ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Стартап з Китаю провів стрибкові випробування прототипу багаторазової ракети

1

Заснований в 2017 році китайський стартап Deep Blue Aerospace провів чергові випробування технології вертикального зльоту і посадки ракети. Тестування проходило на полігоні компанії в провінції Шеньсі. В ході випробувань чотирьохопорний апарат під назвою Nebula-M1 піднявся на висоту 100 метрів, після чого приземлився на майданчик, з якого стартував.

Зліт і посадка Nebula-M1. Джерело: Deep Blue Aerospace.

Прототип оснащено киснево-гасовим двигуном Leiting-5. Його виготовлено з використанням 3D-друку, агрегат видає тягу до 50 кН і, подібно двигуну Rutherford від компанії Rocket Lab, використовує в системі подачі палива електронасоси.

Для невеликої ракети, висота якої складає всього 7,3 метри, це другий успішний політ: раніше прототип зміг піднятися на висоту 10 метрів.

Випробування є частиною розробки орбітальної ракети-носія Nebula-1 діаметром 2,25 метри, перший політ якої заплановано на 2023-й рік. Nebula-1 буде здатна відправити на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 кілометрів корисне навантаження масою 500 кг. Deep Blue Aerospace також планує створити більш вантажопідйомний носій з багаторазової першим ступенем — Nebula-2. Ця ракета зможе доставляти на низьку навколоземну орбіту до 4500 кілограм корисного навантаження.

Ракети Nebula-1 і Nebula-2. Масштаб не дотримано.

Представник Deep Blue Aerospace повідомив виданню Spacenews, що фахівці компанії вивчають дані з минулих випробувань із метою прийняття рішень про подальші дії. В даний час стартап працює над прототипом Nebula-M2, а також проводить випробування двигуна Leiting-20.


Deep Blue Aerospace – не єдина компанія з Китаю, що займається створенням технологій багаторазового використання ракет. Першою на цьому терені відзначилася Linkspace, яка в 2019 році провела успішні стрибкові випробування прототипу RLV-T5 з підйомом на висоту 300 метрів. З тих пір, в силу невідомих причин, Linkspace мовчить, але з розробкою оснащених багаторазової першою сходинкою носіїв також експериментують компанії iSpace, Galactic Energy, Space Pioneer та Landspace.

Джерело

30
Увійдіть, щоб читати ще 21 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Коррозійний Стармен
Вечность назад

Люди делом занимаются, а кто-то "жигули" под хохлому раскрашивает

Ідейний Ілон
Вечность назад

Оно в начале августа уже прыгало и также криво приземлялось. В этот раз приземление пожалуй даже хуже августа.

Злий Wall-E
Вечность назад

Це Китай , тоталітарно авторитарна країна , тому радіти за них і за людство загалом , не збираюся ці ще світу зроблять каку якусь а їх нещодавні заяви що до Тайваню і зовсім вже без натяків кажуть що комуняцький Китай збирається робити найближчим часом

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.