Включить тёмную тему

«Маяк 3.9s»

Олександр Дегтяров (ген. директор Південмаш) нещодавно заявив про створення ракети-носія середнього класу «Маяк 3.9s» , яка має перевершити пострадянський «Зеніт».  Для першого ступеня замість російського двигуна РД-171М (як було в «Зенітах»), планується використовувати розроблений на південмаші РД-815. Система керування також буде вітчизняною. Бюро відстає від графіків випробувань (можливо — через імпортозаміщення).  Також, Дегтярьов заявив про те, що Україна веде переговори з Казахстаном щодо пусків ракет легкого класу з космодрому «Байконур».

Ракети класу «Маяк» призначені для виведення вантажів на низькі і середні навколоземні орбіти. У ракеті використовуватимуть паливну суміш «рідкий кисень – гас». Ці ракети створюють на базі ракет типу «Зеніт» і «Циклон». Певно, що говорити про характеристики майбутньої ракети ще рано. Всьому свій час.

P.S. Це моя перша стаття. Прошу вказати мені на помилки й недоліки, щоб я їх більше не допускав:)   посилання на детальну російськомовну статтю про «Маяк».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

21
Войдите, чтобы читать и оставлять комментарии.
Павел Поцелуев
Администратор

Дякуємо за новину, Романе 🙂
Оформлено в цілому добре, можна трохи більше тексту готувати, але це не критично 🙂

Андрей Марков
Участник

Ничего нового в этой «новости» по сравнению с предыдущей русскоязычной я не нашёл, соответственно, и переводить её нет смысла. Видимо, она для тех, кто по-русски не разумеет. Такие уже есть в Украине?

Наташа Полинкина
Участник

Учите матчасть

Olexiy Vasylenko
Участник

На прохання автора. 1. Слово «Південмаш» пишеться з великої літери. 2. Розробник — КБ «Південне», а не Південмаш, на Південмаші відбувається лише виготовлення матчастини та дослідне відпрацювання. Додам ще, що Дегтярьов (а не Дегтяров, хоча в офіційних документах КБ чомусь пишуть Дегтярев) трохи прибрехав. Двигун ще не розроблено, він розробляється. На прес-конференції, посилання на яку (https://clc.to/nOP6LA) автор чомусь не виклав, Дегтярьов дійсно сказав, що двигун і ракета розроблено. Але відразу зазначив, що виготовлення матеріальної частини і стендове відпрацювання двигуна не завершено. Тобто не виконано найбільш тривалу і вартісну частину роботи. Ракету також ще не створено. Згадану модифікацію ракети-носія сімейства Маяк ще не представлено в розділі «Техніка» офіційного сайту КБ «Південне», де наведено характеристики трьох інших перспективних модифікацій РН того ж сімейства. Це красномовно свідчить про стан розроблення Маяк 3.9s — воно ще не починалося. Максимум, що є — технічні пропозиції. Без замовника навіть розроблення ескізного проекту малоймовірне. Втім, це ззовні важко зрозуміти. Тому просто зазначу, що розповідати про нібито розроблену ракету без готового двигуна, м’яко кажучи передчасно. Порада на майбутнє — обережно сприймайте інформацію від КБ «Південне». Занадто там багато… Подробнее »

Olexiy Vasylenko
Участник

Дегтярьов — генеральний директор — генеральний конструктор КБ Південне, а не Південмашу

Андрей Марков
Участник

Перевод от Гугла (редактировать больше не буду. Кому интересно, можете заняться): По просьбе автора. 1. Слово «Южмаш» пишется с большой буквы. 2. Разработчик — КБ «Южное», а не Южмаш, на Южмаше происходит только изготовление матчасти и опытное отработки. Добавлю еще, что Дегтярев (а не Дегтярова, хотя в официальных документах КБ-то пишут Дегтярев) не приврал. Двигатель еще не разработано, он разрабатывается. На пресс-конференции, ссылка на которую (https://clc.to/nOP6LA) автор почему-то не выложил, Дегтярев действительно сказал, что двигатель и ракета разработана. Но сразу отметил, что изготовление материальной части и стендовое отработки двигателя не завершено. То есть не выполнено наиболее длительную и стоимостную часть работы. Ракета также еще не создано. Упомянутую модификацию ракеты-носителя семейства Маяк еще не представлен в разделе «Техника» официального сайта КБ «Южное», где приведены характеристики трех других перспективных модификаций РН того же семейства. Это красноречиво свидетельствует о состоянии разработки Маяк 3.9s — оно еще не начиналось. Максимум, что есть — технические предложения. Без заказчика даже разработку эскизного проекта маловероятно. Впрочем, это извне трудно понять. Поэтому просто отмечу, что рассказывать о якобы разработанную ракету без готового двигателя, мягко говоря преждевременно. Совет на… Подробнее »

Андрей Марков
Участник

Ничего нового в этой «новости» по сравнению с предыдущей русскоязычной я не нашёл, соответственно, и переводить её нет смысла. Видимо, она для тех, кто по-русски не разумеет. Такие уже есть в Украине?

Павел Поцелуев
Администратор

Сергей, в тестовом режиме добавил переводчик. Чтобы его активировать, нужно в конце ссылки добавить «?translate». Например, для этого материала ссылка выглядит так: https://thealphacentauri.net/mayak-39s/?translate

По такой ссылке внизу под оценками материала появляется опция от переводчика Google — она позволяет перевести новость на любой из доступных языков.

Taras Polishchuk
Участник

Я думаю що таких тут немає (в Україні). А судячи з Ваших коментарів на тему української мови, проблеми з розуміння лише у Вас. Перекладач Вам у поміч.

Андрей Марков
Участник

Спасибі, я користуюся перекладачем. Проблем немає. Сподіваюся, він правильно перевів цю фразу.

Показать скрытые комментарии

[скрыть] Последние комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

[X]
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.