ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Китай запустив вантажний космічний корабель до орбітального модуля «Тяньхе»

1

Ввечері 20 вересня після семигодинного польоту китайський вантажний корабель «Тяньчжоу-3» успішно пристикувався до модуля «Тяньхе» китайської космічної станції «Тяньгун». Це — один з серії запусків, ціль яких — довести будівництво станції до кінця.

Старт ракети «Чанчжен-7» з вантажним космічним кораблем «Тяньчжоу-3».
Джерело: Інформаційне агентство «Сіньхуа»

«Тяньчжоу-3» злетів вранці того ж дня о 7:10 UTC (10:10 за Києвом/МСК) з космодрому Веньчан на ракеті «Чанчжен-7». Від другого ступеня носія він відділився на 597-й секунді польоту. Директор космодрому Січан (під керівництвом якого знаходиться Веньчан) Ден Хунцинь наживо назвав запуск “повним успіхом”.

Як повідомляє видання CCTV, для зближення з «Тяньхе» безпілотному кораблю знадобилося здійснити шість орбітальних маневрів. Останній етап польоту — проведене в автономному режимі стикування зі станцією — було завершено о 14:08 UTC (17:08 за Києвом/МСК).

До пункту призначення «Тяньчжоу-3» доставив шість тонн різного вантажу для майбутньої пілотованої місії «Шеньчжоу-13». Більшу його частину складають свіжі харчові продукти для її екіпажу, який проведе на орбіті більше часу, ніж усі його попередники з КНР. Окрім цього, корабель привіз на станцію наукове обладнання.

Старт «Шеньчжоу-13» заплановано на початок жовтня з космодрому Цзюцюань за допомогою носія «Чанчжен-2Ф»; екіпаж місії наразі не було оголошено. Ракета з кораблем вже деякий час знаходяться у стані готовності на стартовому майданчику — їх планувалося використати для порятунку екіпажа попередньої (та першої) пілотованої місії до станції, «Шеньчжоу-12», у випадку надзвичайної ситуації на орбіті. На щастя, потреби не виникло: астронавти безпечно повернулися на Землю 17 вересня.

Астронавти Не Хайшен, Тан Хунбо і Лю Бомін після завершення своєї місії. Зліва на задньому плані видно капсулу пілотованого космічного корабля «Шеньчжоу-12».
Джерело: Інформаційне агентство «Сіньхуа»

Польоту «Тяньчжоу-3» передувало проведене 18 вересня “перестикування” його попередника, «Тяньчжоу-2»: корабель звільнив вузол, що його зараз займає «Тяньчжоу-3», та пристикувався до іншого. Обидва апарати залишать станцію вже після прибуття «Шеньчжоу-13».

Окрім «Тяньхе», до складу китайської космічної станції входитимуть ще два модулі. Весь процес будівництва станції потребує 11 запусків, і «Шеньчжоу-13» стане п’ятим з них. За неофіційними даними, місія триватиме з жовтня цього року по березень наступного. Через місяць за нею полетить чергова “вантажівка” — «Тяньчжоу-3», а у травні 2022 буде запущено «Шеньчжоу-14», екіпаж якої контролюватиме конструювання станції.

Два наукових модулі, «Веньтянь» та «Меньтянь», відправляться до «Тяньгун» з травня по червень та з серпня по вересень 2022, відповідно. Нарешті, у жовтні «Тяньчжоу-5» доставить на станцію припаси та обладнання для останньої місії у плані будівництва станції — «Шеньчжоу-15». Її старт намічають на листопад 2022.

Китай також має плани з розширення комплексу до шести модулів. У нього входить використання резервних модулів і, можливо, навіть міжнародне співробітництво.

Джерело: SpaceNews

Запуск космічного корабля «Тяньчжоу-3» у короткому відео від каналу VideosFromSpace.
35
Увійдіть, щоб читати ще 111 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Чарівний Стармен
Вечность назад

Темпы Китая поражают. Вроде бы они планировали закончить строительство своей ОС в 2022 и глядя на их прогресс в это легко верится. То есть в следующем году у них будет аналог "Мира". Значит ориентировочно ещё через 5 лет(2027) они и МКС догонят, который будет уже на пороге своей жизни. Если США и дальше будет сопли жевать, то к 2030 Китай станет номер 1 в космосе. Не хотелось бы.

Відмінний HAL 9000
Вечность назад

Пока "Роскосмос" обещает, "Чайнакосмос" - делает :)

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.