Тригонометрія і Starship

В закладки

Я дивуюсь, чому SpaceX не пробує запрягти звичайну тригонометрію?

Всі ми бачили кадри з-під «спідниці» Старшіпа і знаємо, що кожен з трьох двигунів має вельми широкий діапазон кінематичної свободи. Тобто, може відхилятися від вертикальної осі в різні боки доволі сильно.

Проведемо уявний експеримент

Уявимо, що увесь політ пройшов нормально і наразі корабель планує на «пузі» і погойдує крильцями.

Настає час для перевороту на корму. Запускаються всі три двигуна, як це ми бачили в польоті SN10. І, так само як ми бачили, вони переводять корабель у вертикальне положення.

Далі SN10 гасив 2 двигуна з трьох і сідав лише на одному.

Але, можна і не гасити. А сідати на трьох двигунах. Якщо двигуни під час посадки відхилити від центральної осі… скажімо на 60 градусів. Вертикальна складова тяги кожного з них буде зменшена вдвічі. Адже cos 60° = 0,5.

А якщо кожен з двигунів працюватиме на низькому, але надійному дроселі (грубо кажучи, 50% від номінальної тяги), то сумарна вертикальна складова кожного двигуна буде 0,25 від номіналу.

Або, іншими словами, сумарна вертикальна складова усіх трьох двигунів складатиме 0,25*3=0,75.

75% від номіналу одного двигуна.

А отже, така схема «розчепірки» двигунів під час приземлення дозволить регулювати вектор тяги в значно ширших діапазонах, аніж це дозволяє один двигун. Тому що корабель зможе «гратися» як рівнем дроселювання кожного двигуна, так і його відхиленням від вертикальної осі — тим самим cosα.

На моє переконання, це дозволить здійснювати буквально прецизійні посадки з високим ступенем надійності.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

17
Войдите, чтобы видеть ещё 86 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Весёлый Илон
Вечность назад

Може на це піде більше палива?

Вернер фон Браун
Вечность назад

Ідея цікава. А двигуни дійсно аж на 60 можуть відхилятися? При цьому не зачіпаючи реактивним струменем борти?

Джон Инспракер
Вечность назад

Там декілька причин до рішення, яке є. 1. Дублювання, коли один з двигунів не запуститься, він далі просто не використовується. На останньому видно, що робили значно вищий запас по висоті. 2. Інертність дроселювання в порівнянні з відхилом сопла. Якщо припустити ще зовнішні фактори, такий як пориви вітру, то на дроселях можна і не встигнути відреагувати. Як казала одна менеджер,- release killer. 3. При відхиленні сопел автоматом накопичується помилка тяги, при тому, чим більше, тим більше. Та ще і у сумісному режимі 3х двигунів. 4. Додаткове навантаження на конструкцію, хоча там повинен бути достатній запас. 5. Хоч один двигун не запуститься,- все. Спейси вклалися дуже серйозно в симуляцію, такий варіант або пророблювали, або дуже багато недоліків в ньому.

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.