ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

“Чан’е-5” знайшов воду на Місяці

Це вперше, коли подібна заява ґрунтується на вимірах, проведених безпосередньо на поверхні нашого супутника.

(А): Світлина місця взяття зразків разом із фрагментом породи, що його було проаналізовано спектрометром. (B): зображення того самого місця, отримане спектрометром; роздільна здатність – від 0,4 до 1,0 мм/піксель. Зображення: Honglei Lin et al. | Science Advances, 2022

Дотепер в основі всіх припущень про наявність води на Місяці лежали спостереження з поверхні нашої планети, дані, отримані з апаратів на орбіті Місяця, або аналіз доставлених на Землю зразків місячного ґрунту. Тепер посадковий апарат у складі китайської місії “Чан’е-5” надав перші докази наявності води безпосередньо “з місця”.

Головним завданням посадкового апарату, що успішно сів на Місяць 1 грудня 2020 року, був збір та відправлення на Землю зразків місячних порід. Крім цього, апарат провів спектральний аналіз ґрунту поблизу місця взяття проб. Після того, як отримані дані було оброблено з метою знизити перешкоди від випромінюваного поверхнею Місяця тепла, група науковців на чолі з дослідниками з Китайської академії наук змогла виміряти вміст води в реголіті, а також в осколку породи, розташованому неподалік. Їхню наукову роботу було опубліковано у виданні Science Advances.

У той час як вміст води в ґрунті становить близько 0,012%, що підтверджується аналізом доставлених апаратом зразків, в кам’яній породі він виявився вищим – 0,018%. Як вважають дослідники, можливим поясненням є невідоме джерело води під поверхнею нашого супутника.

Окрім іншого, це відкриття забезпечує вчених цінним геологічним контекстом для аналізу проб. Як показують дані, фрагмент кам’яної породи є старшим за навколишній ґрунт. Це, разом зі значною різницею в концентрації води, може свідчити про її низький вміст у мантії Місяця, або про дегазацію мантії, що у минулому відбулася в цій області супутника.

Джерело

30
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.