ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Запуск Телескопа Джеймса Вебба переносять на листопад

1-го червня європейські та американські представники заявили про те, що запуск Космічного телескопа Джеймса Вебба, скоріш за все, буде посунуто з кінця жовтня на середину листопада або навіть далі. Причиною є затримки, що пов’язані з Ariane 5.

ЄКА та Arianespace повідомляють, що проблему, через яку Ariane 5 не літала з серпня 2020-го, майже вирішено. На жаль, вона все одно призвела до невеликої затримки запуску Космічного телескопа Джеймса Вебба. Credit: ESA – D. Ducros

На брифінгу Європейської космічної агенції представники ЄКА та Arianespace повідомили, що закінчують виправляти проблему з обтікачем корисного вантажу, що проявилася під час двох запусків минулого року. Саме через цю несправність ракета не літала з серпня 2020-го. Минулого місяця, Arianespace описала її як «не зовсім номінальну поведінку обтікача».

«Джерело проблеми виявлено, коригувальних заходів вжито» – каже Даніель де Шамбур, керівник проєкту Ariane 5 та майбутніх місій. З його слів, можна очікувати підтвердження виправлення несправності протягом наступних декількох днів або тижнів.

Щоправда, він не уточнив, яких саме заходів було вжито, а також не прояснив суті несправності. Відомо лише, що проявилася вона під час відстикування обтікача корисного навантаження. У травні, джерела у промисловості повідомили, що під час двох згаданих запусків система сепарації піддала корисний вантаж занадто сильним вібраціям, але, на щастя, він не зазнав пошкоджень.

Також Даніель зазначив, що проблема не пов’язана з модифікацією вентиляції обтікача, що є необхідною для телескопу: «Проблеми модифікації системи вентиляції та аномальної поведінки обтікача не мають нічого спільного».

Беатріс Ромеро, керівниця проєкту у Телескопі Джеймса Вебба в Arianespace, каже, що наступний старт Ariane 5 – перший з моменту серпневого запуску, під час якого проявилася несправність – планується на другу половину червня. Він буде першим з двох комерційних запусків ракети перед тим, як вона виведе у космос телескоп.

Помічник наукового адміністратора NASA Томас Цурбухен підтвердив наявність затримки: «Ми хочемо бути впевненими, що запуск відбудеться лише тоді, коли ми будемо готові – тобто, коли буде готовий космічний апарат, коли буде готова ракета, коли буде готовий обтікач та коли буде готове все інше».

За словами Ромеро, зараз команда Телескопа збирає та аналізує інформацію щодо готовності компонентів проєкту, щоб визначитися з кінцевою датою запуску. «Період запуску», оголошений Arianespace, починається 31-го жовтня та закінчується у середині грудня.

Більше про телескоп Джеймса Вебба можна прочитати на офіціальному сайті проєкту.

Джерело – spacenews.com.

36

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 7 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Хороший Майор Том
Вечность назад

Ооочень надеюсь, что пуск будет успешным, когда бы он не состоялся. Было бы бесконечно обидно потерять такой важный инструмент.

Успішний Стармен
Вечность назад

Яка велика несподіванка

Відмінний HAL 9000
Вечность назад

Just Wait Some Time

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.