SLIM. Японський місячний посадковий апарат
В недалекому майбутньому нас очікує невелика але від того не менш важлива місія Японського зонду SLIM, що ставить собі за мету відпрацювання технології високоточної посадки на Місяці.
SLIM (Smart Lander for Investigating the Moon) – японська демонстраційна місія висадки на Місяць, яка представить технологію високоточної посадки (з точністю до 100 м) та технологію виявлення перешкод. Для того, щоб «точково приземлитися» апарат використовуватиме нову бортову навігаційну систему на основі наявних зображень нашого супутника та автономну систему посадки. Вага космічного корабля становитиме ~ 730 кг, з них ~ 200 кг сухої маси. Його головний рушій складається з двох двигунів класу 500N, що використовують N2H4 та MON3. Двигунів орієнтації класу 20N буде 12.

Космічний корабель буде запущений на ракеті Н-2А-202 разом з супутником XRISM у 2022 році. Планується посадка на майданчику на 25,2º східної довжини, 13,3º південної довготи, що знаходиться на заході від Море Нектару та носить назву Shioli. На борту апарату буде встановлено радар та багатодіапазонна камера для вивчення мінералів, винесених з більш глибоких шарів грунту Місяця під час влучань астероїдів, проте ця частина місії буде вважатися як додатковий успіх, адже спостереження не входить до основних цілей проекту.

Високоточна посадка необхідна, адже останнім часом знання про цільове небесне тіло зросли, а вміст, який слід дослідити, став більш конкретним, ніж раніше. Тому потрібна не тільки посадка, як явище, але й високоточна технологія посадки, на яку націлена SLIM. Крім того, необхідно зменшити вагу систем космічного корабля та відповідно розподілити ресурси на обладнання.

Вважається, що перед етапом посадки еліпс орбіти Місяця буде 600 км в апогеї та 15 км в перигеї. Далі слідуватиме фаза гасіння горизонтальної швидкості, з наближенням апарату до 3,5 км над поверхнею супутника. Під час неї апарат буде направлений камерою MBC на поверхню Місяця, де вона буде з високою точністю відслідковувати та оцінювати швидкість та положення зонду на основі доступних зображень, а траєкторія до точки приземлення змінюватиметься бортовим комп’ютером.

Після досягнення зони над місцем посадки, SLIM спускатиметься майже вертикально, виявляючи висоту за допомогою радіолокатора. Під час фази вертикального спуску, “виявлення перешкод” проводитеметься безперервно, а горизонтальне положення тонко регулюватиметься відповідно до роду перешкоди, безпосередньо під космічним кораблем. На висоті близько 3 м вимкнеться основний двигун і відбудеться посадка. Шасі апарату буде незвичної будови. Фактично – це губка, створена за допомогою 3D друку . Цей матеріал поглинає удар при посадці, роздавлюючи свою губчасту структуру. Випробування на Землі показали прийнятні результати.

MBC (Multi-Band Camera) – це компактна камера, що складається з датчика зображення (InGaAs), колеса з 10 фільтрами, телеоб’єктивної оптичної системи та рухомого дзеркала для панорамування та нахилу. Датчик має чутливість на довжині хвилі від 700 до 1700 нм. Ці довжини хвиль характерні для поглинання місячними мінералами, з розміром зображення 640 × 512 пікселів. Після приземлення тривалість роботи MBC становитиме лише кілька днів, тому збираюся зробити лише панорамне зображення та обстежити валуни навколо місця посадки.

Джерела вказані за гіперпосиланнями у статті
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Яка несподівана новина :) Ніколи такого не було :)
Пасиб, 2018й я даже не смотрел если честно. ЗЫ справедливости ради у дракош там в цене сидит…
https://oig.nasa.gov/docs/IG-18-016.pdf >Using current flight projections for CRS-2, SpaceX’s average price per kilogram increased by 50 percent compared…
Некоторое время назад сделал бота для отслеживания запусков и др. событий. https://t.me/RL365Bot Upcomig launches кнопка выводит список…
> The first flight of Boeing’s CST-100 Starliner commercial crew vehicle with astronauts on board, previously scheduled…
Супер!
А вось тут яшчэ цікавая навіна. https://astronews.ru/cgi-bin/mng.cgi?page=news&news=20230319131805
>То есть карта высот? Но мне даже страшно подумать насколько неточен такой метод. Так первые карты и…
Иван и Яков, убедили. Спасибо!
Ніяк - Маск вже спростував цю інформацію
Цікаво як на це дивиться дядечко Сем. І особливо син його, Пентагон. Одна річ, продавати арабам будь-що,…
Кстати - можно ссыль на отчет аудита про увеличение стоимости дракош? а то пересмотрел сохраненные отчеты что…
В среднесрочной перспективе территориальный вопрос может возникнуть между владельцами частных колоний и государственных. И я писал, что…
>Это с экипажем неужели. Какая стоимость пуска текущего грузовика, примерно? >Можно за меньшие деньги использовать тот что…
Да, компании 20 лямов, и Маску лично 20 лямов. На фоне текущей Теслы - порядок цифр другой.…
Если честно - полутруп Рогозмоса меня слабо инетересует, а у ULA и Arianspace есть будущее только в…
Якщо б його розробкою займалось SpaceX - він вже літав би, IMO
Интересный факт. Цитата(перевод): > К понедельнику Россия запустила три ракеты, две «Союз» и одну «Протон», в 2023…
А мені шкода DC... Міг би вже літати. https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/BKtHxoNpX7rLF6ZLscgP5D.jpg Скажете, що це конкурент Драгону? Так. Але Маск…
> Для вулкана нужна магма под давлением, кора которая это давление держит, разве нет? Да. А кто…
Мне кажется - вы не тому комментарий кинули. Я в свою очередь уже заколебался повторять, что я…
Скорее пока только шанс на шанс :) Сделка еще не закрыта.
> В дополнение к работе НАСА и Аксиом. ... Вот тут я с вами полностью согласен. Когда…
> maybe a way to make multiple awards, give some an opportunity to try recycling components from…
Не важно, сможет SpaceX закончить Старшип или нет, просто пока не будет готового решения, которое на порядки…