Китай запустив вантажний космічний корабель до орбітального модуля «Тяньхе»
Ввечері 20 вересня після семигодинного польоту китайський вантажний корабель «Тяньчжоу-3» успішно пристикувався до модуля «Тяньхе» китайської космічної станції «Тяньгун». Це — один з серії запусків, ціль яких — довести будівництво станції до кінця.

Джерело: Інформаційне агентство «Сіньхуа»
«Тяньчжоу-3» злетів вранці того ж дня о 7:10 UTC (10:10 за Києвом/МСК) з космодрому Веньчан на ракеті «Чанчжен-7». Від другого ступеня носія він відділився на 597-й секунді польоту. Директор космодрому Січан (під керівництвом якого знаходиться Веньчан) Ден Хунцинь наживо назвав запуск “повним успіхом”.
Як повідомляє видання CCTV, для зближення з «Тяньхе» безпілотному кораблю знадобилося здійснити шість орбітальних маневрів. Останній етап польоту — проведене в автономному режимі стикування зі станцією — було завершено о 14:08 UTC (17:08 за Києвом/МСК).
До пункту призначення «Тяньчжоу-3» доставив шість тонн різного вантажу для майбутньої пілотованої місії «Шеньчжоу-13». Більшу його частину складають свіжі харчові продукти для її екіпажу, який проведе на орбіті більше часу, ніж усі його попередники з КНР. Окрім цього, корабель привіз на станцію наукове обладнання.
Старт «Шеньчжоу-13» заплановано на початок жовтня з космодрому Цзюцюань за допомогою носія «Чанчжен-2Ф»; екіпаж місії наразі не було оголошено. Ракета з кораблем вже деякий час знаходяться у стані готовності на стартовому майданчику — їх планувалося використати для порятунку екіпажа попередньої (та першої) пілотованої місії до станції, «Шеньчжоу-12», у випадку надзвичайної ситуації на орбіті. На щастя, потреби не виникло: астронавти безпечно повернулися на Землю 17 вересня.

Джерело: Інформаційне агентство «Сіньхуа»
Польоту «Тяньчжоу-3» передувало проведене 18 вересня “перестикування” його попередника, «Тяньчжоу-2»: корабель звільнив вузол, що його зараз займає «Тяньчжоу-3», та пристикувався до іншого. Обидва апарати залишать станцію вже після прибуття «Шеньчжоу-13».
Окрім «Тяньхе», до складу китайської космічної станції входитимуть ще два модулі. Весь процес будівництва станції потребує 11 запусків, і «Шеньчжоу-13» стане п’ятим з них. За неофіційними даними, місія триватиме з жовтня цього року по березень наступного. Через місяць за нею полетить чергова “вантажівка” — «Тяньчжоу-3», а у травні 2022 буде запущено «Шеньчжоу-14», екіпаж якої контролюватиме конструювання станції.
Два наукових модулі, «Веньтянь» та «Меньтянь», відправляться до «Тяньгун» з травня по червень та з серпня по вересень 2022, відповідно. Нарешті, у жовтні «Тяньчжоу-5» доставить на станцію припаси та обладнання для останньої місії у плані будівництва станції — «Шеньчжоу-15». Її старт намічають на листопад 2022.
Китай також має плани з розширення комплексу до шести модулів. У нього входить використання резервних модулів і, можливо, навіть міжнародне співробітництво.
Джерело: SpaceNews
Обязательно. https://thealphacentauri.net/135612-kosmovestnik-26-04-0523/
А до того этот пуск был на Ангаре. Опять РК всех переиграл! Кроме того ClearSpace заключил контракт…
Исключение - подтверждение правила.
В такой формулировке я нахожу логическое противоречие. Или казни - это миф или есть исключения
> The experiment is a part of Caltech’s Space Solar Power Project, and the institute announced a…
Физически и фактически - проблем нет. Но почему блокирует - тайна. Недавно они обновили свои возможности, так…
Казней нет, это миф. Были, да сплыли. Мантре времён совка. Да, что-то есть - только как исключение.
https://trumpadministration.archives.performance.gov/NASA/ The National Aeronautics and Space Administration (NASA) is the United States government agency responsible for U.S.…
Честно сказать - надоело читать чушь. Я написал "Таки Маск выпросил." Где, мать его так здесь выпрашивание…
Я не совсем корректно выразился - оборудовани+сервис. В случае только оорудования еще можно затирать что "мы не…
Я с трудом могу себе представить, что терминалы относятся к этой категории. Это ставит под вопрос глобальность…
Для поставок даже оборудования двойного назначения (не чисто военного) им надо было получать экспортную лицензию, которой на…
Формально те тарелки что поставлялись в Украину были в рамках лицензии FCC на фиксированную спутниковую связь, что…
Справедливости ради надо отметить, что эта опция в настоящее время отключена не только у украинских пользователей, а…
Выглядит как издевательство, потому что Маск ограничил возможности Старлинков из-за их использования в Украинской войне: они отключаются,…
Хорошая работа по переводу, однако к самой статье имеются вопросы https://thealphacentauri.net/135373-hide-and-seek/ С 22.04.23 с вертолетом нет связи.…
Возникает простой вопрос, если все предыдущие кампании с показательными казнями не решила проблему коррупции, то почему именно…
>И как далеко НАСА продвинулось за эти 20 лет? Что? От Соджонера до 4х 1т махин одновременно…
>Хороший план – уже половина дела. Дальше китайцы сами справятся. План - это к 30-му году летим…
>У НАСА две функции: регуляция отрасли и проведение (или координация) научных исследований. Тут вы не совсем правы,…
>И как далеко НАСА продвинулось за эти 20 лет? Далеко, и я уже приводил список. Даже если…
>Тем что китайцы могут его сделать и нарастить прямо сегодня, а США не могут. Вы не путайте…
Я вообще никого не обвиняю. Не шалю, сижу примус починяю.
> Честно сказать тот же YF-100 это далеко не вершина прорывных технологий Да, это не Феррари, но…
> правда текст на немецком, наслаждайтесь Насладился. Ну и что? В чём Маска обвиняете? В том что…