ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Чи могли найменші цеглинки життя з’явитися на астероїдах?

Науковці з NASA вважають, що могли: на метеориті вдалося виявити досі відсутні поза Землею фрагменти ДНК.

Азотисті основи могли потрапити на Землю за допомогою метеоритів. Хімічні сполуки представлено структурними схемами; білим позначено атоми водню, чорним – вуглецю, синім – азоту, червоним – кисню. Зображення: NASA Goddard | CI Lab | Dan Gallagher

ДНК та РНК – сполуки, необхідні для будь-якої відомої нам форми життя. Саме вони містять «правила», згідно яких розвиваються та функціонують живі істоти. Цей генетичний код зберігається всередині у вигляді інших «цеглинок» – азотистих основ аденіну, гуаніну, цитозину, тиміну та урацилу. До недавніх пір з цих п’яти основ лише три було виявлено в тілах, що виникли поза нашою планетою – тобто, у метеоритах. Проте у виданій нещодавно науковій праці команда дослідників з NASA стверджує, що їм вдалося знайти й решту.

Азотисті основи є одними з безлічі похідних від органічних молекул піримідину та пурину, проте їхнє розмаїття, на подив вчених, майже не спостерігається у метеоритах.

Цікаво, що саме робить похідні пурину та піримідину такими особливими: на відміну від інших органічних сполук – наприклад, амінокислот чи вуглеводнів – їхнє структурне розмаїття не проявляється у багатих на вуглець метеоритах. Це дивно, оскільки у нашому дослідженні ми довели можливість синтезу цих молекул у позаземному середовищі.

Ясухіро Оба, головний автор статті

Дві виявлені вченими сполуки – цитозин та тимін – від своїх братів відрізняються більш крихкою структурою. Скоріш за все, саме через неї їм вдавалося так довго ховатися від вчених: провідний метод пошуку таких молекул полягає у зануренні часток метеориту у гарячий розчин мурашиної кислоти, що, можливо, знищувало структуру сполук. Команда Оба замінила кислоту на холодну воду, а також застосувала новаційні більш чутливі методи аналізу хімічного складу розчину.

Знахідки науковців недостатньо, щоб остаточно завершити спір про те, чи було життя занесене на Землю ззовні чи виникло виключно з первинного бульйону. Проте виявлення двох останніх необхідних для життя азотистих основ, вкупі з іншими знайденими протягом цього дослідження молекулами, безперечно наближає нас до відповіді на це питання – й розширяє перелік сполук, доступних експериментаторам при моделюванні перших років життя на нашій планеті.

Джерело

18
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Економний Томаш Пескєк
Вечность назад

Азотисті основи - це ще зовсім не фрагменти ДНК чи РНК.

Хороший Джон Інспракер
Вечность назад

Дякую.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.