Відомий астероїд Рюгу колись, можливо, був кометою, яка втратила «хвіст»

Міжнародна команда науковців запропонувала нову теорію походження астероїда Рюгу – на їхню думку, він «народився» кометою далеко за орбітами Юпітера та Сатурна та згодом втратив свій хвіст. У разі підтвердження знахідка вчених матиме чималі наслідки для нашого розуміння ранньої Сонячної системи.
У 2018 році до Рюгу завітав космічний апарат «Хаябуса-2» японської космічної агенції JAXA. Він провів поруч із астероїдом близько року, аналізуючи його склад і збираючи зразки ґрунту, після чого у 2020 році повернув результати своєї роботи на Землю.
Вони стали справжнім скарбом для науковців – нашою єдиною можливістю зблизька дослідити шматочок астероїда, що не був пошкоджений проходом крізь земну атмосферу. Ці зразки зробили можливим останнє дослідження команди вчених із університетів Чикаго, Хоккайдо та Токіо, що проаналізували їхній ізотопний склад.
Ізотопи – варіації одного хімічного елемента з різною масою, що можуть у різних пропорціях міститися у складі матеріалів. Ці співвідношення залежать, зокрема, від походження досліджуваного зразка та умов, через які йому довелося пройти – а отже, можуть чимало розповісти про його історію. Команда стверджує, що такий «ізотопний відбиток» зразка ґрунту Рюгу дуже схожий на той, що ми спостерігаємо у вуглецевих хондритах типу CI – класі метеоритів, що, згідно з дослідженням, сформувалися у найвіддаленіших краях Сонячної системи.
У тіні велетнів
Вважається, що більшість астероїдів Головного поясу, розташованого між орбітами Марса та Юпітера, досі знаходяться не дуже далеко від місця, де вони сформувалися з протопланетного диска у перші дні Сонячної системи. Згідно з новою теорією команди, деякі з них насправді народилися на її околицях: одна група – біля газових гігантів Юпітера та Сатурна, а інша – біля орбіти Нептуна. Рюгу, як стверджують дослідники, належить до останньої.
Деякі з цих віддалених астероїдів були у вигляді комет захоплені гравітацією Сонця, чиє випромінювання згодом випарувало з них решту води та лишило їх без хвоста – саме так Рюгу потрапив до нас. Це твердження підкріплюється тим, що, згідно з результатами аналізів, поверхня астероїда має сліди довготривалої взаємодії з водою.
Нова теорія вдало пояснює відмінності між категоріями метеоритів, а саме вуглецевими хондритами типу CI та рештою вуглецевих (CC) та невуглецевих (NC) хондритів (CI відрізняється від CC іншим вмістом ізотопів заліза). Згідно з нею, група NC сформувалася у внутрішній Сонячній системі, CC – біля газових гігантів, а CI – біля крижаних. Як стверджує один із авторів дослідження Тецуя Йокояма, це йде наперекір усталеному уявленню про CI як про підгрупу CC, що утворилася у приблизно такому самому середовищі.
Перед нами ще достатньо роботи, щоб підтвердити нашу теорію. Проте якщо вона справдиться, це означатиме, що ми можемо дізнатися багато нового про віддалені регіони Сонячної системи, дивлячись на астероїди поруч із нами. Ймовірно, просто зараз ми досліджуємо зразки матеріалу, що були на околицях протопланетного диска ще під час зародження Сонця.
Еще раз - там нужны тысячи, а значит массовое производство весьма непростых технологически девайсов, что ну очень…
Прилетела птичка обломинго https://forum.nasaspaceflight.com/assets/58240.0/2188095.jpg До 100 пусков в этом году сильно недотягиваем
Вы ошибаетесь, обратное движение существует, как людей так и технологий.
В Китай идет миграция из близлежайших азиатских стран. В цепочке Китай-США, да, только в сторону штатов.
В США технологический уровень таков, что позволяет одной компании соперничать со всей страной. Это не просто так.…
Что-то сделать 100 раз, что смогли 1 раз - они могут относительно легко. А вот ступень выше…
Не видел этот пост, но мысли пошли в том же направлении.
Как бы у второй экономики пупок не развязался от всех этих многочисленных гонок. Бум будет громкий, почище…
У меня есть серьйозные сомненья в способности Китая сделать это быстро, особенно что касается массового (на один…
У Китая очень обширные планы: 1. Усовершенствование существующей ракеты 2. Создание массового производства ракет 3. Создание массового…
> При удешевлении подъёма на орбиту стартовые затраты будут не “О ужас!, О ужас!!!”, а просто “ужас”…
>Непонятно, чем одноразовые ракеты выгодны для мегаконстеляций Они выгодны тем, что они есть. >Вывод: китайцы пока не…
Это как бы и ответ на то, что Китай вот-вот обгонит США и Маска, что всем капец…
Проигравший отливает в граните строку "Вот когда будут запускать сто раз в год - тогда и поговорим".
Непонятно, чем одноразовые ракеты выгодны для мегаконстеляций. Вывод: китайцы пока не получили чертежей Фалькона 9.
> The South China Morning Post last week reported progress on pulse production and assembly facilities near…
> Какие призы будут? Проигравший съедает шляпу ))
Сначала надо натренировать AI. Данные полученные от людей, участвующих в таких проектах используют для тренировки, и в…
Ну, я считайте, что уже сделал. Куда записывать? Какие призы будут? В конце года, кто не угадал…
В том-то и смысл предложения, надо лавочку открывать пока сохраняется интерес. А то будет как с выборами…
Думаю, что не дотянут до 100. Во-первых много пусков Драконов и ФХ. 39А будет сильно простаивать, а…
Мерзкие зелёные бумажки.
Есть другая статья о как раз финансах и морозе на 2 года. Да, вы правильно уточнили -…
Не пора ли уже заключать ставки на 100 запусков в этом году. Еще чуть-чуть и поздно будет.
Я отмечаю как все чаще астрономы аутсорсят такого рода проекты. Но большинстве случаев полученные данные скармливают AI.