ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Європа припиняє співпрацю з Росією у рамках усіх місячних місій

Європейське космічне агентство продовжує згортати співпрацю з «Роскосмосом» та іншими російськими компаніями. 13 квітня Європейське космічне агентство оголосило про відмову від співпраці у низці місячних місій; натомість ЄКА звернулося до NASA.

Зокрема, припиняється співпраця у рамках місій «Луна-25», «Луна-26» та «Луна-27». Незадовго до цього також було призупинено співпрацю в рамках проекту ExoMars, що викликало перенесення термінів запуску марсоходу, запланованого на вересень цього року.

Російський посадковий апарат “Луна-25”. Зображення: НВО “Лавочкіна”

У заяві ЄКА йдеться, що, як і у випадку з ExoMars, російська військова агресія проти України та введені внаслідок неї санкції призвели до фундаментальної зміни обставин і унеможливлюють ЄКА здійснення запланованої співпраці на Місяці.

Посадковий модуль «Луна-25», запуск якого раніше планувався на кінець цього року, мав нести експериментальну навігаційну камеру під назвою PILOT-D, яка мала збирати зображення під час посадки космічного апарату. Ці дані необхідні ЄКА для розробки системи точної посадки апарату EL3. На даний момент керівництву «Роскосмосу» рекомендовано зняти вже встановлений модуль PILOT-D з космічного апарату та забезпечити його відповідальне зберігання до моменту повернення в ЄКА.

«Луна-27», запуск якого намічений на кінець цього десятиліття, повинен був нести Prospect — корисне навантаження, що складається з бура та приладу для вивчення місячних летких речовин. Натомість, за словами генерального директора ЄКА Йозефа Ашбахера, агентством досягнуто угоди з NASA про доставку корисного навантаження на комерційному посадковому модулі в рамках програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS). Швидше за все, ця місія відбудеться 2025 року.

Запуск комплексу PILOT (повноцінна версія комплексу точної посадки), який повинен був виводитися цим же апаратом, поки що знаходиться на стадії розгляду та пошуку можливих варіантів.

Джерело

30
Увійдіть, щоб читати ще 3 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Марнотратна Хелен Ріплі
Вечность назад

Батутычу подфортило. Теперь есть чем отмазаться почему в этом году опять не запустили.

Коханий Джеф Бізнес
Вечность назад

Америке надо быстрее выводить на конвейер Старшип. Иначе не справятся с потокм новых запусков.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.