PopularEditorialNewBest

Super Heavy як личинка орбітального Super Store

1В закладки

Шановний пан klod_ua опублікував посилання на «Концепт орбитального танкера на базе системы Starship», який отримав стримане схвалення від Маска. Я дуже втішений тим, що нарешті тема створення орбітального складу пального починає порушуватися хоча б в концептах ентузіастів і на це реагує Маск.

Розбирати та оцінювати сам згаданий концепт не бачу великого сенсу, бо концептуального в ньому бачу лише форму складського модуля, що до біса нагадує жерстяну бляшанку з-під Coca-Cola. Принаймні, я не побачив там чогось, що було б яскравою концептуальною родзинкою. Дивіться самі

Це посилання не просто порадувало мене, але й надало поштовх до низки роздумів, що вилилися у формулювання простого запитання:

Чи буде здатний бустер Super Heavy самостійно досягти Першої космічної і вийти хоча б на ННО?

Ви спитаєте — «А навіщо взагалі тягти бустер на орбіту?», і я відповім.

Припустимо, що у нас є цілком справний бустер SH, який впритул наблизився до моменту свого життя, за яким наступає пенсія, тобто утилізація. А тепер уявимо, що ми знімемо з цього бустера всі аеродинамічні елементи і посадкові опори разом з усією супутньою масою агрегатів і систем. Потім начепимо на макітру бустера «шапочку з фольги» і заллємо під горло компонентами палива.

А потім запустимо на орбіту.

Якщо нам це вдасться, ми отримаємо на ННО гігантський склад пального за один рейс. Бустер-пенсіонер не піде під ніж, а отримає шанс почати життя спочатку, уже в новій іпостасі.

Якщо нам це вдасться, ми отримаємо гігантський склад запчастин на орбіті, адже більшість Рапторів і систем їх життєзабезпечення будуть ще живими і придатними для повторного використання. Якщо якийсь пасажирський чи вантажний Старшіп, перед поверненням на Землю втратить власні двигуни, він може просто прийти на Склад і викусити все необхідне для польового ремонту.

Якщо нам це вдасться двічі, ми отримаємо ще один гігантський склад пального , але не для пари метан-кисень, а для пари водень-кисень. Для продажу вроздріб і початку комерційної діяльності задля окупності проектів.

Якщо нам це вдасться тричі, ми отримаємо гігантську орбітальну станцію, що за герметичним об’ємом буде більшою за 3(Три!) нинішніх МКС (ISS)/

Чи буде здатний бустер Super Heavy самостійно досягти Першої космічної і вийти хоча б на ННО?
Масштабне порівняння бустера Super Heavy з МКС

Четвертий відпрацьований бустер Super Heavy може переродитися в гігантський енергетично-електролізний комплекс.

П’ятий і Шостий можуть стати Ремонтною Базою навколоземного добра і Вторчорметом відповідно.

В Сьомий можна буде туристів возити. Душ на триста готельчик точно можна буде обладнати

В Восьмий, Дев’ятий, Десятий… самі помрійте.

А потім їх усіх і в «карусель» можна скласти, і закрутити.

Гадаю, ідея такого концепту нетривіального поводження з відпрацьованими бустерами, вам вже ясна. Лишається єдине питання — чи здатен бустер самостійно дістатися орбіти?

P.S.
Так, я пам’ятаю, що в бустері всі двигуни атмосферні.

Довідково

Дійсно, орбітальний склад пального — головний інфраструктурний елемент, без якого масовані польоти на Марс виглядають дуже проблематично. Ми вже якось обговорювали тут подібні штуки, і я навіть кілька монографій присвятив цій темі. Для тих, хто доєднався до нашого клубу нещодавно, позначу відправну точку «Гексагон — це як Пентагон, але ні»

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

27
Войдите, чтобы видеть ещё 182 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Идейный Дмитрий Олегович
Вечность назад

> Лишається єдине питання — чи здатен бустер самостійно дістатися орбіти? Super heavy: https://ru.m.wikipedia.org/wiki/SpaceX_Starship топливо 3300 т, сухая масса 180 т, уи 330 с (sea level) dV ~ 9600 м/с https://en.m.wikipedia.org/wiki/Delta-v_budget > To reach the initial low Earth orbit of the International Space Station of 300 km (now 400 km), the delta-v is over six times higher, about 9.4 km/s. (первая космическая + гравитационные, аэродинамические, управляющие и т.п. потери) Грубая оценка показывает, что Super heavy может выйти на НОО.

Занимательная Гвинн Шотвелл
Вечность назад

Так в букстері ж стінки занадто тонкі. Потрібна теплоізоляція. Це якщо обшити пенопластом та поштукатурити, то може й буде діло...

Полезный Пол Атрейдес
Вечность назад

Давайте уважніше подивимось на цей самий бустер, який пішов під списання, і дамо відповідь на найважливіше питання: "чому його списують?" От дійсно - чому? Що на ньому такого зламалось-зносилось, що не поремонтувати, тільки викинути? Система управління - ремонтується і модернізується. Двигуни - уже бачили не одну їх заміну. Посадкові опори? Рулі? Фарба облізла? (Упс... він не фарбований!) Що ще забув? Але є дещо, що ремонту не підлягає. Дві великих і дві малих (може більше) посудин що працюють під тиском. Паливні баки. За сумісництвом - корпус. На який всі силові і термічні навантаження (не буду тикати пальцем, але є такі товариші, що вважають термічними навантаженням тільки нагрів, а заморозку на дві сотні в мінус - ні!). Те саме "старіння металу". Є ще питання: наскільки рівномірно зношуватиметься конструкція, який запас міцності залишится. Так що скоріше за все бустер, який спишуть за технічним станом, буде не придатний для подальшого безпечного використання. А от "морально застарілому" можна буде дати друге життя, але скільки їх буде?

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.