«Маяк 3.9s»

В закладки
Аудио

Олександр Дегтяров (ген. директор Південмаш) нещодавно заявив про створення ракети-носія середнього класу «Маяк 3.9s» , яка має перевершити пострадянський «Зеніт».  Для першого ступеня замість російського двигуна РД-171М (як було в «Зенітах»), планується використовувати розроблений на південмаші РД-815. Система керування також буде вітчизняною. Бюро відстає від графіків випробувань (можливо — через імпортозаміщення).  Також, Дегтярьов заявив про те, що Україна веде переговори з Казахстаном щодо пусків ракет легкого класу з космодрому «Байконур».

Ракети класу «Маяк» призначені для виведення вантажів на низькі і середні навколоземні орбіти. У ракеті використовуватимуть паливну суміш «рідкий кисень – гас». Ці ракети створюють на базі ракет типу «Зеніт» і «Циклон». Певно, що говорити про характеристики майбутньої ракети ще рано. Всьому свій час.

P.S. Це моя перша стаття. Прошу вказати мені на помилки й недоліки, щоб я їх більше не допускав:)   посилання на детальну російськомовну статтю про «Маяк».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

21
Войдите, чтобы видеть ещё 9 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Алиса Селезнёва
Вечность назад

На прохання автора. 1. Слово "Південмаш" пишеться з великої літери. 2. Розробник - КБ "Південне", а не Південмаш, на Південмаші відбувається лише виготовлення матчастини та дослідне відпрацювання. Додам ще, що Дегтярьов (а не Дегтяров, хоча в офіційних документах КБ чомусь пишуть Дегтярев) трохи прибрехав. Двигун ще не розроблено, він розробляється. На прес-конференції, посилання на яку (https://clc.to/nOP6LA) автор чомусь не виклав, Дегтярьов дійсно сказав, що двигун і ракета розроблено. Але відразу зазначив, що виготовлення матеріальної частини і стендове відпрацювання двигуна не завершено. Тобто не виконано найбільш тривалу і вартісну частину роботи. Ракету також ще не створено. Згадану модифікацію ракети-носія сімейства Маяк ще не представлено в розділі "Техніка" офіційного сайту КБ "Південне", де наведено характеристики трьох інших перспективних модифікацій РН того ж сімейства. Це красномовно свідчить про стан розроблення Маяк 3.9s - воно ще не починалося. Максимум, що є - технічні пропозиції. Без замовника навіть розроблення ескізного проекту малоймовірне. Втім, це ззовні важко зрозуміти. Тому просто зазначу, що розповідати про нібито розроблену ракету без готового двигуна, м'яко кажучи передчасно. Порада на майбутнє - обережно сприймайте інформацію від КБ "Південне". Занадто там багато безпідставного піару, над яким фахівці вже стомилися глузувати. На прес-конференції наівіть Кучма не витримав. Подивіться відео за посиланням - отримаєте задоволення. І це ще Кучма дуже м'яко Дегтярьова на місце ставив.

Юрий Г.
Вечность назад

Коли я писав цю, прости Господи "новину", то не помітив статтю Деркача і почав писати. І якщо б завели кримінальну справу по цій новині, то було б написано, що зроблено в стані ефекту (півгодини вдивлявся в небо та не побачив старлінк) і в зв'язку з синдромом криворукожопості останньої стадії. Пішов вчити матчасть. переклад Когда я писал эту, прости Господи "новость", не заметил статью Деркача и начал писать. И если бы завели уголовное дело по этой новости, то было бы написано, что сделано в состоянии эффекта (полчаса смотрел в небо и не увидел Старлинк) и в звьязку с синдромом криворукожопости последней стадии. Пошел учить матчасть.

Дмитрий Олегович
Вечность назад

Дякую за відгуки! В наступний раз буду намагатимусь писати детальніше і оперативніше.

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.