ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Firefly Aerospace допоможе Northrop Grumman у створенні нової версії ракети Antares

1
Існуюча версія ракети Antares використовує перший ступінь української збірки та російський ракетний двигун. У майбутньому обидва найважливіші компоненти ракети будуть створюватися компанією Firefly Aerospace. Фото: Northrop Grumman

Ракета Antares, розроблена Northrop Grumman, отримає нову версію під назвою Antares 330. Її перший ступінь буде створюватись Firefly Aerospace: компанія займеться як корпусом і паливними баками, так і двигунами, які називаються Miranda. Другий ступінь нової версії буде створено за аналогією з вже наявним, з твердопаливним двигуном Castor 30XL компанії та існуючою авіонікою. Запуски носія будуть проводитись з космодрому Воллопс на узбережжі Вірджинії. Ракета використовуватиметься для запуску вантажних космічних кораблів Cygnus до МКС.

Таке партнерство допоможе вирішити питання із залежністю від українських та російських постачальників. Наразі перший ступінь Antares виробляють українське державне конструкторське бюро “Південне” та машинобудівний завод “Південмаш”. Він оснащений російськими двигунами РД-181 виробництва НВО “Енергомаш”. Через війну в Україні із постачанням компонентів ракети виникли труднощі. У Northrop Grumman зазначили, що на даний момент перші ступені для майбутніх двох запусків вже створено, і компанія розглядає альтернативні варіанти у разі потенційних проблем із поставками, проте деталей розкривати не стала.

Крім того, що, за словами представників Northrop, з таким партнерством вони зможуть створити “цілком вітчизняну” ракету, нова версія Antares буде більш вантажопідйомною і зможе виводити на орбіту до 10,5 тонни в порівнянні з нинішніми 8,1 тонни. Директор програм космічних запусків Northrop, Курт Еберлі, розраховує, що Antares 330 буде готова вже 2024 року.

Обидві компанії зазначили, що співпраця у майбутньому може призвести до створення абсолютно нової ракети середньої вантажопідйомності. Firefly Aerospace вже працює над створенням власного носія Beta, який також працюватиме на кисень-гасових двигунах Miranda, що розвивають тягу 127 тонн-сили. Еберлі сказав, що перший запуск нової ракети компанії заплановано на 2025 рік.

Джерело

14
Увійдіть, щоб читати ще 34 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Вдалий Армстронг Н.
Вечность назад

Я так понимаю, план Б для сигнусов - запуски на Ф9, вообще это важная штука, т.к. на сегодня сигнус - единственная проверенная альтернативная прогрессам опция для корректировки орбиты.

Фальшива Лілу
Вечность назад

> Если первый полёт Antares 330 для НАСА будет весной 2025 года, то первый тестовый пуск нового Антареса должен состояться где-то в середине 2024. То есть, на разработку есть два года. Это не густо, но реально. 

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.