ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

ESA не відправлятиме астронавтів до космічної станції «Тяньгун»

Двоє астронавтів «Шеньчжоу-14» біля космічної станції «Тяньгун» під час третього виходу в космос 16 листопада 2022 року. Джерело: CMSA

Генеральний директор Європейського космічного агентства заявив, що воно не планує відправляти своїх астронавтів на космічну станцію КНР.

На цей момент у нас немає ані бюджетного, ані політичного наміру брати участь у роботі на станції КНР. Ми зайняті підтримкою та забезпеченням наших зобов’язань на Міжнародній космічній станції, де маємо ряд міжнародних партнерів.

Йозеф Ашбахер, генеральний директор ЄКА

ЄКА та КНР раніше працювали над потенційним візитом європейських астронавтів на станцію “Тяньгун”, який планувався на кінець 2020-х років. У межах програми проводились обміни, коли астронавти ЄКА брали участь у тренінгах з виживання в морі з колегами з КНР, а тайконавт, відповідно, – у європейському курсі CAVES.

КНР запустила перший модуль своєї станції у 2021 році і завершила будівництво тримодульного блоку наприкінці 2022. Представники Китайського пілотованого космічного агентства заявляли, що зацікавлені в тому, щоб міжнародні астронавти прилетіли на “Тяньгун”.

Раніше ЄКА та Китайське державне космічне управління співпрацювали в межах підтримки місії “Чан’е-5” з повернення місячних зразків на Землю, а також в тестуванні зв’язку для марсоходу “Чжужун”. Окрім цього, агентства мають робочі групи в галузі спостережень Землі, а на “Чан’е-6” полетить інструмент, профінансований ЄКА.

КНР прагне розширити міжнародну космічну співпрацю та дипломатичну присутність – це основний напрям в їхній “Білій книзі” за 2022 рік.

Джерело

20
Увійдіть, щоб читати ще 4 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Спокійний Юрій Г.
Вечность назад

ESA не будет отправлять астронавтов - и правильно сделает. Китайские товарищи не всем товарищи.Отсюда: https://interfax.com.ua/news/general/887207.html "Так, санкции были введены в отношении АО Terra Tech – российской компании, поставляющей снимки, полученные с коммерческих спутников, а также аэрофотоснимки, полученные с помощью беспилотных систем. Также в список была включена Changsha Tianyi Space Science and Technology Research Institute Co. LTD (Spacety China) - компания, базирующаяся в Китае, которая предоставила Terra Tech спутниковые снимки, сделанные по технологии SAR (радаров с синтезированной апертурой) над территорией Украины. "Эти изображения были собраны для того, чтобы дать возможность Вагнеру вести боевые действия в Украине", - отметили в министерстве."

Тревожний Ерролович
Вечность назад

Син Зипину нужно легализовать свой полуфашистский тоталитарный режим. Поэтому ему нужна картинка "международного сотрудничества". Приглашать будут всех на свою косическую странцию, особенно западников, обладающих нужными технологиями и средствами. Остальные "туземцы" Пекину совсем не интересны. Ну, Западу нужно не повестись на это, помятуюя заигрывания с "демократией" Путина и чем это всё закончилось.

Вдала Аліса Селезньова
Вечность назад

Дивно, що ЄКА так довго вагалось.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.