ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

«Хаббл» вже тиждень несправний. Що трапилося?

1

З 13-го червня фахівці NASA намагаються налагодити роботу телескопа, проте поки жодна спроба повернути «Хаббл» до ладу не увінчалася успіхом.

Збій відбувся в комп’ютері NSSC-1, розташованому в модулі управління науковими інструментами та даними. Цей комп’ютер, створений ще в 80-х, контролює і координує роботу інструментів телескопа, стежить за їхніми станом та безпекою. Пристрій продубльовано другим комп’ютером, у обох є доступ до чотирьох планок пам’яті (64К кожна), три з яких є запасними.

Після того як 13-го числа апарат перестав відповідати на робочі команди, що їх посилають з Землі, NASA спершу просто перезапустило комп’ютер. Це допомогло, проте ненадовго: вже 14-го числа збій повторився. Тоді команда управління телескопом припустила, що справа в неробочий планці пам’яті і поставила задачу переключитися на резервну. Але і це рішення не допомогло: тепер комп’ютер відмовляється працювати як з резервною, так і з попередньою планкою пам’яті.

Тепер команді належить з’ясувати, що саме сталося з основним комп’ютером. Поки всі інструменти було переведено в безпечний режим, а сам телескоп перебуває в «сплячому» стані, у фахівців NASA є час розібратися з проблемою і спробувати її виправити без остраху зламати життєво необхідні модулі телескопа. В крайньому випадку у них залишиться можливість переключитися на другий комп’ютер, проте до такого рішення з досвіду інших «залізних» проблем фахівці вдаються лише тоді, коли впевнені, що перепробували всі способи полагодити основний модуль.

Джерело: NASA

51
Увійдіть, щоб читати ще 22 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Тревожний Вернер фон Браун
Вечность назад

Жаль, надеюсь все наладится. А то Джеймс Вебб что-то никак...

Нервна Лілу
Вечность назад

мошт оно и к лучшему. сейчас все ощутят - каково это вообще без телескопа на орбите и ускорят запуск уэбба

Якісна Хелен Ріплі
Вечность назад

На телескопе был установлен захват, к которому в будущем, когда телескоп Хаббл окончательно выйдет из строя, будет подсоединён спутник, который спустит телескоп с орбиты. wiki STS-125

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.