ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Rocket Lab представила революційну ракету Neutron

1

Генеральний директор компанії Rocket Lab, Пітер Бек, провів невелику презентацію, на якій поділився деталями про РН середнього класу, що розробляється зараз РН, Neutron.

Рендер РН Neutron. Credit: Rocket Lab

Основну конструкцію буде надрукована із вуглеволокна за власною технологією Rocket Lab. На презентації Бек порівняв його міцність із нержавіючою сталлю та з алюмінієм (не на користь останніх). Вуглецеве волокно дуже легке і дозволить заощадити масу носія. Параметри першого ступеня:

  • 40 метрів висота
  • 7 метрів діаметр
  • 5 метрів діаметр обтічника

Для Neutron створено нове сімейство киснево-метанових двигунів відкритого циклу – Archimedes (Архімед). На першому ступені РН буде встановлено 7 таких двигунів. Тяга кожного – 1 МН.

Основна мета Rocket Lab – зробити носій максимально зручним для повторного використання. Перший ступінь не сідатиме на баржу в океані, він повертатиметься на стартовий майданчик: це дозволить як заощадити кошти на транспортування, так і швидко приготуватися до наступного запуску. Стартовий стіл буде простим і не вимагатиме дорогої та великої інфраструктури навколо.

У ракети не буде обтічника, що скидається. Замість цього ніс носія відкриватиметься і “виштовхуватиме” другий ступінь (невеликий розгінний блок) разом з корисним навантаженням, а потім закриватиметься.

Обтічник ракети, що розкривається, і другий ступінь з навантаженням. Credit: Rocket Lab

Інші характеристики ракети:

  • Маса КН на ННО: 8000 кг
  • Максимальна маса КН на ННО (в одноразовому варіанті): 15000 кг
  • Маса носія при запуску: 480000 кг

За словами Бека, всі матеріали створюються та випробовуються таким чином, щоб витримувати навантаження при вході в атмосферу та багаторазове використання за короткі терміни. Ракета стартувала, розкрила ніс-обтічник, доставила другий ступінь на необхідну орбіту, закрила ніс, повернулася до місця посадки. На цьому етапі її потрібно лише заправити та завантажити всередину другий ступінь із корисним навантаженням.

З нашою першою ракетою, Electron, нам вдалося зробити щось визначне. Ще більш видатні речі чекають на другу ракету, Neutron.

Пітер Бек, генеральний директор Rocket Lab

Усі сили команди зараз кинуто на розробку нового носія. Створюються прототипи паливних баків, а перші випробування Archimedes очікуються у 2022 році.

Повний запис презентації можна переглянути за посиланням.

75
Увійдіть, щоб читати ще 126 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Чудернацький Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

SPECTRE "Bird One" Rocket from "You Only Live Twice" (1967) https://fantastic-plastic.com/SPECTREBirdOne-Capture-Main.jpg

Заздрісний Армстронг Н.
Вечность назад

Дайте две! Вот, сопротивлялся он, но таки съел шляпу. И правильно, я это давно говорил, что Электрон - это круто, но нужно идти в более тяжелый класс. А тут ещё и многораз. Это хороший конкурент для Фалконов и с неким замахом на Старшип. Это реально, первые попытки, именно идти далее, чем Фалконы. Почти все даже до Фалконов не дотягиваются, даже на моменте эскизов.

Марнотратний Джеф Бізнес
Вечность назад

Они все поголовно ударились в дизайны 30-х)

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.