Астрономи знайшли комету там, де її не має бути
У новій статті описано рідкісне явище — комету, що сховалася посеред головного поясу астероїдів між орбітами Марса та Юпітера.

Об’єкт (248370) 2005 QN137, що його раніше вважали звичайним астероїдом головного пояса, привернув увагу вчених 7 липня 2021-го, коли дані системи виявлення астероїдів ATLAS показали, що він проявляє кометну активність. Унікальним його робило те, що це відбувалося вже не вперше:
Така поведінка явно вказує на те, що причиною активності є сублімація льоду. Це дозволяє вважати астероїд так званої кометою головного пояса. Зараз нам відомо близько 20 об’єктів такого роду, включно з тими, що проявляли активність тільки один раз.
Генрі Се, автор статті
Астроном також пояснив, в чому полягає особливість таких тіл:
248370 – це комета та астероїд в одному флаконі. Фактично, це астероїд головного поясу, який недавно визнали кометою. Він підходить під її визначення, тому що швидше за все складається з льоду і викидає пил в космос, але при цьому його орбіта типова для астероїдів. Саме ця двоїстість, що стирає грань між кометами й астероїдами, і робить такі об’єкти такими цікавими.
Се вдалося визначити розмір комети: діаметр її ядра — 3,2 кілометра, а довжина хвоста в липні 2021-го становила понад 720000 км, що майже вдвічі більше відстані від Землі до Місяця. Його ширина при цьому виявилася всього 1400 км — дуже мало, враховуючи таку довжину:
Такий вузький хвіст свідчить про те, що частинки пилу ледве відриваються від поверхні ядра з дуже низькою швидкістю, а також про те, що потік газу, що виходить з надр комети, дуже слабкий. Така низька швидкість зазвичай ускладнює подолання частинками пилу гравітації ядра “своїми силами”. Так що, швидше за все, щось їм допомагає. Наприклад, ядро може обертатися достатньо швидко, щоб допомогти відправити піднятий газом пил у відкритий космос. Визначення швидкості обертання ядра потребує подальших спостережень.

Причиною кометної активності зазвичай є сублімація льоду — процес його переходу з твердого стану відразу в газоподібний. Більшість комет приходять до нас з холодних зовнішніх областей Сонячної системи за орбітою Нептуна, де і знаходяться більшість часу. Під час недовгого періоду близького розташування до Сонця вони нагріваються і в результаті сублімації льоду викидають газ та пил, що й призводить до утворення всім відомих хвостів комет.
Астероїди головного пояса, навпаки, перебувають між орбітами Марса і Юпітера вже 4,6 мільярда років. Кометна активність на них вважається неможливою: через близькість до Сонця вони вже давно не містять льоду. Попри це, іноді трапляються і винятки — такі тіла, вперше виявлені Се і Девідом Джуіттом у 2006-му році, називають кометами головного пояса. Вони становлять для астрономів особливий інтерес через їх зв’язок із формуванням Землі: на думку вчених, значна частина води на нашій планеті могла бути занесена ззовні тілами з головного поясу. З огляду на те, що активність цих об’єктів свідчить про можливу наявність льоду, вони дають можливість перевірити цю теорію і розповісти багато нового про зародження життя на нашій планеті.
Джерело: Планетологічний інститут США
По комерціалізації космосу хтось що писав? Особливо в аспекті українських реалій? Монструозні водневі ЖРД цікаво звісно, але…
Ставлю себе на місце дядечка Сема, згадую вкрай екстравагентну поведінку суб'єкта, особливо за останній рік, і з…
Так в оригинале. Вызвано это, вероятнее всего, тем, что A и B находятся очень близко друг к…
"Обычные объекты", "прозевали" ? )
Я про тройную систему написал потому, что в начале статьи она названа двойной системой
Вспомнилось как первые сигналы радио пульсара обозначили как сигналы от зелёных человечков. Если нет объяснения - спишем…
На самом деле, готовится несколько проектов полетов за пределы орбиты Плутона. Поэтому возможно овмещение задач. Специальной миссии…
> To work, the conceptual propulsion system requires two spacecraft – one that sets off for interstellar…
Мені взагалі дивно, що такий перспективний проект, що має серьйозний військовий потенціал британські збройні сили не заберуть…
Я десь читав, що у людства є ще десяток-два років, щоб спробувати наздогнати Оумуамуа й побачити, що…
DC пуски оцениваются в 500 лямов. Это дорогая вундервафля, 1 полёт в год, не более, для МКС.…
Это и ваше мнение? Тогда беру назад слова про баню. ;-) К слову, спасибо за перевод.
А мне вспомнился сумасшедший лодочник,помешавший пуску Relativity.
Никаких других объяснений нет.
> Поскольку природа не создает легких парусов, в последующих статьях и в моей книге «Внеземной» я предположил, что Оумуамуа, возможно, был…
Цікава стаття, в якій підіймається дуже важливе питанная - спроможність існуючої інфраструктури підтримувати цей шалений темп пусків,…
До окончания сертификации DC не стоит ожидать снижения цен. Там и гибкость для места посадки и возращаемый…
Спасибо, я им постоянно пользуюсь.
В цене там ещё увеличение объема, автоматическая стыковка, быстрая загрузка перед стартом (за сутки до пуска можно…
Яка несподівана новина :) Ніколи такого не було :)
Пасиб, 2018й я даже не смотрел если честно. ЗЫ справедливости ради у дракош там в цене сидит…
https://oig.nasa.gov/docs/IG-18-016.pdf >Using current flight projections for CRS-2, SpaceX’s average price per kilogram increased by 50 percent compared…
Некоторое время назад сделал бота для отслеживания запусков и др. событий. https://t.me/RL365Bot Upcomig launches кнопка выводит список…
> The first flight of Boeing’s CST-100 Starliner commercial crew vehicle with astronauts on board, previously scheduled…
Супер!