемп.

Угода між Astra та SaxaVord UK Spaceport (повна назва космодрому) відкриває перед клієнтами компанії нові можливості та повною мірою відповідає інтересам обох партнерів.

Слід зазначити, що Astra не єдина стороння компанія, яка планує робити запуски з цього космодрому. Раніше про подібні плани заявляла Lockheed Martin з носієм RS1 від ABL Space Systems.

Джерело

28
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.